vstromania

forumul maniacilor

Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Posturi Off-topic
(2 vizualizeaza) cooldeep, (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12
Topic: Posturi Off-topic
Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 1
Azi am fost sunat cum ca au ajuns actele, dar V-Strom-ul nu inca... Le-am cerut o copie dupa actele respective si mi-au trimis asta (certificatul de conformitate)...
Ce ar mai fi trebuit sa primeasca si sa le mai cer? Chiar se livreaza actele separat si moto separat? hmm... 16 Iunie? hmm...
costa
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 13
costa_xy a scris:
Azi am fost sunat cum ca au ajuns actele, dar V-Strom-ul nu inca... Le-am cerut o copie dupa actele respective si mi-au trimis asta (certificatul de conformitate)...
Ce ar mai fi trebuit sa primeasca si sa le mai cer? Chiar se livreaza actele separat si moto separat? hmm... 16 Iunie? hmm...

Nu inteleg ce e cu 16 iunie! Atunci iti vine motorul?
Certificatul ala de conformitate iti arata ca produsul este in conformitate cu legislatia si standardele UE. Sper sa nu spun balarii, dar asa zisele importuri pe care le fac eu pentru o firma de medicamente, sunt insotite de un certificat de conformitate. In general acest certificat mi-l trimit pe mail, cuprinde seria sharjei de medicamente si data expirarii! La tine e posibil sa fie seria motorului. Iti spun asa-zisele importuri, intrucat Romania este in UE si tranzitarea unui produs intre doua tari ale UE pentru valorificare nu se mai numeste import. Termenul de import se refera strict ptr tarile non-UE.
Deci in cazul tau iti trebuie urmatoarele acte: contract vanzare-cumparare, factura + chitanta de plata, certificat de garantie, certificat de conformitate. Tu la ora actuala ar trebui sa ai in mana, factura+chitanta daca zici ca ai platit complet mobra si acest certificat de conformitate. Cand te duci sa ridici mobra trebuie sa-ti dea certificatul de garantie. Nu ai inca talon si cartea de identitate a autovechicolului. CIV ti-l face RAR-ul si talonul, politia!
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Ultima editare: 24/01/2011 12:22 de Vlad.
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

PDF
A... voiam sa atasez pdf-ul dar era prea mare asa ca l-am pus acum altundeva.
16 Iunie 2010 pare a fi data de fabricatie.
costa
Senior Boarder
graphgraph

costa_xy a scris:
PDF
A... voiam sa atasez pdf-ul dar era prea mare asa ca l-am pus acum altundeva.
16 Iunie 2010 pare a fi data de fabricatie.

Da, exact asa cum ti-am scris. Certificatul de conformitate arata pe langa caracteristicile tehnice si faptul ca Suzuki a facut mobra in conformitate cu standardele UE 97/27/EC.
Deci ca sa-ti raspund punctual la chestie, da, nu este o practica neobisnuita sa-ti trimita o parte din acte inainte de ridica mobra. Este clar ca agregatul se afla intr-un depozit din Europa si asteapta sa fie livrata.
Vlad
Moderator
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02

Ok, multam fain.
Chestia e ca am devenit foarte suspicios in ultima vreme... Ca doar ieri s-au implinit doua luni de cand am semnat contractul...
Dar de data asta macar sper ca se rezolva.
costa
Senior Boarder
graphgraph

costa_xy a scris:
Ok, multam fain.
Chestia e ca am devenit foarte suspicios in ultima vreme... Ca doar ieri s-au implinit doua luni de cand am semnat contractul...
Dar de data asta macar sper ca se rezolva.

E normal sa fii suspicios, mai ales ca ai muncit de ti-au sarit capacele pentru banii aia si vrei sa vezi cat mai repede mobra acasa. Problema cu intarzierile s-ar putea datora si birocratiei de acces in spatiu UE. Mobra a fost facuta in Japonia, transportata in Europa via cargo naval si depozitata undeva intr-o zona libera portuara. Acum a fost achizitionata de tine si trebuie facute formele vamale de intrare in UE.
N-am inteles de ce ti-ai luat-o din Timisoara si nu din Bucale de la Dan Demetrescu. Daca exista fizic doar in depozitul celor din tm era o chestie, dar asa si cei de la MotorTeam puteau da comanda. Mai este si problema transportului. Acum e foarte periculos sa o iei pe roti, avand in vedere vremea iar cu duba pana la tm este cheltuiala. Oricum sunt doar niste nelamuriri retorice, sunt convins ca ai avut motive pertinente sa faci traseul asta
Vlad
Moderator
graphgraph
Ultima editare: 24/01/2011 13:41 de Vlad.

Motivul... Motivul a fost tocmai pentru a nu avea probleme cu livrarea, plus pretul propus mai mic decat media (desi exista o oferta mai buna...).

Iar aici imposibilul devine posibil:
Un prieten de-al unui coleg de serviciu lucreaza acolo si m-a asigurat ca o sa se intereseze personal. Era vorba de livrare rapida, una din conditii era sa nu ma apuce iarna, el mi-a spus la inceput ca, cu putin noroc, vine intr-o saptamana, altfel maxim doua. Dupa care a inceput partida de ping-pong... ba azi o incarca, ba e pe drum, ba e in Germania, ba e in Ungaria si asa am ajuns frumos la mijlocul iernii...

Drumul pana la Timisoara m-ar fi bucurat oricum, atata timp cat nu ar fi fost umiditate prea mare... Acum nu ma mai gandesc la transport, pana nu ma asigur ca a ajuns.

/Costa
costa
Senior Boarder
graphgraph

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 9
off. topic

asta-i topic de prezentari.
pt recuperat mobra facem alt topic si mergem toti la timisoara!!!!!!
la luptaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph

bozoro a scris:
off. topic

asta-i topic de prezentari.
pt recuperat mobra facem alt topic si mergem toti la timisoara!!!!!!
la luptaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ai mare dreptate. Spre seara o sa ma apuc sa sterg si/sau sa mut posturile la locul lor
Vlad
Moderator
graphgraph

spd a scris:
Sa o folosesti sanatos muuuullti km fara probleme.Vad ca Suzuki Timisoara si-au facut un obicei din a amana termenul de livrare.Doi prieteni au patit la fel, unul dupa 5 luni a renuntat si a luat Honda iar celalalt a luat V-strom dar alta culoare , tot asa dupa vreo 5-6 luni.

Mersi!
Deja incep sa ma consider norocos... 5 luni??
costa
Senior Boarder
graphgraph

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 0
costa_xy a scris:
spd a scris:
Sa o folosesti sanatos muuuullti km fara probleme.Vad ca Suzuki Timisoara si-au facut un obicei din a amana termenul de livrare.Doi prieteni au patit la fel, unul dupa 5 luni a renuntat si a luat Honda iar celalalt a luat V-strom dar alta culoare , tot asa dupa vreo 5-6 luni.

Mersi!
Deja incep sa ma consider norocos... 5 luni??

Prietenul meu din Bucuresti a dat prima data avans la b&s, prin martie ,aprilie, nu mai retin exact. fapt este ca nu au adus-o in 2-3 luni.Dupa care a dat avans la Sara-motors.La Timisoara ca vine azi vine maine si tot asa a ajuns in septembrie.Cand sa dus sa-si ia inapoi avansul, iau facut un super pret la motorul care-l aveau in stoc(pe care bineinteles ca-l aveau si cand a dat avansul) si la luat.Asa ca se poate si mai rau.Din cate imi aduc aminte era si pe motociclism.ro un timisorean care a patit la fel.
spd
Senior Boarder
Raspunsuri: 51
graphgraph

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 9
baaaaaaaaaaaaaaa...asta e topic de PREZENTARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 0
salutare,

stie cineva o harta pe net unde poti sa bagi coordonatele gps si sa-ti arate pe harta locatia?

multumesc

am incercat google maps, wikimapia, astea arata coordonatele dardaca vreau sa bag eu coordonatele gps, nu merge
magarusulmarius
Expert Boarder
Raspunsuri: 114
graphgraph

Re: PREZENTATI-VA! acum 7 ani, 2 luni Karma: 2
magarusulmarius a scris:
salutare,

stie cineva o harta pe net unde poti sa bagi coordonatele gps si sa-ti arate pe harta locatia?

multumesc

am incercat google maps, wikimapia, astea arata coordonatele dardaca vreau sa bag eu coordonatele gps, nu merge

Google Earth
la "Fly to" (meniul care se deschide pe verticala in stanga) se baga coordonate despartite de virgula.
D3LeiCuie
Moderator
Raspunsuri: 106
graphgraph
Gen: Masculin phanev Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 06/26

Du-ma susPagina: 12
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 2 days, 12 hours ago
  • admin : Multumesc
  • admin : ok! :)
  • griba : Perfect! ;))
  • griba : ;))
  • griba : Imi cer scuze, acum am refresh pagina si este... super!
  • admin : Am modificat, da e la fel..
  • griba : :))
  • griba : Am trimit logo - verifica email.
  • griba : Logo care eu am va trimit este MAI BINE!
  • griba : Nu!
  • admin : griba - happy now? :)
  • griba : Mersi anticipate pentru schimbare! :))
  • griba : Nu pot trimi linkul aici pe forum! In mesaj el este detoriat. :(
  • griba : «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Aici este linkul direct spre logo: «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Am folosesc aceasta logo in poveste meu din calatori in Romania deoarece ea exist pe blogul meu... :)
  • griba : Am deja trimit e - mail cu logo.
  • griba : Am gasit VSTROMANIA logo cu dimensiune 407x77.
  • griba : Salut @ride2sec!
  • admin : pe ride2esc [@] vstrom.ro
  • admin : daca il are cineva..sa il trimita
  • admin : Nu il mai am :D
  • admin : Salut Griba.
  • griba : De ce nu exista logo de VSTROMANIA a sus de pagina? Stiu ca forum o sa schimba CMS dar simt lipseste de logo vechi. :( Cred ca nu este lucrare forte greu pentru schimbare JOOMLA logo.
  • griba : Salut prieteni!
  • gospodarul : Hristos A Inviat!
  • CARAMAN : marian galba - - - cric central de vstrom la Bogdan Harea la Bucuresti..
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare