vstromania

forumul maniacilor

Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Curs de indemanare moto - AMKCart
(2 vizualizeaza) cooldeep, (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12
Topic: Curs de indemanare moto - AMKCart
Re: Curs de indemanare moto - AMKCart acum 7 ani Karma: 13
mustaciosu a scris:
[quote]Vlad_N a scris:
mustaciosu2007 a scris:
[size=4].........

Postul asta chiar nu l-am inteles! E quote la un post de-al meu la care ai pus cateva emoticoane. Este la misto sau ai nevoie de ceva informatii?

Pentru a intelege acest post am sa-ti ofer cateva informatii sa tragi singur concluzia daca e ceva spus la misto sau e nevoie sa vi cu cateva informatii.
Curs de indemanare moto - AMKCart
26.03.2011 Vlad
Dragii mei, in urma intalnirii pe care am avut-o la AMCKart cu ec… incepand cu 1 Aprilie..bla bla bla………
… .Va invit sa va spuneti parerea si sa facem o grupa cat mai repede cu putinta.
Rul:
Super ideea dar…. ma baga in alta grupa mai la vara …
costa_xy: ... Trebuie sa vad daca gasesc vreo portita, ca ……
xtr : …..Si eu sunt interesat, dar programul pentru prima tura este imposibil ….
27.03.2011 mustaciosu : Vreau si eu sa fac aceste cursuri . Orele de programare nu ma afecteaza , ...
29.03.2001 mustaciosu: Nimic? Nu se mai pregateste nimic ?..Maine poimaine e 1 Aprilie..
Anjin: Hei suna interesant cursul. Eu din pacate nu cred ca o sa pot ajunge pentru ca….
Madalin ; …..Sa inteleg ca nu sunt sanse sa fie organizat in weekend? Pentru cei din provincie e aproape imposibil…….
08.04.2011 Vlad Am stat de vorba ieri ….. Si ca o ultima informatie,…….. mi-a sugerat ca sa incepem
dupa Pasti…. Asa ca, cei care cu adevarat vor sa vina, sa-si aranjeze programul de munca…..
18.04.2011 Vlad: Am fost azi la primul curs si pot spune ca sunt foarte incantat. ……
Aceste informatii se pot regasi pe Curs de indemanare moto - AMKCart .Ce vreau eu sa stiu cu exactitate daca Pastele e sau nu pe 24 . 04 .2011.Punct
Vorba unuia carese baga singur in fasole care nu are alta intentie decat sa te calce pe bataturi, sa te plictiseasca cu retorica lui de doi bani si o sa iti raneasca sentimentele cu remarcile lui stupide.
………Vlad, nu te chinui....e clar....
Pentru mine era clar daca se putea respecta cele spuse de tine Domnule Vlad.

Domnule Vasile, am citit postul dvs de 3 ori si mi-a dat cu radical. Pana la urma cred ca am inteles, dar nu sunt sigur. Asa ca e posibil ca raspunsurile mele sa nu fie legate de nelamuririle dvs. Pe viitor aveti grija la postare pentru ca nu se intelege ce vreti sa transmiteti. Si nu ma refer la cursivitatea ideilor dvs ci la modul fizic al postului. Daca vreti sa citati pe cineva, copiati paragraful incriminat si puneti-l in urmatoarea sintaxa [q.uote] [/q.uote] (stergeti punctul intre q si u). Aceasta sintaxa pune paragraful dorit intr-o casuta bine-delimintata si modifica fontul din normal in italic, tocmai pentru a-l delimita de restul postului. Asa se intelege mai bine care sunt ideile dvs si care sunt citarile.
Back on-topic. Din ce am inteles eu, s-ar parea ca sunteti iritat si cred ca aveti dreptate. Exista o discrepanta intre afirmatia mea referitoare la data inceperii cursului (...dupa Pasti) si data la care am inceput cursul (evident inainte de Pasti). Este o eroare pentru care imi cer scuze. Desfasurarea evenimentelor s-a facut mai rapid, eu am uitat ce am postat si de aici cred ca s-a produs eroarea. Nu a fost rea intentie din partea mea. Postez la aceast thread tocmai pentru a trage de voi toti sa va faceti timp si sa urmati acest curs. Momentan suntem 2 vstromisit, Andrei si cu mine, dar mi-ar fi placut sa fie 10 stroame pe pista.
Cel mai important lucru pe care vreau sa vi-l spun este ca nu ati ratat nimic. Chiar daca seria asta a inceput nu trebuie sa asteptati pana cand se termina tot cursul. Puteti veni in orice moment, chiar si acum. Cursurile se tin de trei ori pe saptamana lunea, miercurea si vinerea in intervalul 8.30 - 10.00. Binenteles daca vremea permite. Exista cursanti care nu pot respecta acest program, dar asta nu este un impediment. Recupereaza cand pot ajunge, orele lipsa se reporteaza si nu se pierd. Toata lumea face 10 sedinte in ritmul in care poate. Deci va astept sa ajungeti cat se poate de repede, chiar si maine. Pentru orice alte informatii puteti sa ma sunati la nr de telef. 0724.356554.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Ultima editare: 21/04/2011 08:31 de Vlad.
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Curs de indemanare moto - AMKCart acum 7 ani Karma: 13
AMCKart - cursul 2

Adunarea la 8.30, se incep turele de incalzire. Putin mai crispat fata de luni, fac turele normale care merg mai bine si dupa doua tururi, intru la etapa cu o singura mana pe ghidon. Spre fericirea mea incep sa ma descurc. Imi repozitionez corpul mai spre rezervor, mana stanga pe sold, retrag picioarele pe scarite astfel incat sa stau aproape pe varfuri si uite in pizda ma-sii ca este alta motocicleta. Ba, eu pana acum am chinuit mobra asta. In fine, dupa incalzire ne-a pus la jaloane. In linie dreapta s-au insirat vreo 10 jaloane si dupa cateva incercari de obisnuire cu trasa, cerinta a fost cursivitatea si eleganta jalonarii totdata cu cresterea vitezei. O data cu marirea vitezei mobra trebuie inclinata mai mult si din scurt, bagi mana in gaz usor sa o indrepti, o culci pe partea ailalta. Dupa 10 incerceri, progresele sunt uimitoare. Daca la inceput jaloanele se iau mai mult din ghidon, patinand ambreiajul si frana spate usor ciupita, la sfarsit dansezi cu mobra printre conuri. Lucruri simple, le faci si la scoala, dar cati dintre noi au avut la dispozitie timp si spatiu sa faca jaloanele pana la perfectionarea tehnicii de virajare? A, si sa nu uit. Jaloanele se fac ulterior si in scarite. Alt chin, dar foarte util.
Dupa jaloane ne-a bagat la ultima proba, franarea de urgenta la punct fix. S-a delimitat pe pista o casuta formata din 4 jaloane si fiecare dintre noi trebia sa opreasca in interiorul ei. Franarea trebuia sa fie facuta atat cu fata cat si cu spatele fara blocarea rotilor iar ambreiajul trebuie atins doar in ultimul moment pentru a evita oprirea motorului. Personal, nu m-am descurcat bine. Incepeam franarea fie prea departe, fie prea aproape si nu ajungeam in casuta sau o depaseam. Mai exersez pana imi iese. Exercitiul este excelent exact pentru cazurile in care iti apare bou' in fata, esti in ture si trebuie sa opresti repede. Maine ne pune sa facem franarea cu evitare. La fiecare sendinta avem exercitii de franare. Cand o sa parcurgem toate etapele de franare, incepe combinarea lor.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Du-ma susPagina: 12
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 2 days, 12 hours ago
  • admin : Multumesc
  • admin : ok! :)
  • griba : Perfect! ;))
  • griba : ;))
  • griba : Imi cer scuze, acum am refresh pagina si este... super!
  • admin : Am modificat, da e la fel..
  • griba : :))
  • griba : Am trimit logo - verifica email.
  • griba : Logo care eu am va trimit este MAI BINE!
  • griba : Nu!
  • admin : griba - happy now? :)
  • griba : Mersi anticipate pentru schimbare! :))
  • griba : Nu pot trimi linkul aici pe forum! In mesaj el este detoriat. :(
  • griba : «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Aici este linkul direct spre logo: «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Am folosesc aceasta logo in poveste meu din calatori in Romania deoarece ea exist pe blogul meu... :)
  • griba : Am deja trimit e - mail cu logo.
  • griba : Am gasit VSTROMANIA logo cu dimensiune 407x77.
  • griba : Salut @ride2sec!
  • admin : pe ride2esc [@] vstrom.ro
  • admin : daca il are cineva..sa il trimita
  • admin : Nu il mai am :D
  • admin : Salut Griba.
  • griba : De ce nu exista logo de VSTROMANIA a sus de pagina? Stiu ca forum o sa schimba CMS dar simt lipseste de logo vechi. :( Cred ca nu este lucrare forte greu pentru schimbare JOOMLA logo.
  • griba : Salut prieteni!
  • gospodarul : Hristos A Inviat!
  • CARAMAN : marian galba - - - cric central de vstrom la Bogdan Harea la Bucuresti..
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare