vstromania

forumul maniacilor

Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Piese V-Strom
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 1
Topic: Piese V-Strom
Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 13
Salutare tuturor. Din pacate deschid acest thread in urma unei vesti nu foarte placute si anume, Jhon a comis-o si el azi dupa-amiaza. Cum nu se putea mai prost, un minoritar cu o conserva inmatriculata in bulgaria i-a taiat calea si putea sa iasa mai rau decat este daca avea viteza. Jhon nu are nimic dar mobra este sifonata. Tocmai acest lucru m-a facut sa ma gandesc la o solutie ce ar putea sa salveze un sezon pentru cei care au nesansa sa fie implicati in asemenea evenimente.
Iata ce propun eu: sa incercam sa strangem niste bani pentru achizitionarea unor piese vitale pentru mobra. Motivul ar fi ca aceste componente nu exista deobicei pe stoc si onorarea comenzilor s-ar putea intinde prea mult. Am facut rapid o lista cu aceste piese, dar poate fi extinsa in cazul in care am uitat ceva:
- Jambe - costa cam 800 lei bucata. Nu se pot indrepta, rectifica si nu se gasesc pe stoc
- faruri - am auzit ca sunt unele dintre cele mai scumpe componente - cam 450 euro
- scarite
- schimbator de viteza, levier frana
- semnale. Astea se mai gasesc pe stoc
- toba
- oglinzi - si astea se mai gasesc pe stoc
- radiator apa si ulei
Nu stiu ce sa zic despre carene ptr ca fiecare dintre noi are alta culoare la mobra si s-ar pierde timp cu vopsitul lor dar macar sa fie astea.
Cam astea ar fi piesele ce ies cele mai sifonate in cazul unei cazaturi, iar jambele si radiatoarele in caz de impact frontal. Puse una peste alta cred ca aceste piese ajung cam la 1500 euro. In cazul in care vreunul dintre noi are un eveniment nefericit, i se pot pune la dispozitie componentele aferente, urmand ca acesta sa le plateasca si sa se refaca stocul. Ma gandesc sa aceasta comunitate este formata din oameni de bun-simt, am ajuns sa ne cunoastem intre noi destul de bine si nu cred ca s-ar putea pune problema unor tzepe. Totul este sa ne ajutam sa repunem frumoasa noastra mobra in mediul ei natural, adica pe drum, in cel mai scurt timp posibil, iar posesorul ei sa aiba sezonul salvat.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 4
Îmi pare rău sa audasa ceva....dar cu un sfat cred ca pot ajuta ..încercati la Kampur motors
rul
Gold Boarder
Raspunsuri: 287
graphgraph
Gen: Masculin Resedinta: Rasnov Brasov Zi de nastere: 01/10
Ultima editare: 27/03/2011 02:05 de rul.
DL1000 K3 power comander,crashbar givi,scut moto SW-motech,ungator lant ECOOILER,suporti coburi SW-motec QUICK LOCK..si marea transformare abia acum vine!!

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 0
Vlad da-mi o lista cu piesele necesare lui John
La intrarea in Budapesta de pe M% este o reprezentantacare are depozitul central pt europa de est.99% este tot si au preturi decente.Eventual pot sa le aduc sau sa va dau nr de tel si ..va descurcati voi
adventures_country_seriff
Gold Boarder
Raspunsuri: 200
graphgraph

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 13
E o mica neintelegere. Eu vorbeam de o lista de componente in general care sa fie pe stoc in vstromania.
Seriffule multumim mult pentru initiativa si disponibilitate. La o prima vedere lista lui Jhon cuprinde urmatoarele probleme: jambe (pe ebay am vazut ca sunt la 160 euro/bucata), un farul stanga gaurit, semnal dreapta fata si spate.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 0
cgi.ebay.de/Gabelstandrohr-Suzuki-DL-650...;hash=item4cefe38929

Cele mai ieftine jambe de pe ebay.
Pretul e pe bucata , iar livrarea se face cu DHL in 4-5 zile ( 20 euro ) fara sa conteze numarul de bucati.

cgi.ebay.de/Scheinwerfer-Suzuki-V-Strom-...;hash=item3a646c2cf4

Far Austria cu probleme pe spate(cred ca e vorba de prinderi).
Pretul e foarte bun si expediaza si in Romania.

sau

cgi.ebay.de/Suzuki-V-STROM-650-2004-2008...;hash=item3cb463f2c1

pretul se poate negocia.
kosmo
Junior Boarder
Raspunsuri: 22
graphgraph

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 1
Urata intamplare, imi pare rau pentru pagubele materiale, imi pare bine pentru absenta celor umane.

Despre propunerea ta Vlad eu zic ca inseamna o contibutie insemnata financiar pentru fiecare din noi, numai radiatoarele inseamna vreo 800 de euro, toba sare de 1000 de euro (aviz amatorilor de tobe goale sau alte modificari artizanale) samd, valoarea pieselor originale suzuki sarind de 3000 de euro.
Daca vreti sa incercati un total dati search pe www.ronayers.com dupa codul suzuki si tineti cont ca un pret in $ in state se traduce prin acelasi pret in euro pentru noi.
In Romania e cel putin o firma care aduce piese Suzuki in 10 zile lucratoare de la comanda, deci de venit vin repede spre deosebire de banii pentru achizitie...
Despre manete daca se rup se rup controlat si poti merge in continuare, levierul de frana spate e ferit, cablul de ambreiaj si un schimbator de viteze de rezerva ar trebui sa aiba fiecare in topcase, semnalizarile se reconditioneaza la marginea drumului.
marcone
Gold Boarder
Raspunsuri: 201
graphgraph

Re: Piese V-Strom acum 7 ani Karma: 1
FYI,

comanda de piese pentru V-Strom plecata pe 24, azi am fost sunat pentru ridicarea comenzii, dureaza fix o saptamana.
marcone
Gold Boarder
graphgraph

Re: Piese V-Strom acum 6 ani, 12 luni Karma: 1
Schimbator de viteza cu tija retractabila pentru DL650:
www.vstroma.com/FldgFootShiftLever.htm
De 2 ori mai iefitn si mai practic decat piesa originala, daca cineva a ramas fara schimbator.
marcone
Gold Boarder
graphgraph

Re: Piese V-Strom acum 6 ani, 2 luni Karma: 1
Salut,
am vazut mai sus ca la cineva ii trebuia un far. Chiar daca era destul de vechi postul - poate este si altcineva in nevoie de far. Pe forumul vstrom din ungaria s-a dat un anunt - cineva care s-a mutat din ungaria in anglia si a trebuit sa isi schimbe farul (sensul de circulatie) - isi ofera farul de pe un DL650K6 spre vanzare (stare excelenta zice el). 120 de lire+taxe de transport. Mi se pare chilipir.
Daca doreste cineva - pot sa ii pun in legatura.
Gabi
aecrag
Junior Boarder
Raspunsuri: 22
graphgraph

Du-ma susPagina: 1
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 4 days, 21 hours ago
  • admin : Multumesc
  • admin : ok! :)
  • griba : Perfect! ;))
  • griba : ;))
  • griba : Imi cer scuze, acum am refresh pagina si este... super!
  • admin : Am modificat, da e la fel..
  • griba : :))
  • griba : Am trimit logo - verifica email.
  • griba : Logo care eu am va trimit este MAI BINE!
  • griba : Nu!
  • admin : griba - happy now? :)
  • griba : Mersi anticipate pentru schimbare! :))
  • griba : Nu pot trimi linkul aici pe forum! In mesaj el este detoriat. :(
  • griba : «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Aici este linkul direct spre logo: «link» - content/uploads/2017/07/vstromania - logo.jpg
  • griba : Am folosesc aceasta logo in poveste meu din calatori in Romania deoarece ea exist pe blogul meu... :)
  • griba : Am deja trimit e - mail cu logo.
  • griba : Am gasit VSTROMANIA logo cu dimensiune 407x77.
  • griba : Salut @ride2sec!
  • admin : pe ride2esc [@] vstrom.ro
  • admin : daca il are cineva..sa il trimita
  • admin : Nu il mai am :D
  • admin : Salut Griba.
  • griba : De ce nu exista logo de VSTROMANIA a sus de pagina? Stiu ca forum o sa schimba CMS dar simt lipseste de logo vechi. :( Cred ca nu este lucrare forte greu pentru schimbare JOOMLA logo.
  • griba : Salut prieteni!
  • gospodarul : Hristos A Inviat!
  • CARAMAN : marian galba - - - cric central de vstrom la Bogdan Harea la Bucuresti..
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare