VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Proiectoare
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 1
Topic: Proiectoare
Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 17
Am gasit un site care vinde proiectoare auto.
Si mi-a facut cu ochiul modelul asta : www.superflux.ro/magazin/proiectoare-aut...cm-pr72-p-15725.html
Oare se preteaza la moto?
DAca ii schimb becurile H3 cu unele led (cam 84 ron bucata) ajung la un 350 ron cu proiectoare cu led.
Intrebarea e... oare cat or fi de bune, ca de ieftine... sunt imbatabile.

Are cineva idee? Astept sugestii.

PS : buton de pus pe ghidon pentru ele am deja.
Vrajitoru
Moderator
Raspunsuri: 1176
graph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin Resedinta: Sibiu Zi de nastere: 01/15
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 17
sau si mai tare am gasit
www.mgmotors.ro/ro/lumini/90-proiector-m...ree-2500-lumeni.html

pacat ca sunt argintii... dar gasesc eu o solutie sa le vopsesc cumva.
Sau le colantez. sa le fac negre.
Vrajitoru
Moderator
graph

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 0
Salut!

Eu intentionam sa le iau pe astea, dureaza vre-o doua-trei saptamani livrarea dar beneficiaza de transport gratis.

www.banggood.com/CREE-U5-Motorcycle-LED-...-Light-p-941300.html
Flanker
Fresh Boarder
Raspunsuri: 11
graphgraph

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 1
Flanker a scris:
Salut!

hmm....par faine astea, nu-s nici scumpe. dar nu stiu de ce imi creeaza impresia ca sunt cam badarane cu ''extra'' carcasa aia. le-a vazut cineva in realitate, nu sunt prea mari ca dimensiuni?
imi sta in cap sa imi comand si eu.n-am buton....dar gasesc eu pe undeva,nu o fi nemteste.
sergiulik22
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 3
Vraji, cum am eu cu Luci nu-ti plac?
Pe led, consum mic (5/buc), negre, carcasa metalica si nu intra gram de apa la ele (testate inclusiv la spalarea cu furtun cu presiune de la 5 cm distanta)....
Singurul minus e ca nu-s omologate pt. strada, dar cine stie asta in Romanica noastra....

Aaaaa...si foarte ieftine (cred ca in jur de 20+ dolari au costat).
zece d roșu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 402
graphgraph
Ultima editare: 21/04/2015 09:16 de zece d roșu.

exista vreo posibilitate ca aceste proictoare sa fie legate la contact, sa se aprinda/stinga cand pui sau opresti contactul?
lceu
Senior Boarder
Raspunsuri: 54
graphgraph

lceu a scris:
exista vreo posibilitate ca aceste proictoare sa fie legate la contact, sa se aprinda/stinga cand pui sau opresti contactul?

Catalin,
Cu siguranta este posibil, insa nu as recomanda, deoarece va trebui sa mergi cu ele aprinse tot timpul.
Ce te faci daca esti nevoit sa le stingi? De ex. in unele tari unde se folosesc chiar numai pe timp de ceata.....
Metoda cu buton dedicat este cea mai sigura.
zece d roșu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 402
graphgraph

sergiulik22 a scris:
Flanker a scris:
Salut!

hmm....par faine astea, nu-s nici scumpe. dar nu stiu de ce imi creeaza impresia ca sunt cam badarane cu ''extra'' carcasa aia. le-a vazut cineva in realitate, nu sunt prea mari ca dimensiuni?
imi sta in cap sa imi comand si eu.n-am buton....dar gasesc eu pe undeva,nu o fi nemteste.

Faza haioasa este ca daca elimini carcasa obtii asta: www.banggood.com/Motorcycle-Cree-U2-LED-...-Light-p-923250.html

oricum nici Vstromul nu-i vre-o balerina supla, cred ca ar arata destul de bine, depinde si unde le montezi, nu le-am vazut in realitate,
nu stiu cat sunt de mari.

Numai bine!

Vrajitoru' faci economie aproape 80 roni de la astia, doar ca vin in 2-3 saptamani.
Flanker
Fresh Boarder
Raspunsuri: 11
graphgraph
Ultima editare: 21/04/2015 16:02 de Flanker.

cred ca pana la urma raman la cele din primul post la 49 bucata ca am gasit becuri led H3 la 29 de lei bucata cu cree in fata.
si ajung la 160 ron pe set + transporturi si am rezerva si daca se frig ledurile.
la un proiector dedicat pe led daca se frige trebuie schimbat tot. la astea schimbi numai becurile
Vrajitoru
Moderator
graph

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 7
nu zici rau:)
mis curios de rezultat
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph

Salut!
Mie-mi plac si cred ca carcasele taiate-n unghiuri se pupa cu colturile vstrom-ului.
Le-am comandat azi ( mersi de link) si sper sa ajunga si sa le montez pana la intalnirea de la Vartop.
memeutza
Senior Boarder
Raspunsuri: 56
graphgraph

pentru DieHexe am cumparat proiectoarele de la gentimoto.ro : www.gentimoto.ro/proiectoare-moto-halogen/
si ieri le-am desfacut ca sa vad ce bec are.
am descoperit ca becul este pozitionat vertical si filamentul este in centrul oglinzii. deci becurile H3 cu led nu fac nici o branza pentru ca ledul cree va fi orientat in jos, asa ca lumna cea mai puternica merge in jos. Nasol moment. Ca am cautat pe net dupa puterea de incarcare la Hondita ei si este de 280 sau 230 W (din 2 surse diferite) din care 110W ar fi consumati de proiectoare. Deci nu poate sa le foloseasca decat la drumuri intinse ca sa nu forteze alternatorul. Nu stiu ce sa ii mai fac.

In legatura cu proiectoarele alea de 49 de RON o sa rog pe cineva din Bucuresti sa mearga pana la ei la magazin sa ii roage sa il lase sa desfaca unu' sa vada cum e pozitionat becul. Daca aia nu il lasa sa cumpere unul si ii dau eu banii numai sa verifice orientarea becului.
Astea sunt cele care le vreau verificate: www.superflux.ro/magazin/proiectoare-aut...cm-pr72-p-15725.html

Se ofera cineva?
Vrajitoru
Moderator
graph

ma pot duce eu dar nu am inteles din site-ul lor ca ar avea magazin. doar daca punctul lor de lucru este si magazin. hai ca-i sun?
lceu
Senior Boarder
graphgraph

Re: Proiectoare acum 2 ani, 9 luni Karma: 7
conform cu "astia" bec-led-auto.blogspot.ro/p/h1.html "cica" exista leduri de jur imprejur care ar imita filmanetu original.
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph

cooldeep a scris:
conform cu "astia" bec-led-auto.blogspot.ro/p/h1.html "cica" exista leduri de jur imprejur care ar imita filmanetu original.
nu exista. toate becurile cu led prezentate de ei au led-urile mai departe de soclu decat e filamentul in cel original
Vrajitoru
Moderator
graph

Vrajitoru a scris:
pentru DieHexe am cumparat proiectoarele de la gentimoto.ro : www.gentimoto.ro/proiectoare-moto-halogen/
si ieri le-am desfacut ca sa vad ce bec are.
am descoperit ca becul este pozitionat vertical si filamentul este in centrul oglinzii. deci becurile H3 cu led nu fac nici o branza pentru ca ledul cree va fi orientat in jos, asa ca lumna cea mai puternica merge in jos. Nasol moment. Ca am cautat pe net dupa puterea de incarcare la Hondita ei si este de 280 sau 230 W (din 2 surse diferite) din care 110W ar fi consumati de proiectoare. Deci nu poate sa le foloseasca decat la drumuri intinse ca sa nu forteze alternatorul. Nu stiu ce sa ii mai fac.

In legatura cu proiectoarele alea de 49 de RON o sa rog pe cineva din Bucuresti sa mearga pana la ei la magazin sa ii roage sa il lase sa desfaca unu' sa vada cum e pozitionat becul. Daca aia nu il lasa sa cumpere unul si ii dau eu banii numai sa verifice orientarea becului.
Astea sunt cele care le vreau verificate: www.superflux.ro/magazin/proiectoare-aut...cm-pr72-p-15725.html

Se ofera cineva?

Radu, i-am sunat pe cei de la superflux, nu au magazin unde sa vezi proiectorul cu pricina si nu se poate cumpara decat pereche.
lceu
Senior Boarder
graphgraph

Du-ma susPagina: 1
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 2 days, 10 hours ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii