VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Puleala dupa V-Stromania 2014
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 1234
Topic: Puleala dupa V-Stromania 2014
Puleala dupa V-Stromania 2014 acum 3 ani, 6 luni Karma: 17
Ca Sa invatam din greseli. ASA NU SE FACE!
Topicul asta s-a numit "V-Stromania 2015" si s-a transformat in scandalul de dupa V-Stromania 2014.
Viata ca de obicei!
Vrajitoru
Moderator
Raspunsuri: 1176
graph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin Resedinta: Sibiu Zi de nastere: 01/15
Ultima editare: 14/07/2014 16:01 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 1
Salutare,

Pentru ca la intrunirea de la Vama s-au vehiculat deja locatie(i) pentru intrunirea din 2015, deschid aici thread-ul aferent...
Pana acuma am avea ca si locatii propuse:
- Apuseni (Stana de Vale, Arieseni)
- Hunedoara

Daca aveti in cap si alte locatii, va rog sa nu ezitati.
Ulterior le supunem la vot...

Florin
R600
Moderator
Raspunsuri: 242
graphgraph
Gen: Masculin Resedinta: Timisoara
Ultima editare: 23/06/2014 16:09 de R600.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 21
Pai aici si trebuie sa scrii despre 2015..ca doar de aia e creata categoria asta.
Am auzit ca fu' fain la Constanta..
Imi pare rau ca nu am ajuns.

Am fost la un chef moto la Budint-Ictar - unde au venit vreo 5-6 WeeStroame ..si niciunu nu auzise de Vstromania )
Erau din Lugoj.

Oriunde ar fi Vstromania 2015 si cine va organiza, sa ma treaca prezent de pe-acuma!
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 260
graphgraph
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 0
R600 a scris:
Salutare,

Pentru ca la intrunirea de la Vama s-au vehiculat deja locatie(e) pentru intrunirea din 2015, deschid aici thread-ul aferent...
Pana acuma am avea ca si locatii propuse:
- Apuseni (Stana de Vale, Arieseni)
- Hunedoara

Daca aveti in cap si alte locatii, va rog sa nu ezitati.
Ulterior le supunem la vot...

Florin

Arieseni - Vstromania 2015
Hunedoara - Intalnire de wkd 2014 sau Vstromski
tiberiu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 386
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 7
ar mai fi propuneri
- in SE ul apusenilor cheile rametului un castel dar are doar 39 de locuri de cazare in total castel-templul-cavalerilor.ro
- in E ul apusenilor valea ariesului pensiuneasu SUB PIATRA in Sălciua de Jos, catun Sub Piatra
- in NV ul apusenilor Padis avem mai multe cabane de unde alege, dar depinde de data cand se stabileste vstromania ca vremea e foarte "dura"
- in S ul apusenilor avem arieseni cu posibilitati multiple de cazare, dar dezavantajele aferente

Din ce am batut drumuri pe acolo va pot spune ca se pot face trasee combinate asfalt/drum prietuit de 100-200-300-400 km intr-o zi evident din oricare locatie.
Dupa parerea mea cel mai ok ar fi zona cheilor rametului sau zona Salciua, pt ca de acolo se pot face multe trasee, iar cu riscu de vreme nefavorabila ne putem ascunde in Salina la Turda, muntii Trascau nu-s de aruncat de ici colo peisaje magnifice
Din pacate castelul acela nu ofera destule locuri de cazare dar mai sunt pensiuni in zona in Rimetea mai ales.
In padis singura problema este vremea foarte foarte shimbatoare dar avem si aici o gramada de peisaje magnifice. Drumu de access se face dinspre Sudrigiu e magnific, dar drumu pana in Sudrigiu din orice directie e praf tzandari. Drumul dinspre Huedin include vreo 20 de km de drum neasflatat.
La arieseni e prost drumu de acces din orice directie fie dinspre stei fie dinspre Albac. Peisaje cam limitate imediat in apropiere si lume muuuuulta.

Personal nu as alege Arieseniul ci as inclina spre Salciua sau Rimetea pt ca e foarte accesibil pt toata lumea din toata tara, trasee pot fi mai multe si mai complexe si sa nu uitam si varianta de vreme nefavorabila. Din Bucuresti Salciua/Rimetea e accesibila zona in vreo 6-7 ore, iar zona Arieseni in vreo 8-9 ore.

PS: in maramures cine si cand organizeaza o vstromania ?
PS2: perioada as inclina-o spre iulie (prima saptamna de ex, oarecum) deoarece in iunie ploua ploua si iarasi ploua de vreo 3 ani in continuuuuuuu si din abundenta
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 17
Imi place ca lumea se implica.
Dar trebuie retinute urmatoarele aspecte:
1. Locatia trebuie sa aiba minim 40 de camere, preferabil 60. Sau una cu 40 si alta foarte aproape cu inca 20 de rezerva (foarte aproape = 50-100 m maxim).
2. Traseele vor fi:
1) cu o tura de asfalt de maxim 150 km (preferabil 100) in care sa vedem niste peisaje si undeva pe traseul ei sa ne oprim la masa, si
2) o tura de 50 de km de forestiere usoare care se va face dupa tura principala. Probabil ca multi din cei care au pasagere ar vrea sa vina si in tura asta asa ca de aceea vad astea ca doua ture separate succesive. Pasagerele si cei care nu vor sa vina o sa stea la cafea si povesti pana se vor intoarce offroaderii).

Si ca sa stabilim de la inceput:
Intrunirea se va face in ultimul weekend din iunie. In caz de indisponibilitate la cazare vom supune la vot alta data.
Cazarile le vom gasi si vom face propuneri. Cand va fi cazarea selectata camerele vor fi alese in ordinea platii. Nu vor fi alocate in ordinea sosirii. Ca la Durau.
Din cauza faptului ca suntem multi cu anumite pretentii probabil ca si cazarea va fi cu pretentii.

Propunerea mea pentru masa este bufet suedez si seara si dimineata. Cum a fost la Ranca. Dupa mine acolo mancarea a fost suficienta si pe alese si fara probleme de alocare sau de preferinte. Eu propun asta si vom scuti pe toata lumea de neajunsuri si comentarii. Masa se va anunta ca e la ora x. Care vine la ora x + 1 sau x + 2 s-ar putea sa manance ce ramane, dar isi asuma.
Inca nu stiu cum va fi cu mancarea de sambata la amiaza.
O sa vedem si daca se poate sa incepem de joi. Ar fi bine daca am veni de joi si atunci putem face o offroadeala vineri si sambata doar sosea.

Comentarii?

LE: si ca sa il completez pe R600 care NU ARE CONT PE FACEBOOK!!!! s-au mai propus Transafagarasan si Bicaz.
Vrajitoru
Moderator
graph
Ultima editare: 18/06/2014 10:39 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 1
Vrajitoru a scris:

Comentarii?

Igen, igen.

Deci, ca si perioada, ar fi bine sa ramanem la ce s-a votat anul trecut: ultimul WE din iunie. In 2015 vor fi zilele (24) 25/26/27.
Anul acesta a fost o exceptie din motive legate de cazare in Vama Veche (noi multi, posibilitatile reduse sa fim toti in acelasi loc).

Legat de masa, din punct de vedere organizatoric, bufetul suedez e cel mai elegant.
Daca se stabileste cu pensiunea un continut decent si o cantitate pe masura, cred ca toata lumea ar fi multumita.

Ce e ala feisbuc, de ma tot f***ti la cap cu el?
R600
Moderator
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

R600 a scris:
Vrajitoru a scris:

Comentarii?

Igen, igen.

Deci, ca si perioada, ar fi bine sa ramanem la ce s-a votat anul trecut: ultimul WE din iunie. In 2015 vor fi zilele (24) 25/26/27.
Anul acesta a fost o exceptie din motive legate de cazare in Vama Veche (noi multi, posibilitatile reduse sa fim toti in acelasi loc).

Legat de masa, din punct de vedere organizatoric, bufetul suedez e cel mai elegant.
Daca se stabileste cu pensiunea un continut decent si o cantitate pe masura, cred ca toata lumea ar fi multumita.

Ce e ala feisbuc, de ma tot f***ti la cap cu el?

De fapt e feisbuciuc! Ciubuc, pesches, arkadash, rahat, narghilea.

Si ca sa te pun al curent iata: Facebook is an online social networking service. Its name comes from a colloquialism for the directory given to students at some American universities.
Vrajitoru
Moderator
graph
Ultima editare: 19/06/2014 17:30 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 2
Ce e ala feisbuc, de ma tot f***ti la cap cu el?[/quote]

De fapt e feisbuciuc! Ciubuc, pesches, arkadash, rahat, narghilea.

Si ca sa te pun al curent iata: Facebook is an online social networking service. Its name comes from a colloquialism for the directory given to students at some American universities.[/quote]

NO, CA NU M-AS FI ASTEPTAT! AUZI MA LA EL CE CUVINTE ARE CAND EXPLICA IN WISE MOD ...COLLQUIALISM...
Edutzu
Gold Boarder
Raspunsuri: 177
graphgraph
Gen: Masculin eduardvitalis Resedinta: Lisabona Zi de nastere: 05/07
Topicul a fost incuiat.

Vrajitoru a scris:
Si ca sa te pun al curent iata: Facebook is an online social networking service. Its name comes from a colloquialism for the directory given to students at some American universities.

Complicat, complicat... mai bine fara...
R600
Moderator
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 9
Vrajitoru a scris:
1. Locatia trebuie sa aiba minim 40 de camere, preferabil 60. Sau una cu 40 si alta foarte aproape cu inca 20 de rezerva (foarte aproape = 50-100 m maxim).
2. Traseele vor fi:
1) cu o tura de asfalt de maxim 150 km (preferabil 100) in care sa vedem niste peisaje si undeva pe traseul ei sa ne oprim la masa, si
2) o tura de 50 de km de forestiere usoare care se va face dupa tura principala. Probabil ca multi din cei care au pasagere ar vrea sa vina si in tura asta asa ca de aceea vad astea ca doua ture separate succesive. Pasagerele si cei care nu vor sa vina o sa stea la cafea si povesti pana se vor intoarce offroaderii).

Intrunirea se va face in ultimul weekend din iunie. In caz de indisponibilitate la cazare vom supune la vot alta data.
Cazarile le vom gasi si vom face propuneri. Cand va fi cazarea selectata camerele vor fi alese in ordinea platii. Nu vor fi alocate in ordinea sosirii. Ca la Durau.
Din cauza faptului ca suntem multi cu anumite pretentii probabil ca si cazarea va fi cu pretentii.

Propunerea mea pentru masa este bufet suedez si seara si dimineata. Cum a fost la Ranca. Dupa mine acolo mancarea a fost suficienta si pe alese si fara probleme de alocare sau de preferinte. Eu propun asta si vom scuti pe toata lumea de neajunsuri si comentarii. Masa se va anunta ca e la ora x. Care vine la ora x + 1 sau x + 2 s-ar putea sa manance ce ramane, dar isi asuma.
O sa vedem si daca se poate sa incepem de joi. Ar fi bine daca am veni de joi si atunci putem face o offroadeala vineri si sambata doar sosea.

Comentarii?

LE: si ca sa il completez pe R600 care NU ARE CONT PE FACEBOOK!!!! s-au mai propus Transafagarasan si Bicaz.

E ok ca lumea se implica insa deja suntem prea multi si trebuie instituite niste reguli clare. e prea tarla fara caini si e pacat. dupa vum ai vazut anul asta au lipsit multi (aproape toti fondatorii Vstromaniei) tocmai din cauza nepasarii, ca sa nu zic nesimtirii si a intereselor unora. acest lucru nu va trebui sa se mai repete. deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine. tu ai organizat o intrunire si nu a fost usor desi am fost numai cateva mobre. la mine a fost si mai greu. de aceea ca sa usuram munca organizatorilor se vor stabili reguli clare peste care nu se va trece doar ca asa "vrea unii". cine reuseste sa inteleaga nevoia asta de reguli bine, cine nu, sa fie rebel in continuare da de unul singur. nu spun asta ca sa caut motive de cearta ci ca sa clarificam cateva aspecte importante fara de care riscam sa stricam toata comunitatea pe care am creat-o asa de frumos.
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

eu am fost la prima participare,deci nu stiu cat de mult sunt in masura sa ma bag in discutie.
pot doar sa spun ca acolo am intalnit o super gasca de oameni (multi noi ,din cate am inteles)....care s-au distrat maxim. nicidecum nu am vazut...sau auzit pe la altii cum ca ar fi o ''comunitate stricata''. aaa....si n-am prea auzit pe nimeni care sa se planga de dorul celor ''razvratiti''(care acuza lipsa regulilor...vezi doamne) . toata lumea a fost bine dispusa si fiecare se bucura de compania celor prezenti (mai vechi sau mai noi).
tiberiu,si ceilalti care s-au mai implicat in organizare merita toate aprecierile din partea celor prezenti, pentru ca au facut o treaba foarte buna.nu cred ca pot fi invocate ''nepasarea'',''nesimtirea'' sau ''interesele unora'', si sa nu mai zic ca imi pare rau ca spui ''suntem prea multi''. daca vrei sa spui ca preferi sa ramana acelasi cerc de oameni care au participat si mai pe la inceput....as zice ca gresesti in gandire.
parerea mea e ca asta este o comunitate in continua crestere,fapt imbucurator dealtfel......si niciodata nu poti sa spui SUNTEM PREA MULTI, cu cat mai multi cu atat mai bine. iar cei care raman acasa si fac pe carcotasii....pfff, e trist.
ne place sa credem ca traim in democratie....deci fiecare are dreptul sa isi spuna parerea,nu e comunism sa mearga toata lumea ca pe ata pe si sa faca doar ce vor ''cei de sus''. fiecare participa cu cate o parere......si la sfarsit se trage linie si se tine cont de majoritate, nu de ce vrea unul sau altul.

desi parerea mea probabil nu conteaza inca , cu riscul sa supar(desi nu asta e intentia mea) pe unii care se cred ''buricii pamantului''....si care cred ca fara ei nu se mai invarte roata carului ...am scris aceste randuri cu gandul ca si altii impartasesc aceleasi pareri.
SergiuB
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Fabio a scris:
Vrajitoru a scris:
2. Traseele vor fi:

Comentarii?

E ok ca lumea se implica insa deja suntem prea multi si trebuie instituite niste reguli clare. e prea tarla fara caini si e pacat. dupa vum ai vazut anul asta au lipsit multi (aproape toti fondatorii Vstromaniei) tocmai din cauza nepasarii, ca sa nu zic nesimtirii si a intereselor unora. acest lucru nu va trebui sa se mai repete. deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine. tu ai organizat o intrunire si nu a fost usor desi am fost numai cateva mobre. la mine a fost si mai greu. de aceea ca sa usuram munca organizatorilor se vor stabili reguli clare peste care nu se va trece doar ca asa "vrea unii". cine reuseste sa inteleaga nevoia asta de reguli bine, cine nu, sa fie rebel in continuare da de unul singur. nu spun asta ca sa caut motive de cearta ci ca sa clarificam cateva aspecte importante fara de care riscam sa stricam toata comunitatea pe care am creat-o asa de frumos.

Fabio:
Ce nu a ti-a fost clar din regulile care le-am specificat?
Sau care dintre ele nu ti-a convenit?
Sau... ce ti-a venit sa sari cu gura de la primul meu post?
Vrajitoru
Moderator
graph
Topicul a fost incuiat.

Fabio a scris:

trebuie instituite niste reguli clare. e prea tarla fara caini si e pacat. dupa vum ai vazut anul asta au lipsit multi (aproape toti fondatorii Vstromaniei) tocmai din cauza nepasarii, ca sa nu zic nesimtirii si a intereselor unora. acest lucru nu va trebui sa se mai repete. deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine.

1. cam la ce reguli te referi? revenim la discutia interminabila a prezentei altor motoare decat vstrom?
2. nu mi s-a parut nici-o tarla fara caini, organizatorii au stabilit niste detalii de intrunire si si-au dat silinta sa fie respectate. si chiar au fost respectate.
3. nepasare/nesimtire/interese... poti detalia te rog? organizarea de anul asta nu a avut nici nepasare, nici nesimtire, nici "interese". pur si simplu s-a intamplat ceea ce s-a propus/discutat pe forum. lumea s-a simtit bine si au venit chiar si de la mama dracu' (a se citi timisoara) pentru a participa...
4. "deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine" - vezi punctul 2.
5. intrunirile pot continua si FARA PREZENTA a X membri "fondatori", la fel cum pot continua si CU PREZENTA lor. vrei sa vii, vii. nu vrei sa vii, nu vii.
R600
Moderator
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

R600 a scris:
Fabio a scris:

trebuie instituite niste reguli clare. e prea tarla fara caini si e pacat. dupa vum ai vazut anul asta au lipsit multi (aproape toti fondatorii Vstromaniei) tocmai din cauza nepasarii, ca sa nu zic nesimtirii si a intereselor unora. acest lucru nu va trebui sa se mai repete. deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine.

1. cam la ce reguli te referi? revenim la discutia interminabila a prezentei altor motoare decat vstrom?
2. nu mi s-a parut nici-o tarla fara caini, organizatorii au stabilit niste detalii de intrunire si si-au dat silinta sa fie respectate. si chiar au fost respectate.
3. nepasare/nesimtire/interese... poti detalia te rog? organizarea de anul asta nu a avut nici nepasare, nici nesimtire, nici "interese". pur si simplu s-a intamplat ceea ce s-a propus/discutat pe forum. lumea s-a simtit bine si au venit chiar si de la mama dracu' (a se citi timisoara) pentru a participa...
4. "deja pe aici fiecare face cam ce vrea si nu e bine" - vezi punctul 2.
5. intrunirile pot continua si FARA PREZENTA a X membri "fondatori", la fel cum pot continua si CU PREZENTA lor. vrei sa vii, vii. nu vrei sa vii, nu vii.

@Vraji: sunt total de acord cu ce spui tu, dar mai trebuie adauga si altele.nu am sarit cu gura doar am completat.

hai sa reincepem:
SI INCEPEM CU 5: CA TU SA TE BUCURI DE ACESTE FRUMOASE INTRUNIRI CINEVA A FONDAT ACEASTA COMUNITATE!!!!!!!!! RESPECTA-I!!!!
cineva a creat aceasta comunitate. nu tu. tu la fel ca toti ceilalti ai fost primiti cu bratele deschise in ea. toti suntem prieteni dar toti trebuie sa intelegem ca atunci cand cineva te primeste in casa lui frumos e sa il respecti. cand te duci in vizita la prieteni te apuci sa le muti mobila prin casa ca asa iti place tie? nu. cineva si-a batut capul cum sa faca sa aceasta comunitate cum sa o organizeze sa fie ok. am incercat sa lasam cat mai multa libertate ca sa nu parem un simplu club moto cu reguli stricte obligatii idioate. dar dupa cum vad respectul incepe sa dispara iti raspund la fel: vrei sa respecti niste reguli simple si de bun simt, vii, daca nu, nu.
Fabio
Platinum Boarder
graphgraph
Ultima editare: 23/06/2014 12:38 de Fabio.
Topicul a fost incuiat.

Fabio a scris:

hai sa reincepem:
SI INCEPEM CU 5: CA TU SA TE BUCURI DE ACESTE FRUMOASE INTRUNIRI CINEVA A FONDAT ACEASTA COMUNITATE!!!!!!!!! RESPECTA-I!!!!
cineva a creat aceasta comunitate. nu tu. tu la fel ca toti ceilalti ai fost primiti cu bratele deschise in ea. toti suntem prieteni dar toti trebuie sa intelegem ca atunci cand cineva te primeste in casa lui frumos e sa il respecti.

te cam inseli...

nu m-a primit cineva in casa lui, ci "casa" despre care spui tu este in continua... "constructie".
fiecare dintre noi a pus si/sau pune cate o caramida.
ramane la latidudinea celor care participa la munca sa decida ce/cum doresc sa "construiasca" in continuare.

comunitatea va decide ce si cum legat de intruniri.
nu eu, nu vrajitoru' si cu siguranta nici tu, ci cei care participa.

nu suntem prieteni, nu am fost niciodata si probabil nici nu vom fi.
in cel mai fericit caz suntem doi posesori de vstrom care ne-am intalnit din cand in cand la cate o vstromania si am schimbat cate o parere (de multe ori in contradictoriu).
R600
Moderator
graphgraph
Ultima editare: 23/06/2014 13:40 de R600.
Topicul a fost incuiat.

R600 a scris:
Fabio a scris:

hai sa reincepem:
cineva a creat aceasta comunitate. nu tu. tu la fel ca toti ceilalti ai fost primiti cu bratele deschise in ea. toti suntem prieteni dar toti trebuie sa intelegem ca atunci cand cineva te primeste in casa lui frumos e sa il respecti.

te cam inseli...

nu m-a primit cineva in casa lui, ci "casa" despre care spui tu este in continua... "constructie".
fiecare dintre noi a pus si/sau pune cate o caramida.
ramane la latidudinea celor care participa la munca sa decida ce/cum doresc sa "construiasca" in continuare.

comunitatea va decide ce si cum legat de intruniri.
nu eu, nu vrajitoru' si cu siguranta nici tu, ci cei care participa.

nu suntem prieteni, nu am fost niciodata si probabil nici nu vom fi.
in cel mai fericit caz suntem doi posesori de vstrom care ne-am intalnit din cand in cand la cate o vstromania si am schimbat cate o parere (de multe ori in contradictoriu).

atunci se pare ca nu te incadrezi in aceasta comunitate. daca citesti bine bine ai sa vezi ca toti considera important acelasi lucru: suntem in primul rand prieteni. cat despre restul opiniei tale tipic romaneasca. daca am pus o "caramida" e a mea si eu decid. dar uiti ca cineva a pus o "temelie" ca sa ai tu unde pune o "caramida"!
Fabio
Platinum Boarder
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

@fabio ..pana la urma ce ai tu de adaugat,pe langa ce discuta toata lumea ? care sunt nemultumirile astea mari ale tale pentru care se face acuma atata caz.... ?
tot acuzi...si arunci cu noroi in stanga si-n dreapta.....dar fara o tinta anume, si fara argumente.
spune pe scurt care ar fi regulile astea ale tale care crezi tu ca nu sunt respectate???tot zici de ele.....dar nu le enumeri.si care ar fi nesimtirile si nerespectele comise?
SergiuB
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph
Ultima editare: 23/06/2014 14:48 de sergiulik22.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 3
@Fabio, pararea mea ne NEfondator si NEconstructor al temeliei Vstromaniei este ca te agiti degeaba.....oricum ai lua-o si oricum ai da-o vei perde acest "duel". De ce? Pt. ca majoritatea oamenilor vor decide prin vot asupra anumitor aspecte si nu tu, sau alti cativa "primi fondatori" ai acestei comunitati. Asa a fost cazul si cu intalnirea de anul asta, unde in ciuda schimbarii datei, in ciuda locatiei poate nu atat de spectaculoasa, in ciuda plimbarii de sambata nu chiar atat de fantastice....noi, oamenii, am venit din toata tara, ne-am simtit excelent si mai presusu de toate, ne-am distrat indiferent de emblema lipita pe motor. Pt. mine (si sunt convins ca exista si altii) nu are nici o importanta, dar absolut nici una, unde, cand si cum se desfasoara Vstromania, ci conteaza numai un singur aspect: ma plimb cu motorul impreuna cu alti "nebuni" ca mine si la sfarsitul zilei beau o bere cu aceeasi "nebuni" - RESTUL E CAN-CAN!

In incheiere te rog sa ne spui si noua tuturor exact si punctual despre ce reguli vorbesti si despre cum ar trebui sa se desfasoare Vstromania 2015 in opinia ta si/sau a altora care iti impartasesc ideile si conceptiile (as fi frumos sa si stim care sunt ei).

Pace!
zece d roșu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 402
graphgraph
Ultima editare: 23/06/2014 14:55 de zece d roșu.
Topicul a fost incuiat.

hai sa va spun "pe romaneste" : organizatorii de anul asta s-au pisat pe aia care s-au straduit sa isi ia concedii sau libere in perioada stiuta si su schimbat data fara macar sa aibe bunul simt sa anunte din timp. de asemenea au schimbat si locatia fara sa se consulte, dupa cum tot voi pretindeti ca trebuie facut, cu nimeni. asta a deranjat pe multi. eu imi permit sa vorbesc in numele multora intrucat am fost si eu direct afectat de chestia asta. chiar prea direct. va trebui sa facem reguli tocmai ca sa nu se mai intample asa ceva. eu mi-al luat biletele de vacanta din noiembrie tocmai ca sa pot veni la vstromania. ca sa aflu cu o luna inaite ca nu mai pot merge ca cineva a schimbat data dupa capul lui. fara motiv. s-a hotarat o locatie. cu 2 saptamani inainte de intrunire o schimbam ca nu aveam piscina in celelalte locuri. hai sa fim seriosi. cei care nu ati fost la celelalte intruniri nu aveti de unde sa stiti cum au fost organizate. cand esti la prima ti se pare totul misto. da dupa ce le faci pe toate (sau aproape) ai o idee mult mai ampla despre ce inseamna vstromania.
mai gandit-va!
Pace si tie!
Fabio
Platinum Boarder
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Du-ma susPagina: 1234
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 18 hours, 40 minutes ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii