VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Puleala dupa V-Stromania 2014
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 1234
Topic: Puleala dupa V-Stromania 2014
Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 1
Pe prima plaja unde ne găsim minim 3 vstrom iști. O postim ca indienii.
ccuculas
Expert Boarder
Raspunsuri: 138
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 3
Fara sa am pretentii de membru fondator,sau actual vstromist,( poate doar fost si sper viitor ), recomand mai multa cumpatare cu vorbele aruncate pe net. Mi se pare de bun simt ca intalnirea anuala a vstromistilor sa fie organizata de vstromisti, iar posesorii celorlalte marci doar invitati, adica fara putere decizionala asupra locatiei, perioadei sau a programului. Oricat de mult s-ar stradui organizatorii mereu vor fi si nemultumiti, dar totusi schimbarea datei si a locatiei, pe ultima suta de metri, nu se face. E poate cea mai mare greseala care poate compromite toata stradania. Vad ca se discuta deja pt 2015. Este cam devreme, daca ne gandim ca mai este timp pt organizarea unei a doua intalniri de toamna, sa zicem, a grupului vstromistilor. Daca credeti ca este fezabil am si cateva ponturi pt cei care se inhama la organizare.
bogdan_harea
Senior Boarder
Raspunsuri: 43
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 0
Saint a scris:
VSTROMANIA 2014 ar fi fost a patra intrunire la care as fi participat si la cate am fost, cea din 2011 mi-a placut cel mai mult.
Nu cred ca trebuie sa mergem pe principiul "daca iti zic mai multi ca esti beat trebuie sa te duci sa te culci", ci ar trebui sa ascultam de parerea fiecaruia.

Eu mi-am exprimat-o si doar asa a ramas. Nimeni nu a comentat absolut nimic - sincer nici nu ma asteptam ; schimbarile fiind facute fara a se consulta membrii acestei comunitati.
Daca locatia nu corespundea singurului criteriu tabu(ultimul weekend din iunie) se cauta alta locatie. Era foarte simplu.

Cred ca solutia acestor probleme este constituirea unui set de reguli de la care sa nu ne abatem.
In plus de asta, cu parere de rau, am ajuns la concluzia ca membru VSTROMANIA nu poate fi decat un posesor de V-Strom.

my 2 cents.

Aceeasi problema am avut si eu. INDIFERENTA! Am scris pe forum ca in aceeasi perioada este si Seawolf si as fi vrut tare mult sa merg la ambele intruniri si sa nu fac ture intre intruniri. Nu m-a bagat nimeni in seama. Oricum nu am fost nici la Seawolf ca am avut o nunta dar ce rost sa-mi expun problema cand pe mine(UN NIMENI ) nu m-a intrebat nimeni de sanatate. Este clar ca nu se tine cont de parerea fiecaruia, de aceea avem nevoie de regului. Am fost la o singura intrunire , cea de la Clisura Dunarii in 2013! NU am reusit sa cunosc pe nimeni in afara de cei pe care ii stiam deja(vreo 10, vstromisti si nu numai), niste oameni deosebiti cu care m-am simtit excelent.
DA, AVEM NEVOIE DE REGULI CA SA FIE RESPECTATE!
Mesterila
Fresh Boarder
Raspunsuri: 12
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 13
Bai, voi ati baut apa de la caine si nu mi-ati lasat si mie? Ce dreaq faceti aici ca pun biciul pe voi in calitate de moderator. Am cateva butoane in plus p'acilea si ma fac jupan pe tarla.
Lasand gluma putin la o parte vreau sa va felicit ca duceti intalnirile anuale mai departe si ca va straduiti sa o faceti cat mai bine, dar se indeparteaza de ceea ce am creat noi sub titulatura de Vstromania. Am pus intotdeauna omul inaintea fierului si lucrul asta il stiti o mare parte dintre voi. Personal eu nu imi pot imagina Vstromania fara prietenii mei non-posesori de Vstrom sau care din varii motive au renuntat la aceasta marca, dar trebuie sa fiu alaturi de Fabio si ideea ca Vstromania trebuie sa fie, nu in primul dar nici in ultimul rand, a posesorilor de Vstrom. Pentru ceilalti putem organiza oricand alta intrunire. O data pe an se organizeaza Vstromania si trebuie sa ramana a posesorilor de VStrom.
Pentru cei ce nu au inteles inca ca sub acest nume se afla altceva va repet: Vstromania inseamna prietenie, grija fata de ceilalti, altruism. Traim intr-o lumea dominata de vanitati si orgolii. Le experimentam si ne specializam in acest sens in fiecare zi. In Vstromania nu vreau sa fiu domnu' doctor, vreau sa fiu Vlad vstromistul. In Vstromania nu exista primul venit, primul servit iar daca ai ramas pe dinafara ne doare la basketi. Nu exista daca vrei sa vii, vii, daca nu, nu. Nu se face un simplu anunt pentru intrunire, trece timpul si la final se trage linie. Nu se pleaca in tura fara sa se faca apelul tuturor, nu se lasa nimeni in urma sau cu buza umflata. Asta se face la o oricare intrunire moto. La Vstromania, nu! In Vstromania esti prietenul meu si am grija de tine. Te am mereu in oglinda retrovizoare. Daca mergi mai incet, incetinesc si eu sa nu te pierd. Daca te-am pierdut, opresc sa te astept, daca nu apari ma intorc dupa tine. Daca nu ai scaun unde sa stai la masa, ti-l ofer pe al meu, daca nu ai camera unde sa dormi, o impart cu tine, daca nu ai bani de bere, o poshtim impreuna. Acelasi lucru vreau sa-l faci si tu pentru mine. Daca nu regasesti in ceea ce am scris mai sus, atunci esti doar un posesor de Vstrom si te salut cu respect cand ne vedem pe drumurile patriei, dar nu te vreau in Vstromania.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 562
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
Topicul a fost incuiat.

Guys, cu tot respectul pt. toti, mai vechi sau mai noi, nu facem altceva decat sa dezbinam grupul.
Toate informatiile finale (locatie, perioada, costuri, etc.) au fost anuntate pana pe 10 Martie. Nu este chiar ultima suta de metri.
@Mesterila, imi pare rau ca nu am avut o discutie telefonica inainte, dar crede-ma ca nu puteam sa-i sun pe toti din grup. Puteai sa ma suni oricand.
Perioada intrunirii de anul acesta, a fost anuntata cu ceva timp inainte de Seawolves, asa ca nu se mai putea modifica (si eu mergeam in fiecare an la Sw). In plus am mai spus si mai devreme, cu cat mergeam mai mult spre mijlocul sezonului, costurile cresteau (a fost ultimul wkd pana la vacanta).

V-ati facut planurile pt. ultimul wkd din Iunie, foarte bine, hai sa se intample. Weekend-ul viitor, este ultimul din luna. Hai sa mai facem o intalnire.

D.p.m.d.v. s-a tinut cont de reguli:
locatie - litoral, stabilit de la Durau 2012
organizator - posesor de Vstrom. Nu mi-am schimbat anul acesta motorul datorita intrunirii, cu toate ca motorul este motivul, iar intalnirea este pentru oameni. Am cunoscut posesori de Vstrom pe care ii doare undeva de acest motor sau de intrunirea noastra. Pt. ei acest motor este strict utilitar si il trateaza ca pe oricare. Credeti ca este mai in regula sa avem intruniri cu asa numiti Vstromisti in loc sa avem cu oamenii alaturi de care ne simtim bine, radem si glumim?
perioada - cu 2 saptamani mai devreme in baza unor argumente solide si anuntat cu 3 luni inainte. Ce era mai bine, sa platim mai mult cu 30 - 40%, sa stam in locatii separate, sa nu reusesc sa fac de unul singur toate pregatirile, sau sa facem intrunirea putin mai devreme?
cazare - raport cat mai bun calitate/pret

Toti participantii s-au simtit bine si au apreciat intrunirea si efortul depus. In plus si-au exprimat dorinta participarii la toate intrunirile viitoare. Aceste lucuri denota faptul ca a fost o intrunire reusita.

Seara buna tuturor.
tiberiu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 386
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 9
tiberiu a scris:
Guys, cu tot respectul pt. toti, mai vechi sau mai noi, nu facem altceva decat sa dezbinam grupul.
Toate informatiile finale (locatie, perioada, costuri, etc.) au fost anuntate pana pe 10 Martie. Nu este chiar ultima suta de metri.
@Mesterila, imi pare rau ca nu am avut o discutie telefonica inainte, dar crede-ma ca nu puteam sa-i sun pe toti din grup. Puteai sa ma suni oricand.
Perioada intrunirii de anul acesta, a fost anuntata cu ceva timp inainte de Seawolves, asa ca nu se mai putea modifica (si eu mergeam in fiecare an la Sw). In plus am mai spus si mai devreme, cu cat mergeam mai mult spre mijlocul sezonului, costurile cresteau (a fost ultimul wkd pana la vacanta).

V-ati facut planurile pt. ultimul wkd din Iunie, foarte bine, hai sa se intample. Weekend-ul viitor, este ultimul din luna. Hai sa mai facem o intalnire.

D.p.m.d.v. s-a tinut cont de reguli:
locatie - litoral, stabilit de la Durau 2012
organizator - posesor de Vstrom. Nu mi-am schimbat anul acesta motorul datorita intrunirii, cu toate ca motorul este motivul, iar intalnirea este pentru oameni. Am cunoscut posesori de Vstrom pe care ii doare undeva de acest motor sau de intrunirea noastra. Pt. ei acest motor este strict utilitar si il trateaza ca pe oricare. Credeti ca este mai in regula sa avem intruniri cu asa numiti Vstromisti in loc sa avem cu oamenii alaturi de care ne simtim bine, radem si glumim?
perioada - cu 2 saptamani mai devreme in baza unor argumente solide si anuntat cu 3 luni inainte. Ce era mai bine, sa platim mai mult cu 30 - 40%, sa stam in locatii separate, sa nu reusesc sa fac de unul singur toate pregatirile, sau sa facem intrunirea putin mai devreme?
cazare - raport cat mai bun calitate/pret

Toti participantii s-au simtit bine si au apreciat intrunirea si efortul depus. In plus si-au exprimat dorinta participarii la toate intrunirile viitoare. Aceste lucuri denota faptul ca a fost o intrunire reusita.

Seara buna tuturor.

sefu,
1. fara suparare da poti sa iti faci cate intruniri vrei cu prietenii tai unde vrei. nu la Vstromania. la Vstromania stai cu prietenii vstromisti. daca ai.
2. s-a stabilit intrunirea la constanta cu tura in muntii dobrogei, nu in vama cu tura la melci la bulgari. la fel si data schimbata cand o gramada deja isi facusera program. am vorbit la telefon atunci si ti-am spus sa schimbi ca sunt cazari cacalau in toata dobrogea. da de, nu erau de 4 stele cu piscina. asa ca nici asta nu tine.
si seawolf e in perioada aia de vreo cativa ani asa ca nu au anuntat ei dupa tine ci tu fara sa te interesezi.
te-am sunat sa ne lamurim da vad ca o tii pe a ta. stii bine ca ai facut ce au vrut altii si nu au fost alegerile tale. las-o dracu asa.
3. stii ca ati avut oaspeti vstromisti????? habar nu ai. ca le-ati dat ignor total. nici macar nu v-ati deranjat sa ai salutati. Noroc cu Mugur.

Ramasese-m la regula 6.
Uite-o: la Vstromania vin doar Vstromisti. Restul doar invitati si in numar limitat. si la asta inca ne mai gandim. iti convine bine. nu, schimba mobra.

Dupa cum spunea si Vlad vstromania e un spirit. voi nu l-ati inteles. Sunteti prea egoisti sa intelegeti asta. Voua sa va fie bine. Restul duca-se. Da asa suntem noi astia din bucuresti cu nasul pe sus. ne place sa avem grija unii de altii.
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph
Ultima editare: 24/06/2014 00:45 de Fabio.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: -1
Salut tuturor,
Eu sunt un membru proaspăt al comunității si vreau sa va semnalez câteva aspecte,
In primul rând il salut pe Vlad ca îmi plac ideile lui si le impartasesc,
La Vama am ajuns sa cunosc oameni cu Mobra ca a mea si sa cunosc o comunitate de oameni cu aceleași gusturi la motocicleta ca al meu, dar nu a fost așa. Am găsit o Gașca frumoasa de oameni care se distrau, bravo 10.!!. Dar eu nu asta căutam!! Am intrat pe terasa locatiei ( foarte misto locatia si nu intrasem niciodată acolo), am luat masa si am plecat, fără sa spună cineva Buna Motoristule!! La un moment am crezut ca am greșit locatia si am ajuns la întrunirea GS 1200!!!!
Am găsit prieteni la seawolf care nu ma cunosteau, dar care la intrare m au întrebat cum fu drumul, ești ok, bei ceva, etc..
Lăsați vstromistii sa fie vstromistii, toți suntem motociclisti, dar unii chiar au o plăcere sa călăreasca Suzuki Vstrom!!
Claudiu
Expert Boarder
Raspunsuri: 152
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Salutare tuturor,

Sunt nou si nestiutor in tot ce inseamna motociclism, proapat posesor de permis, de vstrom, de orice inseamna aceasta comunitate si vreau sa spun 2 idei.

Mi-am luat vstrom -ul fara sa vad/ating sau ma ma sui pe vreunul pana la al meu. Doar ce am citit pe forumuri, adica de la voi.
Am intalnit oameni (Fabio, Tibi pa care ii vad in tabere diferite) care fiecare m-a ajutat, m-a sfatuit si mi-au dat recomandari cum au considerat ei si am simtit ca e ok.

Am fost in vama si cu riscul de a supara pe careva mie mi-a fost ok. Probabil cei cu experienta (ca sa nu spun suficienta) vor spune " e varza omul habar n`are cu ce se mananca, noi am facut, am dres..." - sa fie sanatosi.

Mi se pare un dialog inutil si zgomotos (infantil pe alocuri) asupra paternitatii conceptului Vstromania, cine si ce face mai bine, cine si cum sa vina sau sa nu vina (dupa caz), radicalizari de tot felul, incat ma intreb ( tot in ignoranta mea de incepator) daca nu cumva am nimerit intr-un coafor aglomerat!? Prefer sa folosim aceasta platforma pentru a putea aranja viitoarele intalniri.

Deranjatii de serviciu vor fi oricand si oriunde.

Imi doresc sa particip la intruniri (sint din B pentru cine nu stie), imi doresc sa cunosc cati mai multi dintre voi si din acest motiv voi incerca sa fiu activ pe orice topic constructiv.

Numai bine.

Numai bine.
lceu
Senior Boarder
Raspunsuri: 54
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 9
lceu a scris:
Salutare tuturor,

Sunt nou si nestiutor in tot ce inseamna motociclism, proapat posesor de permis, de vstrom, de orice inseamna aceasta comunitate si vreau sa spun 2 idei.

Mi-am luat vstrom -ul fara sa vad/ating sau ma ma sui pe vreunul pana la al meu. Doar ce am citit pe forumuri, adica de la voi.
Am intalnit oameni (Fabio, Tibi pa care ii vad in tabere diferite) care fiecare m-a ajutat, m-a sfatuit si mi-au dat recomandari cum au considerat ei si am simtit ca e ok.

Am fost in vama si cu riscul de a supara pe careva mie mi-a fost ok. Probabil cei cu experienta (ca sa nu spun suficienta) vor spune " e varza omul habar n`are cu ce se mananca, noi am facut, am dres..." - sa fie sanatosi.

Mi se pare un dialog inutil si zgomotos (infantil pe alocuri) asupra paternitatii conceptului Vstromania, cine si ce face mai bine, cine si cum sa vina sau sa nu vina (dupa caz), radicalizari de tot felul, incat ma intreb ( tot in ignoranta mea de incepator) daca nu cumva am nimerit intr-un coafor aglomerat!? Prefer sa folosim aceasta platforma pentru a putea aranja viitoarele intalniri.

Deranjatii de serviciu vor fi oricand si oriunde.

Imi doresc sa particip la intruniri (sint din B pentru cine nu stie), imi doresc sa cunosc cati mai multi dintre voi si din acest motiv voi incerca sa fiu activ pe orice topic constructiv.

Numai bine.

Numai bine.

Stai linisti ca nu o sa zica nimeni ca esti varza. Daca nu ai cu ce sa compari de ce sa t-i se spuna ca esti varza. Te-ai distrat si ai facut bine. De asta te-ai dus.
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

bogdan_harea a scris:
Fara sa am pretentii de membru fondator,sau actual vstromist,( poate doar fost si sper viitor ), recomand mai multa cumpatare cu vorbele aruncate pe net. Mi se pare de bun simt ca intalnirea anuala a vstromistilor sa fie organizata de vstromisti, iar posesorii celorlalte marci doar invitati, adica fara putere decizionala asupra locatiei, perioadei sau a programului. Oricat de mult s-ar stradui organizatorii mereu vor fi si nemultumiti, dar totusi schimbarea datei si a locatiei, pe ultima suta de metri, nu se face. E poate cea mai mare greseala care poate compromite toata stradania. Vad ca se discuta deja pt 2015. Este cam devreme, daca ne gandim ca mai este timp pt organizarea unei a doua intalniri de toamna, sa zicem, a grupului vstromistilor. Daca credeti ca este fezabil am si cateva ponturi pt cei care se inhama la organizare.

Bogdane, imi pare rau ca n-ai venit. Imi para rau ca nu a ajuns nici Silviu (dar pentru el ma bucur ca e "tigan" )
aia din toamna o facem extra
chiar daca e cam devreme, nu strica sa ne certam acum ca sa fim mai relaxati in primavara
Claudiu, cei pe care i-ai vazut cu GS sunt fosti posesori de V-strom (care au organizat chiar si editii anterioare ale Vstromaniei). E cam aiurea ca fostii posesori sa fie dati deoparte
Vstromania probabil va ramane ce a fost de la inceput : Intalnirea in grup "inchis" a Actualilor Vstromisti, a Fostilor Vstromisti si a Prietenilor Vstromisti
sergiu_q
Gold Boarder
Raspunsuri: 193
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 2
Salutare tuturor. Cred ca ati vazut ca nu am mai scis pe acest forum, dar sa stiti ca am citit, inca stiu sa citesc.

1. Tibi eu vreau sa te felicit de locatia aleasa nota 10 si o super distractie, cine a fost stie, dar tura de simbata putea fi mai complexa si mai romaneasca. Stiu ca noi suntem frati cu Bulgarii, dar parca mai frumoasa tara avem noi. PS locatie MAN 2014

2. Claudiu noi ne cunostem si stii foarte bine ca in momentul cind ai ajus tu (mai pe seara), starea de eforie era avansata si lumea era impartita la diverse mese si se discutau, pareri. Deci treaba cu salutul nu prea e valabila, aia se facea la plimbarea de grup de simbata, dar promit eu sa fac introducerile data viitoare. Oricum l-ai cunoascut pe unul dintre cei adevarati si aici nu ma refer la mine ci la Mugur.

4. Fabio, cind am deschis subiectul cu invitatii cu alte marci de motoare la Rinca ai sarit de fund in sus si ati spus (Vlad, tu, si altii), ca ce Vstromania & friends. Eu am lasat-o asa tinind cont ca nu mi s-a parut normal, nici atunci si nici acum. Sa-ti explic de ce: poate tu nu erai in tara in momentul acela 2005 - 2009 dar eu am mai fost intr-un club moto gen Vstromania, se numea Hot Wheels, club care avea in comun oameni cu motoare (nu un singur model, pentru ca nu erau multe Vstroame pe vreamea aia), dar care aveau ceva in comun, sa se simta bine in plimbari si la distractie (fara discutii contradictorii). Lucruri foarte importante pentru a te simti motociclist. Crede-ma ca daca doream invitam cel putin 10 alti motoristi la fiecare intrunire (unii chiar s-au suparat pe mine), dar nu mi s-a parut civilizat sa fac lucrul acesta, tinid cont ca ei nu au fost si nu sunt posesorii de Vstrom. Acum stiu unul Claudiu.

Sa nu uitam alt amanunt si nu vreau sa ma laud: eu am venit cu ideea de a face prima intilnire a posesorilor de Vstroame pe forum motociclism.ro (Jhon si restul veteranilor stiu), iar Vrajitorul a fost acela care a organizat-o perfect, si spun perfect adica cu tura de enduro putin injurata de unii, dar si pentru soft enduro este acest tip de motor.

Deci in concluzie nu stiu care sunt acei fondatori din Bucuresti exact, dar tin minte la ARC ca s-a ales numele Vstromania a siteului si a intrunirii de Vlad si de ceilalti prezenti acolo.

Parerea mea este ca intrunirea este nationala adica eu cu ideea si Vrajitorul cu organizarea.

Niste reguli mi se par normale daca vrem sa pastram acest spirit si sa nu fim unii, foarte placuti surprinsi de petrecere si altii suparti ca nu e ca ei.

Regulile care mi se par mie normale ar fi:

1.Sa fie o data fixa fara a se suprapune cu alte intruniri nationale (ex: See ....)
2. Sa participe posesorii de VSTROAME actuali si fostii posesori de Vstroame (actuali Yamaha, BMW, Honda, KTM, etc). Acestia din urma fara a mai pune pretentii si/sau obiectii (si cazul meu, asta e motivul pentru care nu am mai scris).
3. Fiecare posesor de Vstrom sa vina singur si nu ma refer fara pasager, ci ma refer la multimea de prieteni motociclisti pe care o poate avea.
4. Plimbarea sa includa si un mic traseu de enduro, penrtu cine doreste sa il faca, pentru ceilalti se poate alege o gustarica calda in timpul acesta (gen Rinca, cine Da, da, cine nu s-a intors la pensiune).
5. Toata lumea sa stea in aceasi locatie, nu in 2 sau 7 si dac nu se poate sa se schimbe locatia.

Si am rugamintea daca puteti, sa nu ne mai balicarim ca la talcioc, tinind cont ca nimeni nu e mai presus de o comunitate, care sincer la Vama anul acesta mi s-a parut foarte unita.

Deci . . . unde e locatia din toamana poate vine si Harea si ma ia si pe mine pasager ca motorul tine (stiu ce vorbesc)?

PS: Felicitari si lui Gospo pentru MAN 2014, super intrunire, mai rar asa atmosfera placuta. Cred ca v-a demostrat acest lucru si la Durau, pentru cine a fost acolo (vorbesc de Vstromania).

Pentru cei ce nu au cont pe facebook (Rasputin) acolo s-au pus foarte multe poze, deci pacat.

Astept comentarii, dar nu rautacioase ca nu raspund la provocari.
AS25
Expert Boarder
Raspunsuri: 108
graphgraph
Gen: Masculin viajes2112 Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 07/30
Ultima editare: 25/06/2014 00:50 de AS25.
Andrei S.

Călătoria aduce fericirea, nu neapărat destinația propusă...
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 7 luni Karma: 2
Mai adaug un post:

Eu am propus Vstromania 2015 pe Transfagarasan, dar clar stiu ca fost agreata de majoritate Apuseni (Stana de Vale, Arieseni).

Poate organizam un enduro spre un bulz la o stina autentica.

Deci cine o organizeaza?
AS25
Expert Boarder
Raspunsuri: 108
graphgraph
Gen: Masculin viajes2112 Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 07/30
Andrei S.

Călătoria aduce fericirea, nu neapărat destinația propusă...
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 0
OAMENI BUNI !
Hai sa terminam cu discutiile interminabile si fara sens care nu aduc nimic bun.....

propun sa incercam sa facem un regulament la care sa participam toti si pe care sa-l votam!
propun alegerea unui lider de grup cat si a unei echipe de conducere
propun ca fiecare regiune sa aiba o persoana desemnata care sa faca parte din echipa de conducere
propun intocmirea unui statut al grupului cat si un statut al membrilor.
propun un calendar al evenimentelor facut la inceputul fiecarui an.etc etc

P.S AM FOST POSESOR DE V-STROM DIN 2008 PANA IN 2012 SI CHIAR DACA ACUM AM ALTA MARCA DE MOTOCICLETA VOI FII ALATURI DE ACESTA GASCA CU CARE AM LEGAT O PRIETENIE FRUMOASA
CONSIDER CA M-AM IMPLICAT IN VSTROMANIA PRIN PREZENTA MEA LA CATEVA INTALNIRII CAT SI LA ORGANIZAREA A TREI DINTRE ELE.FARA LIPSA DE MODESTIE CRED CA AM FACUT MULT MAI MULT, FATA DE ALTII CARE CHIAR DACA AU PUS BAZELE VSTROMANIEI INCEARCA SA O DEZBINE SI SA ARUNCE CU NOROI IN MUNCA ALTORA!!!!!!

CU SPERANTA CA SI DE ACUM INCOLO VOM RAMINE LA FEL DE BUNI PRIETENI SPER SA CONSOLIDAM PRINCIPIILE ACESTUI GRUP DE OAMENI FRUMOSI PASIONATI DE MOTOARE.

VA SALUT CU RESPECT
CRISTIAN DASOVEANU!
das
Senior Boarder
Raspunsuri: 65
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 13
das a scris:
OAMENI BUNI !
Hai sa terminam cu discutiile interminabile si fara sens care nu aduc nimic bun.....

...... CRED CA AM FACUT MULT MAI MULT, FATA DE ALTII CARE CHIAR DACA AU PUS BAZELE VSTROMANIEI INCEARCA SA O DEZBINE SI SA ARUNCE CU NOROI IN MUNCA ALTORA!!!!!!

Aduce ceva bun afirmatia de mai sus, Cristi? Asta e lovitura cu manta spre Fabio?
Vlad
Moderator
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 17
Vlad a scris:
das a scris:
OAMENI BUNI !

...... CRED CA AM FACUT MULT MAI MULT, FATA DE ALTII CARE CHIAR DACA AU PUS BAZELE VSTROMANIEI INCEARCA SA O DEZBINE SI SA ARUNCE CU NOROI IN MUNCA ALTORA!!!!!!

Aduce ceva bun afirmatia de mai sus, Cristi? Asta e lovitura cu manta spre Fabio?

Nu Vlad. Cred ca e o lovitura catre cei care carcotesc si nu au facut iciodata nimic,

Si acum urmeaza un post mult maii lung:

Fabio a scris:
SergiuB a scris:
madalin a scris:
Concluzia mea este urmatoarea.....hai sa ne vindem toti V-Stroamele (oricum sunt niste mizerii de motociclete) ca sa nu ne mai certam!

nu mai zi rau de stroame....ca sar pe tine astia din B. nu vezi ca pe mihai il tine minte de 1 an de zile ca a zis ca se pisa pe ele =)))
primesti interdictie boss.....cu regulile astea noi )

IQ 65. s t a i s a i t i s p u n p e l i t e r e: NU FAPTUL CA SE IA DE STROAME E PROBLEMA, CI MODUL IN CARE O FACE!!!!

Esti de-a dreptul impertinent!!!!
Sfatul meu este sa te abtii de la astfel de comentarii si injurii ca nu ai pus tu coada la pruna si nici gaura la macaroana. In afara de tine nu aduce injurii nimeni de pe aici. Tu,primul, ar trebui sa multumesti fiecarui posesor de V-Strom pentru ca din gura in gura ai ajuns sa fii recunoscut ca mecanic de V-Stroame. Iar peste toate: nu inteleg de ce comentezi la fiecare intrunire? Ti se pare ca a ta a fost perfecta? (eu nu am comentarii asupra ei dar am auzit niste zvonuri)

Sa stiti ca fiecare are dreptatea lui. Dar in acelasi timp vorbiti de intelegere intre noi si va lamentati ca nu ati fost intelesi.
Mesterila: ai fost la 1 (UNA) intrunire. Te-a asteptat acolo cineva? Nu. Ce voiai? Sa stea cineva la poarta cu tuica? Niciodata nu a fost ca la o intrunire moto in care sa te astepte cu tuica la intrare si sa iti taie bilet. Stai linistit ca nici pe viitor nu te asteapta nimeni. Eu nu am lipsit de la niciuna si, la fel ca si pe tine, nu m-a asteptat nimeni. Dar cand am intrat pe terasa unde era toata lumea am tras o fluieratura din degete si am zis la toti SALUT!!! Colegii cu care am venit 1000 km s-au grupat la o masa unde nu am mai avut loc. Crezi ca m-am ofuscat? Da, dar in 1 min mi-a trecut si m-am pus la lata masa si am povestit cu cei care erau acolo. A fost super. Ca pana la urma cu cei cu care am venit aveam deja povestile facute de atatia kilometri. M-am dus eu la DAS sa imi dea tricourile, nu am asteptat sa ma invite el cu glas candid.

jhon-n: pe tine nu te-am inteles deloc. Ai fost in concediu sau nu ai venit din cauza unui orgoliu? Daca e a doua parte... pierderea e de partea ta. Comunitatea din Bucuresti a fost cea mai mare si cea mai unita. Dar in timp se pare ca au mai ramas doar cativa si nu mai faceti plimbarile saptamanale. Dar oamenii sunt si acolo de calitate. Doar ca v-ati mai racit.
Acum cei din 'provincie' devin tot mai multi si mai diversi.

Parerea mea e ca avem o foarte mare problema cu carcoteala. Nu va inteleg de ce sunteti asa rai. Ca e rautate. Toti care au organizat stiu ca nu au avut nici un castig din asta, ba chiar au pierdut. Si peste astea sa vina un neica nimeni sa iti umple frigiderul de carne dupa ce ca nu a fost acolo este complet dezamagitor. Nu spune nimeni ca a fost o intrunire perfecta, dar daca nu ai fost acolo sa vii sa spui ca e de cacao e complet gresit.
Vrajitoru
Moderator
Raspunsuri: 1176
graph
Gen: Masculin Resedinta: Sibiu Zi de nastere: 01/15
Ultima editare: 25/06/2014 16:10 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 13
Aoleo,Radule s-a aprins si flama in tine. O sa dau doar un citat din ceea ce ai scris care mi se pare mie un pic pe...off-road
Vrajitoru a scris:

Sfatul meu este sa te abtii de la astfel de comentarii si injurii ca nu ai pus tu coada la pruna si nici gaura la macaroana. In afara de tine nu aduce injurii nimeni de pe aici. Tu,primul, ar trebui sa multumesti fiecarui posesor de V-Strom pentru ca din gura in gura ai ajuns sa fii recunoscut ca mecanic de V-Stroame.

Avantajele sunt de ambele parti si fiecare ar trebui sa multumeasca celuilalt. Fabio, noua ca ii suntem clienti dar si noi lui Fabio pentru ceea ce face pentru noi. In ciuda gurii lui mari este un mare caracter si un profesionist desavarsit. Pune pasiune si mult suflet in ceea ce face. Nu face nimic la plezneala, nu inseala, nu fura, nu prosteste si mai presus de toate e ieftin prin serviciile pe care le presteaza. Asa cum si-a adunat clientii din gura in gura, tot asa ii si pierdea daca era neserios, ceea ce nu este cazul. Noi l-am recomandat si o data cu recomandarea ne-am pus si obrazul pentru el. Mie, unul, nu mi s-a batut niciodata obrazul pentru Fabio, ba din contra.
Vlad
Moderator
graphgraph
Ultima editare: 25/06/2014 16:26 de Vlad.
Topicul a fost incuiat.

Vlade: citeaza si pe Fabio.
Cine se crede sa faca pe cineva pe care nu il cunoaste IQ 65?
Serios!
Acum m-a sunat dar sunt intr-o sedinta si nu pot vorbi la telefon.
O sa o clarific personal.

Continuare:
Nu am contestat niciodata calitatile lui de profesionist. Nici cele de om de cuvat desi... sa nu iti aduc aminte cand te-ai scuzat tu pentru el. Dar ii contest caracterul prin ceea ce scrie si ceea ce face.
Ia si tu topicurile la mana si vezi cine a inceput toate flameurile. E un certaret si un bagator de vina. De parca nu il cunoasteti toti. El e cel mai bun si le stie cel mai bine si le face cel mai bine. Punct.
Nu-i asa Fabio? Cu care nu te-ai certat de pe forumul asta? Din cei vechi care nu sunt din Bucuresti. Ca astia noi nu merita, sunt sub IQ-ul tau mult.
Vrajitoru
Moderator
graph
Ultima editare: 25/06/2014 17:11 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 0
Vlad a scris:
Aoleo,Radule s-a aprins si flama in tine. O sa dau doar un citat din ceea ce ai scris care mi se pare mie un pic pe...off-road
Vrajitoru a scris:

Sfatul meu este sa te abtii de la astfel de comentarii si injurii ca nu ai pus tu coada la pruna si nici gaura la macaroana. In afara de tine nu aduce injurii nimeni de pe aici. Tu,primul, ar trebui sa multumesti fiecarui posesor de V-Strom pentru ca din gura in gura ai ajuns sa fii recunoscut ca mecanic de V-Stroame.

Avantajele sunt de ambele parti si fiecare ar trebui sa multumeasca celuilalt. Fabio, noua ca ii suntem clienti dar si noi lui Fabio pentru ceea ce face pentru noi. In ciuda gurii lui mari este un mare caracter si un profesionist desavarsit. Pune pasiune si mult suflet in ceea ce face. Nu face nimic la plezneala, nu inseala, nu fura, nu prosteste si mai presus de toate e ieftin prin serviciile pe care le presteaza. Asa cum si-a adunat clientii din gura in gura, tot asa ii si pierdea daca era neserios, ceea ce nu este cazul. Noi l-am recomandat si o data cu recomandarea ne-am pus si obrazul pentru el. Mie, unul, nu mi s-a batut niciodata obrazul pentru Fabio, ba din contra.

Despre ce avantaj vorbim cand eu il recomand drept bun specialist si om de caracter iar el ma jigneste fara pic de jena?!
Das mai sus a fost foarte diplomat si cu bun simt, chiar daca a spus-o mai indirect. Pe cand noi am fost facuti Nesimtiti, Neinteresati de intrunire si cu nu stiu ce Interese.

Si nu, serviciile si produsele nu sunt deloc ieftine (inclusiv cazarea moto pentru prieteni). Toate service-urile (mai putin bmw) au preturi mult mai competitive si servicii cel putin la fel de bune.
Pe o piata atat de competitiva, toate service-urile moto isi dau interesul pentru a-si pastra si chiar mari numarul de clienti, iar cei care fac recomandari pt. un anume service in mod sigur nu sunt denigrati.

Nu stiu cat de mult conteaza recomandarile mele sau ale prietenilor mei, dar un lucru este sigur, mai bine ma abtin decat sa recomand pe cineva care nu ca nu ma respecta, dar ma si injura.
tiberiu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 386
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Topicul se inchide!
Ne-am balacarit destul!
Va ramane o perioada prezent dupa care se va sterge ca sa nu ma ramana nici o urma.
Regulile le pun intr-un topic nou pe care o sa il discutam in limitele bunului simt. Daca nu al vostru al meu si al lui Vlad (care il are din plin - eu fiind partial compromis pentru ca am intrat in polemica).
Deci VA ROG pe toti sa puneti punct aici discutiilor in contradictoriu pe tema intrunirii de anul asta si din anii trecuti.
Vrajitoru
Moderator
graph
Ultima editare: 25/06/2014 17:48 de Vrajitoru.
Topicul a fost incuiat.

Re: VStromania 2015 acum 3 ani, 6 luni Karma: 3
tiberiu a scris:
Vlad a scris:
Vrajitoru a scris:

Despre ce avantaj vorbim cand eu il recomand drept bun specialist si om de caracter iar el ma jigneste fara pic de jena?!
Das mai sus a fost foarte diplomat si cu bun simt, chiar daca a spus-o mai indirect. Pe cand noi am fost facuti Nesimtiti, Neinteresati de intrunire si cu nu stiu ce Interese.

Si nu, serviciile si produsele nu sunt deloc ieftine (inclusiv cazarea moto pentru prieteni). Toate service-urile (mai putin bmw) au preturi mult mai competitive si servicii cel putin la fel de bune.
Pe o piata atat de competitiva, toate service-urile moto isi dau interesul pentru a-si pastra si chiar mari numarul de clienti, iar cei care fac recomandari pt. un anume service in mod sigur nu sunt denigrati.

Nu stiu cat de mult conteaza recomandarile mele sau ale prietenilor mei, dar un lucru este sigur, mai bine ma abtin decat sa recomand pe cineva care nu ca nu ma respecta, dar ma si injura.

Stimati Vstromisti, fani ai vstromului..fosti vstromisti si prieteni...

hai sa incetam cu tigania asta...suntem deja patetici..chiar nu ati inteles in atitia ani ca unii nu se vor schimba..astia sunt ei..
Legat de Vstromania 2014..ea a fost organizata de un Vstromist..acesta fiind Tibi..cei de pe linga el..cu alte motoare..doar am ajutat /sprijinit aceasta intrunire . Asa ca Fabio...nu am nimic cu tine sau Bogdan sau altii cu comentarii de genul..dar nu mai dati cu bita in balta...Cit despre GS...ce vrei frate sa-l lase omul acasa sa vina cu trenul..ca te deranjeaza pe tine ca vezi un Gs? Altii au venit cu Ducati ...altii cu Gs..si ce a murit cineva?
Voi chiar nu vreti sa terminati cu treburile astea?
Cit legat de cazari...fara sa jignesc...la Fundatica ..Fabio tu ai fost cel care a optat sa stea separat de gasca..De fiecare data eu tind sa cred ca fiecare organizator/organizatori au incercat sa aduca ce au putut mai bun...dar ca de obicei nu au putut multumi pe toti..
la ceea ce s-a ajuns acum cu aceste jigniri..e URIT rau de tot..si nu cred ca isi au locul aici..
PS
Fabio...nu am nimic cu tine dar de fiecare data tu esti oricum Gigi contra..si daca lumea te lasa sa in pace si daca nu ..tu tot o tii pe a ta..asta e, noi te stim..dar mai usor cu jignirile ..nu esti in masura sa judeci pe nimeni...si nu ai nici un drept sa jignesti...
daca asta e motivul ca vai doamne au fost Gs /BMW-uri la Vstromania 2014...in calitate de fost posesor de Vstrom..si unul din posesorii de BMW de la intrunire...imi cer scuze daca asta a deranjat..data viitoare promit sa vin pe Pegas...sa nu mai deranjez...ba chiar o sa intreb si fondatorii dca pot sa vin sa imi vad prietenii..posesori de vstrom..si sa beau un pahar de vin sau alt ceva cu ei...
Legat de VStromania 2014 ma bucur ca lumea s-a simtit bine..asta a si incercat Tibi sa faca ..sa reuneasca un grup de prieteni..si sa ne simtim bine impreuna...
Cit legat de 2015...Vstromania de toamna-vstromsky...sper sa ne vedem in calitate de prieteni..
RZV
Expert Boarder
Raspunsuri: 159
graphgraph
Topicul a fost incuiat.

Du-ma susPagina: 1234
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 2 days, 10 hours ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii