VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Vstromania & Friends de Toamna 2017
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12345
Topic: Vstromania & Friends de Toamna 2017
Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni, 1 saptamana Karma: 7
Asa cum v-am obisnuit, vine toamna si ne dam cu stroamele cat putem de mult

Perioada 21-24 septembrie.

Locatie Herculane. Probabil Trandafirul Galben, daca tot ne-a placut. Deci locurile vor fi limitate. Asa ca va trebui sa va inscrieti din timp si evident sa platiti, dar toate la timpul lor.
Locatia Herculane, Hotel Golden Spirit. goldenspirit.ro/ro/ sau www.facebook.com/HotelGoldenSpirit/

Preturile sunt urmatoarele
Tarif 1 pers camera dubla 110 lei per noapte (22 camere)(mai 1 camera)
Tarif 1 pers camera single 160 lei per noapte
Tarif 1 pers camera confort 160 lei per noapte (10 camere)(mai 7 camere)
Tarif 1 pers single confort 200 lei per noapte

Deci in total avem 32 de camere si un maxim de 64 de persoane. Sper sa ne apropriem cat mai mult de aceasta cifra.

Evident ca vom avea de mancare, multa, stil bufet. Meniul va fi afisat in ultima saptamana. Vom avea o terasa doar a noastra. Ca si acum 2 ani, caci este herculane, sambata noaptea vom avea o nunta in restaurant, care ar trebui sa se termine pe la 5. Joi si vineri noaptea suntem cam singuri. De asemenea vom avea acces la niste bazine cu apa termala, deci indiferent de vreme ne putem incalzi daca nu va fi destul de cald

Vstromania de toamna anul aceta va avea 2 zile de traseu. Ati citit bine. Ne vedem sper cu cat mai multi de joi seara cat mai pe seara. Incercam aceasta abordare deoarece la anu la aniversarea de 10 ani vrem sa ne intindem tot asa pe mai multe zile.

Vineri am un traseu pt voi in Serbia si in functie de numarul de motoare facem fie 300 fie 450 de km. Poate mancam un peste cega (neam cu sturionul) pe drum. Sa vedem cati ne strangem si cum facem cu dinarii. Am sa dau detalii mai tarziu, dar stiti si voi ca stiu un drum Va mai dau un indiciu goo.gl/maps/e3qMGukaaUG2 Si va mai spun ca tura se tine cu minim 4 motoare, exclusandul pe al meu.

Dupa tura de vineri sambata, bagam un mic traseu la morile de apa de pe cheile rudariei, alea care acu 2 ani le am ratat ca era tarziu, apoi urcam pe cel mai mare varf din zona, Muntele Mic, si ne dam jos pe un drum forestier (care se poate parcurge cu gume de asfalt si cu pasager) la lacul Poiana Marului unde si mancam ceva, iar de acolo ne intoarcem la cazare sa vedem poze Cei 320 de km se vor termina repede si din calculele preliminare cred ca plecam la 10 (nu la 9 ca in alte dati)

Deci care de unde vine, grija la schimbul de ulei ca s -ar putea sa va intoarceti acasa cu 2000 de km la bord

Update 25.08
Au inceput inscrierile la urmatorul link goo.gl/forms/HjA09uc3yDG974HD3
Plata se va face incepand de marti 5 septembrie in contul care va aparea in acest post luni noaptea.

Puteti vedea cine va fi prezent si cel mai important cat aveti de plata si confirmarea platii la linkul docs.google.com/spreadsheets/d/1ulWrjPiV...9YE/edit?usp=sharing

Update 03.09
Va rog sa faceti plata conform tabel docs.google.com/spreadsheets/d/1ulWrjPiV...9YE/edit?usp=sharing . Rog pe cele 2 3 persoane care nu sunt inca sigure, care inca nu au completat inscrierea, care inca nu stiu data sau nr de persoane sa ma sune inainte ca sa stabilim. Eu in fiecare seara si dimineata voi updata informatiile in tabel din cont banii care sunt intrati. Deci daca dupa 2 zile de la plata vedeti in tabel ca nu am confirmat plata, va rog sa imi dati un telefon sa lamurim. In principiu tabelul ar trebui sa se vada de pe orice calculator sau telefon.

Instructiuni de plata:
Detalii plata: "VstrT2017 nume nick(pt cine se face plata, mai ales daca e pt mai multi)"

Update 19.09
Meniul va fi cu multa mancare Micul de jun clasic, oua sub diferite forme, legume, mezeluri, cafea sau ceai.

Pe joi inca nu e definitivat exact dar

vineri seara
Supa crema de mazare sau supa crema de ciuperci (va fi ceva zeama fara carne )
Pulpa de pui dezaosata si piept de pui la gratar
File Salau Pane
Cartofi la cuptor cu rozmarin
Legume la gratar.
Salata de varza.
Desert

iar sambata
Supa de pui cu taitei
friptura de porc si ceva pui la gratar
Cacaval pane
Orez cu ciuperci
Legume fierte (mazare, morcovi)
Muraturi
Desert

update 20.09

Orar

Joi
18-20 sosire participanti
~20:00-21:00 dicurs de inceput si cina, in restaurant la hotel (cine nu poate ajunge la ora aceasta va trebui sa anunte)

Vineri
09-10 micul de jun
apoi vedem unde si cum mergem
pana la ~20-21 sper sa ajunga toata lumea apoi mancam in restaurant la hotel (cine nu poate ajunge la ora aceasta va trebui sa anunte, atentie insa ca eu daca voi fi vineri in Serbia pana pe la ora 16 deci nu am sa va raspund la telefoane si voi fi pe motor, smsul e o solutie, caci nici access la internet nu o sa am)

Sambata
09-10.30 micul de jun
cazul 1
10.55 poza de grup la motoare
11.00 plecarea pe traseu (sa aveti benzina pt 200 de km, benzinarii Orsova, inainte de Herculane, tg Jiiu etc. , cine nu are ne prinde din urma)
cazul 2
10.00 poza de grup la motoare
10.05 plecarea pe traseu, daca vremea se indreapta si putem lungii traseul, dar pana la aceasta ora sunt sanse de doar 10% sa se indrepte, deci probabil ramane varianta cazul 1.
~18.00 intoarcere de pe traseu
~20.00 cina in sala de conferinta a hotelului
~21.00 incep povestile cu care pe unde a fost in ultimul an, asteptam cat mai multe prezentari, poze, filme
(e posibil sa nu mancam pe traseu, cine se stie rau de foame, trebuie sa aibe ceva la el, dar daca mancam va fi ~25 de lei)
! Atentie, de la Baia de Arama pana in Herculane nu este semanl gsm, asa ca pt cei grabiti incercati sa plecati in grupuri de minim 2 caci nu mergem de unii singuri.

Duminica
8:30-10:30 micul dejun
Fiecare pleaca acasa cand doreste.

_______

Regulamentul pe scurt spune cam asa
- benzina pe sambata in rezervoare pt minim 200 de km.
- Caius este organizatorul si conducatorul de grup, cand se termina pauzele el este cel care pleaca primul.
- pt a facilita fluneta grupului in cateva intersectii avem nevoie de blocatori de trafic. Daca nu vor fi voluntari v a dura mai mult regruparea.
- nu conduceti mai rapid decat puteti stapanii motorul. Atentie la gume si la presiunea din ele. Mai bine mai incet si sigur.
- pe traseu unde se poate merge pe varainta line spliting se va merge asa, unde nu, se va merge in sir indian, indiferent de cat de lung va fi sirul. Toti ajungem in acelasi loc. Pe serpentine vom merge in sir indian pt a evita orice pericol de accidentare.
- daca cineva se rataceste cumva pe traseu, sunati, daca nu e semnal, ne vedem in punctele de regrupare, le voi anunta inainte de plecarea pe traseu.
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Ultima editare: 28/09/2017 12:09 de cooldeep.
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni, 1 saptamana Karma: 1
Unde platesc? Din pacate a intervenit ceva in week-end ul acela si nu pot ajunge. Va doresc distractie placuta .
Chuckie1976
Senior Boarder
Raspunsuri: 51
graphgraph
Ultima editare: 27/08/2017 20:21 de Chuckie1976.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni, 1 saptamana Karma: 5
Eu cred ca este planul foarte fain! Drumuri, care recomanda Caius, suntem totdeauna super! Ne amintim si multumim!
meu călătorii pe motocicletă mici și mari
griba
Senior Boarder
Raspunsuri: 69
graphgraph
Ultima editare: 11/08/2017 14:47 de griba.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni Karma: 0
Caius,

drumul acesta din Serbia l-am facut acum 2 saptamani dar cu masina.
Ptr moto e genial. si acea mina de suprafata e impresionanta. drumul e ok ptr ce motoare avem noi.

sper sa pot veni de joi la intrunire.
samurai_mache
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni Karma: 3
Si eu ma bag la tura cu capu-nainte! Platesc cand ma intorc in tara, pe la sfarsitul lui august. Tine-mi un loc de ala limitat!!!
memeutza
Senior Boarder
Raspunsuri: 56
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 5 luni Karma: -1
Salut, Cega face parte din familia sturionilor (Morun, Nisetru, Cega si Pastruga) foarte bune la storceag, ne bagam negresit!
Si eu voi incerca sa vin de joi. Poate si aflu cand faci publica oferta de toamna..
CARAMAN
Expert Boarder
Raspunsuri: 152
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 4 saptamani Karma: 3
Prezent de JOI leule.
zece d roșu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 402
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 1
Prezent!
xtx
Fresh Boarder
Raspunsuri: 16
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 7
Au inceput inscrierile la urmatorul link goo.gl/forms/HjA09uc3yDG974HD3
Plata se va face incepand de marti 5 septembrie in contul care va aparea in primul post luni noaptea.

Detalii in primul post vstromania.ro/index.php?option=com_kunen...8&id=11278#11278 . Atentie la noaptea de sambata.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph
Ultima editare: 25/08/2017 18:59 de cooldeep.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 9
Intreb ca nu imi e clar: mancarea e inclusa?
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 523
graphgraph

Doar micul dejun si cina. Am spus ca va fi din abundenta in stil bufet. Pt mancarurile de pe traseu, pot negocia abea dupa ce am un numar mai sigur de participanti, dar ca si in alti ani nu va depasi 30-40 de lei.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 0
Cred ca ar trebuii luat in considerare suplimentarea locurilor de cazare sigur mai sunt doritori .
cristi sz
Fresh Boarder
Raspunsuri: 2
graphgraph

Din cele 10 camere confort, doar 3 sunt date, deci locuri mai sunt si apoi, sa vedem cine si cand plateste
Si pt ca tot vorbim de plata, mai sunt 7 zile pana apare contu si se poate plati.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

S-au cam dat toate camerele ieftine, au mai ramas cele scumpe. Zic ca s-au cam dat pt ca inca nu sunt platite iar prioritate au primii platiti urmatorii fiind cei care vin de joi.
Vom face niste permutari, ne intelegem noi cumva
Va rog pe cei care stati single si mai ales cei care stau doar 2 nopti sa mai achite in plus 80 de lei si sa stea la confort(daca nu este o problema) ca sa se poata caza un cuplu care evident va plati in acest caz cu 200 de lei mai putin(pe 2 zile si 300 pe 3 zile). Evident ma contactati ca sa operez in tabel
Daca nu gasim voluntari, atunci cuplu care doreste va plati tariful de 220 pe noapte plus diferenta la un single(pt a fi mutat cel din single standard in confort) de 40 de lei, deci 260 de lei in loc de 320, si tot e o economie. Alte idei nu imi vin
Si mai e varianta adoptarii unui "single" intr-o camera cu un cuplu intr un extra pat O sa vad daca pot face Twinurile de triple, si atunci mai eliberam o dubla. Cam atat pana acum. Asteptam mai departe inscrierile si marti platile.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 1
Caius, in eventualitatea ca ne-am strange prea multi, in loc sa punem extra paturi n-ar putea fi o optiune sa rezervam cateva camere si la hotel Geta, care-i la 10 metri distanta si-i posibil sa fie si ceva mai ieftin [n-am prea stat sa ma uit, dar single-ul de ex. in sept e 100 lei+md fara negocieri, http://hotel-geta.ro/tarife/].
Si cu masa comuna cu gasca de la Golden. Ceva de genul solutiei de la Lacu Rosu.
Spus-am, acu tac ).. Mi-am ridicat clopu'.
Levy
Junior Boarder
Raspunsuri: 29
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 3 saptamani Karma: 21
Salut
Nu stiu daca s-a mai intrebat si nici care a fost raspunsul ca nu am citit chiar tot, dar, este intalnire NUMAI de Vstrom?
Ca am un prieten care nu are vstrom si ar vrea sa vina si el.
Emi
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 260
graphgraph
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 2 saptamani Karma: -1
ride2esc a scris:
Salut
Nu stiu daca s-a mai intrebat si nici care a fost raspunsul ca nu am citit chiar tot, dar, este intalnire NUMAI de Vstrom?
Ca am un prieten care nu are vstrom si ar vrea sa vina si el.
Emi

Salut, poti veni linistit cu prietenul..
Sa ne vedem cu bine!
CARAMAN
Expert Boarder
Raspunsuri: 152
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 2 saptamani Karma: 7
Hai cu inscrierile, caci locuri mai avem. Intre pensiunea unde mancam cu totii si unitatea de cazare unde vor sta cativa colegi e o strada de 4 metrii. Preturile si conditiile sunt identice.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 2 saptamani Karma: 1
Vine careva la intrunire cu VStrom 650 2017?
emilian_rks
Junior Boarder
Raspunsuri: 28
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni, 2 saptamani Karma: 21
Eu vin cu inca 2 motociclisti, (in total 3 motoare/ 6 oameni) dar nu stam acolo, ca ne-a rezervat cineva camere la hotel-geta.ro
Ne vedem acolo, asfalt uscat.
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 260
graphgraph
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07

Du-ma susPagina: 12345
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 18 hours, 40 minutes ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii