VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Vstromania & Friends de Toamna 2017
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12345
Topic: Vstromania & Friends de Toamna 2017
Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 7
bogdanm a scris:
Salut,

Ma tenteaza si pe mine intalnirea. Nu stiu inca daca reusesc sa scap de la munca, deocamdata ma interesez despre traseu. Nu sunt incepator pe moto, dar sunt nou pe V-Strom 1000 XT (o luna si un pic) si nu am facut niciun pic de enduro (soft sau hard) pana acum, nici pe ea, nici pe motocicletele anterioare, doar asfalt. Nici macar suspensiile nu stiu cum sa le reglez pentru off-road. Cum sunt traseele propuse? In descriere se mentioneaza un drum forestier. Mai sunt si alte portiuni "mai off-road"?

Multumesc,
Bogdan

Portiunea de off (forestier) a fost anulata datorita numarului mare de participanti si a prognozei meteo. Nu sunt trasee, este doar unul singur in fiecare zi. Unul mai lung ca celalalt Unul vineri si unul sambata.
Chiar acum ma duc sa verific daca putem merge pe un drum judetean care inca nu a vazut asfalt pe o portiune de 5 km. dar in rest toti km vor fi numai asfalt.
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 0
cooldeep a scris:

Portiunea de off (forestier) a fost anulata datorita numarului mare de participanti si a prognozei meteo. Nu sunt trasee, este doar unul singur in fiecare zi. Unul mai lung ca celalalt Unul vineri si unul sambata.
Chiar acum ma duc sa verific daca putem merge pe un drum judetean care inca nu a vazut asfalt pe o portiune de 5 km. dar in rest toti km vor fi numai asfalt.

Nu-mi place deloc ce-mi spui. Ma dau astia afara de la munca daca le cer iar concediu
bogdanm
Fresh Boarder
Raspunsuri: 10
graphgraph

bogdanm a scris:
cooldeep a scris:

Nu-mi place deloc ce-mi spui. Ma dau astia afara de la munca daca le cer iar concediu

Pai atunci nu iti mai fa sange rau, nu are rost. Cei de la Hotel Geta unde avem rezervate 4 camere e pe cale sa ne traga teapa, iar golden spiritul l-am umplut pana la refuz, practic nu mai sunt locuri de cazare in acest moment. 3 pensiuni din raza hotelului se inchid de luni iar alte 2 nu mai au locuri. Va ramane optiunea sa va cautati singuri cazare si sa veniti la masa la micul de jun si cina. Adica 60 de lei de persoana pe zi.
Pt cei care vin singuri ramane varianta sa va gasesc cate un loc in camerele care sunt deja date ca si single. Problema este ca patul e matrimonial, dar saltele si lenjeriile sunt separate. Personal cunosc doar un singur single dispus sa sharuie camera, dar nu se stie niciodata.
Va rog pt nelamuriri sa ma contactati personal.

Asa imi trebuie cand am acceptat sa ne intindem mai mult decat ne este plapuma si nu am insistat pe faptul ca locurile sunt limitate, oarecum ma bazam pe hotelul alaturat ca le ocup cat mai multe camere si ca ei se bucura, dar defapt in acest moment se pare ca nu asta era solutia. Va mai anunt daca apar locuri libere pe parcurs.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Am inteles, multumesc pentru informatii. Poate data viitoare ma trezesc mai din timp.
bogdanm
Fresh Boarder
graphgraph

A fost facuta alocarea pe camere. Cum am spus la inceput, prioritate au cei care vin de joi, apoi cei care vin familie, data platii etc.
Astfel s-a ajuns la 3 camere single date de vineri in hotelul alaturat plus o camera dubla. Daca sunt nelamuriri, nu ezitati sa ma contactati.

Linkul il gasiti in primul post in acel tabel, dar pt cei care nu vor sa mearga l aprimul post, iata linkul docs.google.com/spreadsheets/d/1ulWrjPiV...9YE/edit?usp=sharing

PS: cele 3 camere cu vedere la mare le-am luat eu pt mine, sper sa nu va suparati si voi sta in fiecare seara in alta camera
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph
Ultima editare: 18/09/2017 13:06 de cooldeep.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 3
Avand in vedere ploaia care o sa ne ude toate zilele si gradele modeste din termometru, presimt ca va fi o Vstromanie in care se va bea muuuult alcool seara la reintoarcerea la baza.
Deci aduceti cu voi cat mai multe lichide, chiloti de schimb si voie buna....

Va pupa 10!

zece d roșu
Platinum Boarder
Raspunsuri: 402
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 1
zece d roșu a scris:
Avand in vedere ploaia care o sa ne ude toate zilele si gradele modeste din termometru, presimt ca va fi o Vstromanie in care se va bea muuuult alcool seara la reintoarcerea la baza.

Va pupa 10!

Hai ma 10, sperii lumea p-aci ca tre sa se bea mult : )) Se poate?
Apropo, prognoza s-a mai imbunat.. ceva showers ici-colo, si cu peste 10 grade noaptea, 16-17 ziua. Bagati si voi de siguranta o rugaciune inainte de culcare la 'the man upstairs'.
A, si by the way, 10 dc nu stiai noi suntem NUMERO UNO !!
La numarul camerei cel putin, ca-n rest... : ))
L.
Levi
Junior Boarder
Raspunsuri: 29
graphgraph

Asta sa o credeti voi ca stati si consumati lichide ziua.

Poate vineri stam in bazine sau poate nu, dar sambata categoric avem traseu.
Avand in vedere conditiile si prognoza meteo, nu mai urcam pe Muntele Mic, dar avem un alt traseu spectaculos si atentie, fara ploaie, in podisul Mehedinti, printre obiective enumar Muzeul Hirocentralei Portile de Fier, 4 lei intrarea (intram fara bagaje gen rucsaci la noi, iar castile vor sta la poarta), ii starngem inainte de plecare, si podul natural "Podul lui Dumnezeu"(daca aduceti lanterne intram 10 pasi in pestera de xub, daca nu doar 2 ), dar mai avem si altele. goo.gl/maps/LY165errQa72 Din pacate si anul acesta dam skip la morile de apa de pe cheile rudariei. Dincolo de dealurile de la plugova, va ploua 4-6 zile nonstop, ca na ... nu a ploua de vreo luna ...
Mancare ... din straita cred ca, sau vedem ce mai rezolv pana sambata. Nui asa usor de schimbat traseul cu 4 zile inainte, dar daca vremea are chef de glume ne adaptam.

PS: mai verificati si primul post ca apar info si acolo
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Cine poate sa aduca un proiector cu intrare hdmi ?

Si daca nu gasim, cine aduce din bucuresti de la Igi proiectorul lui cu intrare vga ?
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

cooldeep a scris:
Muzeul Hirocentralei Portile de Fier, 4 lei intrarea (intram fara bagaje gen rucsaci la noi, iar castile vor sta la poarta), ii starngem inainte de plecare

Mai sunt care au vazt deja muzeul si nu mai intra [minim unul], deci va fi si ceva paza la cai. <|
Levi
Junior Boarder
graphgraph

Levi a scris:
zece d roșu a scris:

Va pupa 10!

Hai ma 10, sperii lumea p-aci ca tre sa se bea mult : )) Se poate?
Apropo, prognoza s-a mai imbunat.. ceva showers ici-colo, si cu peste 10 grade noaptea, 16-17 ziua. Bagati si voi de siguranta o rugaciune inainte de culcare la 'the man upstairs'.
A, si by the way, 10 dc nu stiai noi suntem NUMERO UNO !!
La numarul camerei cel putin, ca-n rest... : ))
L.

Levi-leule, nu este intamplare ca avem camera No. 1.....
De rugaciuni se ocupa PADRELE de la Giurgiu si sper ca si de ceva vin rosu, celebru de altfel.
Ideea e sa nu ne ude, ca de frig ne putem ocupa cu ceva izmene mai groase.

Tu parca pomeneai candva de o visinata buna?

zece d roșu
Platinum Boarder
graphgraph

Salutare.
M-am trezit tarziu cu inscrierea.

Daca vrea careva sa renunte sau se investe vreun loc liber va rog sa ma anuntati aici, pe tel 0726912624 sau pe mail horia.costan@gmail.com

Multumesc, toate cele bune.
Horia_Long_Xiao
Fresh Boarder
graphgraph

cooldeep a scris:

Si daca nu gasim, cine aduce din bucuresti de la Igi proiectorul lui cu intrare vga ?

Fereasca sa-mi bag nasu', dar proiectorul de la hotel nu e ok? Cel putin unii hotelieri ofera gratis pt cei cazati la ei.. Iar al nost' Golden Spritz, pardon, Spirit, cica are videoproiector..
Levi
Junior Boarder
graphgraph

Horia_Long_Xiao a scris:
Salutare.
M-am trezit tarziu cu inscrierea.

Daca vrea careva sa renunte sau se investe vreun loc liber va rog sa ma anuntati aici, pe tel 0726912624 sau pe mail horia.costan@gmail.com

Multumesc, toate cele bune.

Cristian Stefan. Are camera la o pensiune langa. 60 de lei pe zi va costa mancarea, mic de jun si cina la gramada cu noi. Doar dormiti acolo in aceasi camera.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph
Ultima editare: 20/09/2017 14:43 de cooldeep.

Levi a scris:
cooldeep a scris:

Fereasca sa-mi bag nasu', dar proiectorul de la hotel nu e ok? Cel putin unii hotelieri ofera gratis pt cei cazati la ei.. Iar al nost' Golden Spritz, pardon, Spirit, cica are videoproiector..

Pana azi era vorbit sa folosim terasa, avand in vedere temperaturile prognozate, sambata seara vom sta in sala de conferinta. Nu puteam sa le cer videoproiectorul pe terasa, ca favor prefer dupa o zi de ploaie, sa folosim joi bazinele cu apa termala. Si mai e o problema cu videoproiectoarele de la locatii, nu stii in ce conditii sunt, de regula proasta, asa ca cei functional de acasa este functional. Eu joi voi verifica oricum starea lui, dar daca nu e in regula o sa am nevoie de el atunci, iar cum bucurestiul nu e timisoara sau clujul unde ajungi in 20 de minute din oricare parte in oricare parte pe motor, prefer sa ma asigur ca am o solutie de backup si daca nu mai e nevoie nu se mai aduce...

Deci intrebarea ramane valabila, cine are un videoproiector cu intrare hdmi de adus sau daca nu cine il aduce pe cel al lui Igi cu intrare vga

PS: cred ca am gasit cine sa organizeze deschiderea de sezon cred ca va fi Levi
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph
Ultima editare: 19/09/2017 23:47 de cooldeep.

zece d roșu a scris:

Tu parca pomeneai candva de o visinata buna?

Negativ. 10, pe la noi umbla voroba ca visinata-i mai pt.. muieri : )) .. ca-i slaba si dulce.
Insa ceva mai serios am 4 feluri: 1.ala bun si dumnezeiesc care s-a terminat si nu mai e; 2.ala mediocru cu ceva gust secundar ce n-ar trebui sa existe; 3.ala mai naspa in care s-au bagat si struguri, dar merge inainte de mancare; 4.ala slab si naspa de la scoru, ca prin dambovita o distileaza o singura data si iese ceva usor acru si slab, ca febra [undeva la 38-39 grade in cel mai bun caz : ))]. E de aia de-o bei numai de musai...
Mi-am ridicat clopu'.
L.
Levi
Junior Boarder
graphgraph

Da, muierea slaba si dulce imi place si mie, iar daca mai e si inalta si cu tate mari, o iau ca si bonus.....

Asa cum zicea Caius, ai stofa de organizator, deci la anul esti desemnat sa te ocupi de organizarea deschiderii de sezon prin Apuseni, pe acolo pe unde ne-am plimbat noi in weekend-ul cu Festivalul de Jazz (te ajut cu mare drag la organizare).

Totusi nu veni cu mana goala, ca daca nu avem lichide sa ne incalzim, va trebui sa ne luam in brate in pat pt. schimbul termic.....

zece d roșu
Platinum Boarder
graphgraph
Ultima editare: 20/09/2017 09:05 de zece d roșu.

cooldeep a scris:
[b]

Pana azi era vorbit sa folosim terasa, avand in vedere temperaturile prognozate, sambata seara vom sta in sala de conferinta. Nu puteam sa le cer videoproiectorul pe terasa, ca favor prefer dupa o zi de ploaie, sa folosim joi bazinele cu apa termala. Si mai e o problema cu videoproiectoarele de la locatii, nu stii in ce conditii sunt, de regula proasta, asa ca cei functional de acasa este functional. Eu joi voi verifica oricum starea lui, dar daca nu e in regula o sa am nevoie de el atunci, iar cum bucurestiul nu e timisoara sau clujul unde ajungi in 20 de minute din oricare parte in oricare parte pe motor, prefer sa ma asigur ca am o solutie de backup si daca nu mai e nevoie nu se mai aduce...

Deci intrebarea ramane valabila, cine are un videoproiector cu intrare hdmi de adus sau daca nu cine il aduce pe cel al lui Igi cu intrare vga

PS: cred ca am gasit cine sa organizeze deschiderea de sezon cred ca va fi Levi

Just trying to help, Caius, nimic mai mult. Tot respectul pt cine-si bate capul cu asta, e intr-adevar un stres in plus. Gata, nu mai zic nik. : ))
Levi
Junior Boarder
graphgraph

zece d roșu a scris:
Da, muierea slaba si dulce imi place si mie, iar daca mai e si inalta si cu tate mari, o iau ca si bonus.....

Asa cum zicea Caius, ai stofa de organizator, deci la anul esti desemnat sa te ocupi de organizarea deschiderii de sezon prin Apuseni, pe acolo pe unde ne-am plimbat noi in weekend-ul cu Festivalul de Jazz (te ajut cu mare drag la organizare).

Totusi nu veni cu mana goala, ca daca nu avem lichide sa ne incalzim, va trebui sa ne luam in brate in pat pt. schimbul termic.....

Don't we all...
Poate nu l-ai inteles bine pe Caius, si de fapt mi-a dat peste nas.. : ))
Eu nu v-as recomanda sa mergeti pe mana unui incepator, chiar dc-mi mai sar niste idei.. Dar dc e nevoie, putem colabora/discuta.
Cu schimbul termic ia-ti gandu', mai bine aduc tot ce am p-acasa si mai cumpar si extra dc e nevoie : ))
Eu vin deci cu sticluta, tu sa vii cu povestile - ca eu nu le am cu de astea..
Levi
Junior Boarder
graphgraph

WE HAVE A DEAL !!

zece d roșu
Platinum Boarder
graphgraph

Du-ma susPagina: 12345
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 18 hours, 40 minutes ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii