VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Vstromania & Friends de Toamna 2017
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12345
Topic: Vstromania & Friends de Toamna 2017
Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 0
Levi, esti modest! Blogul il scrie Cla?
Gobiko
Junior Boarder
Raspunsuri: 22
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Ultima editare: 20/09/2017 14:18 de Gobiko.
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 4 luni Karma: 1
Gobiko a scris:
Levi, esti modest! Blogul il scrie Cla?

N-apuca cateodata saraca nici macar sa le citeasca.. + si asa-i bosumflata ca n-am apucat s-o plimb pana acum [stii de ce].. : )
Levi
Junior Boarder
Raspunsuri: 29
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 4 saptamani Karma: 7
aveti toate informatiile in primul post. Orar, mic regulament etc.

Drumuri bune si cat mai putina ploaie.

NU va uitati acasa costumul de baie si prosoapele.
cooldeep
Gold Boarder
Raspunsuri: 250
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 4 saptamani Karma: 0
Salut. Avand in vedere ca voi pleca in jurul orei 12.30 din Piatra Neamt si am de parcurs in jur de 580km nu cred ca voi ajunge la ora 21 sa asist la discursul de deschidere. Sper sa fie inregistrat . Estimez sa ajung in jurul orei 22.30
ambro
Junior Boarder
Raspunsuri: 34
graphgraph
Ultima editare: 21/09/2017 04:21 de ambro.

So...
Pleaca cineva maine din Bucuresti catre Herculane? Sau o iau solo?
borsulica
Fresh Boarder
Raspunsuri: 10
graphgraph
Ultima editare: 21/09/2017 09:16 de borsulica.

Multumesc cooldeep, am vb si ma primeste.

Borsulica, eu vreau sa plec maine din Buc, cat mai devreme. Ca si posibilitati, am vechiul 650, pe serpentine ma descurc dar pe drum drept prefer sa nu ii dau peste 120-130
Horia_Long_Xiao
Fresh Boarder
graphgraph
Ultima editare: 21/09/2017 09:42 de Horia_Long_Xiao.

cooldeep a scris:
Cine poate sa aduca un proiector cu intrare hdmi ?

Si daca nu gasim, cine aduce din bucuresti de la Igi proiectorul lui cu intrare vga ?

S-a rezolvat?

Daca nu, aduc eu unul. Regia ce prefera - hdmi sau vga?
vladimir
Fresh Boarder
Raspunsuri: 15
graphgraph

Horia_Long_Xiao a scris:
Multumesc cooldeep, am vb si ma primeste.

Borsulica, eu vreau sa plec maine din Buc, cat mai devreme. Ca si posibilitati, am vechiul 650, pe serpentine ma descurc dar pe drum drept prefer sa nu ii dau peste 120-130

Perfect! Ne incadram. Uite nr meu: 0754 226646. Eu plec din zona Pantelimon, ne putem intalni oriunde...
borsulica
Fresh Boarder
graphgraph
Ultima editare: 21/09/2017 09:54 de borsulica.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 4 saptamani Karma: 7
vladimir a scris:

S-a rezolvat?

Daca nu, aduc eu unul. Regia ce prefera - hdmi sau vga?

Cand voi ajunge la hotel, sper pe la 6, voi ferifica starea proiectorului de la hotel. Daca nu, regia prefera hdmi. Voi revenii asupra subiectului cand stiu mai multe.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 4 saptamani Karma: 21
Unu din copiii mei s-a imbolnavit, asa ca o sa vin singur..
Daca mai e vreun ratacit care nu are 1 loc ii vand locu lu nevasta-mea..
Asta e..e neplacut dar se mai intampla si de-astea.
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 260
graphgraph
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07

Va salut. Am ajuns si m-am cazat. La vreo 10 min de mers pe jos de Golden. E loc berechet prin pensiunile de aici pt cine mai vrea sa vina (pe langa cel de la Golden al lui vladimir
. Ma bagam eu dar deja am vb cu cooldeep sa share-uim in vecini).

Vreau si eu sa halesc cu voi la Golden, in seara asta, sambata toata ziua, si duminica mic dejun. Daca se poate, cui si cat trebuie sa ii dau?

(Gata, ne-a rezolvat [b]caius[/b.]. Ne-am si mutat la Golden. Imi place si la intrunirea asta. Si de data asta nu a mai trebuit sa fug in alta parte la 6 diimineata)
Horia_Long_Xiao
Fresh Boarder
graphgraph
Ultima editare: 23/09/2017 08:30 de Horia_Long_Xiao.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 3 saptamani Karma: 0
Caius multumim.
Ajuns in Bucuresti safe si cu o amenda de 280 ron si 30 zile suspandare (am fortat un rosu), la 10.00 eram la birou.
samurai_mache
Senior Boarder
Raspunsuri: 60
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 3 saptamani Karma: 7
e timpul sa incheiem cu un mic raport.

Persoane participante, 50. Pe lista 56, dar mult prea multi nu au ajuns, iar altii au venit in plus. Desi nu par multe persoane, 10%, e un procent destul de mare, drept urmare nu am putut restitui integral taxa te participare la nimeni. Stiti fiecare ce si cat s-a putut.
Pana una alta hotelul a incasat vreo 15000 lei. Bani care pe langa camerele decente, ne-a oferit acces la piscine, cu sauna era vorba ca dupa ce mancam cina, dar nu a vrut nimeni. si cel mai important lucru, ne-a dat foarte multa mancare buna. Si spre deosebire de alte dati, am cerut apa pe masa in carafe de la robinet/izvor, iar ei nu s-au zgarcit, ci ne-au dat ape plate si minerale imbuteliate. Micul incident cu lipsa cafelei de la automat, duminica dimineata, a fost cauzat de unul din colegii nostrii care s-a gandit sa isi incarce telefonu fix in priza aparatului in timp ce acela isi facea nu stiu ce curatare Colegul a fost descoperit si mustrat , dar pana la urma sper ca toata lumea a putut sa isi bea cafeaua.
Am inteles ca au fost unele mici probleme prin camere cu caldura, ca era prea frig, aici nu am ce comenta, vremea a fost cum a fost, va readuc aminte ca acum 2 ani, erau 35 de grade ziua. Cei care au avut camerele scupe au avut ACul inclus, iar cei care au avut camerele mai ieftine trebuia sa plateasca 30 de lei pe zi pt AC. O fi corect, nu o fi corect, cum spuneam nu ma pot pronunta. In alte tari 18 grade li se pare ca iti da caldura multa in camera, aici erau peste 20.
Despre mancare nu prea au respectat cerintele mele, nici cantitatile. Adica ne-a facut crap in loc de salau. Supa crema de mazare nu a avut lamaie Orezul nu a avut ciuperci. In schimb au adus la cantitati si la bunataturi, incat nu inteleg cum de nu s-a mancat tot in nici una dintre seri. Pt cei curiosi cum de reusesc la organizare sa rezolv cu mancarea sa fie atata, e simplu, nu m-am inteles cu ei la 100 pe noapte de caciula si 150 la single, asa ca le-am zis ok, fie 110 cu 160, dar sa dea mama zmaului sa aud ca vreunul din participanti nu a mancat destul sau nu a avut ce manca sau nu a fost bun ca va mancam urechile Din pacate treaba asta nu merge la locatiile mari unde exista angajati, ci doar acolo unde proprietarii se ocupa de mica/marea lor afacere si trebuie expusa problema in mod diplomatic. Tot ca si info, acum 2 ani tot aici trebuia initial sa ne cazam, dar aveau ocupat pt o nunta, asa ca am fost dincolo, unde tot o nunta or avut si atunci si acum

Ziua de vineri.
Cu mici exceptii, joi seara, a venit toata lumea. Dimineata, pe la 11 si ceva, datorita vremii am scurtat traseul initial de 400 de km in unul de vreo 270. Cine este curios de traseu, il poate vedea in detaliu, inclusiv cu cifre (daca se da click p etrack) la urmatorul link, Z1 Vineri drive.google.com/open?id=10EBCw8GGDZQER4...4t_o&usp=sharing . Ploaie am avut putina pe traseu, a fost foarte decent. Incidente minore cu colegul care si-a adus talonul de la masina in loc de motor si a fost nevoit sa se intoarca si sper ca toata lumea sa fi supravietuit cu datele in roaming si sa nu le fi avut active. Mare pacat de vreme, tura mare daca era soare ar fi fost un adevarat deliciu, dar ne multumi si cu atat mai mergem. Una peste alta o declar o mini excursie reusita, chiar daca gpsul a vrut sa ne bage pe un traseu care in realitate nu pusca harta, aici de vina sunt sarbii se stie ca au probleme cu hartile, important e sa stii cand se te intorci

Exact cum am spus ca nu voi avea semnal si nu voi putea fi contactat pana pe la ora 16, mai multi au incercat sa ma sune si nu le-am putut raspunde. Bine ca au anuntat, caci au fost si persoane care nu au anuntat si a trebuit sa ii contactez eu sa vad daca mai vin sau nu. Poate ca ar trebui sa adopt solutia propusa de alti colegi, cine a platit sa nu ma mai intereseze, daca vine bine daca nu, banii sunt dati si asta este. Da, sunt suparat, caci ploaia de vineri din punctul meu de vedere nu a fost un motiv de nevenire si mai ales anuntarea in ultimul moment. Nu vi vineri, anunti de joi ca nu vi, eu dimineata am dat numarul de persoane care vin la masa seara, iar seara la 7-8 inca aflam ca x sau y nu mai vine. Am mai reorganizat lumea pe camere si pana la urma a iesit bine. Hotelu de langa pana la urma a avut loc suficient, astept pareri despre cazare, caci nu am apucat sa vin in nici o camera sa vad daca este sau nu decent.

Ziua de sambata
Tot datorita prognozei meteo, si a temperaturilor mici, combinat cu ninsoarea de la 1500 de metrii unde trebuia sa ajungem, am decis cu cateva zile de a incepe cstromania sa schimb traseul. O mare parte din traseul de sambata, care tot la aces link drive.google.com/open?id=10EBCw8GGDZQER4...4t_o&usp=sharing il puteti vedea, Z2 sambata, l-am avut in cap de vreo 3 ani. Pana la urma a fost un traseu frumos, cu o sumedenie de curbe si cu o vreme superba pt o zi de toamna. Am si gasit ceva de mancare pe drum, dupa ce prima incercare esuase. Dar cum mancatul dureaza 1-2 ore tot timpul, am dat skip pt persoanele interesate la partea a 2 a traseului. Dupa ce am mancat am aflat povestiile colegilor nostrii din excursia mongoleza, din pacate a fost lunga si unii au abandonat devreme, dar nu aveam cum sa ii opresc din povestit, au mers prea multe zile si prea multi km si nu ne-au povestit mai nimic.

Aici, iar am de comentat. Am incercat sa organizez plecarea in mod cat mai civilizat, sa iesim frumos un grup numeros din herculane fara probleme, unii iar au luat-o inainte, desi am spus sa fie benzina in rezervoare, unii s-au oprit s-au mai rau erau deja opriti in benzinarie. Unii colegi si-au umplut frigideru de carne pt cateva luni de acum inainte si oarecum efortul lor nu a fost vazut de toti. Multumiri pe aceasta cale. Problema este ca eu pe lista aveam 50 de oameni si vreo 30 de motoare. Ajung la muzeu si ma trezesc cu 11 motoare, nici 15 oameni. Apoi au mai venit 4 motoare si am fost 23 de oameni din care 7 in 2 masini. Pe bune, unde stromeleagu meu sunt restu pana la 50 ? Lipsesc mai mult de jumate din participanti. Pai 2, de care stiam or plecat acasa, alti 3 au mai ramas la hotel, mai stiam de vreo 3 ca se duc pe clisura, 2 nu venisera de dimineat ca erau alt undeva cazati. Pai 23+10= 33. Restu pana la 50 au decis de unii singuri ca ei nu fac parte din grup si se duc ei pe alt traseu si cel mai enervant lucru nu au anuntat nici de cu o seara inainte si nici dimineat la 11 fix cand am facut poza de grup. Norocul meu, ca modificandu se traseul si avand in vedere ca era sambata, si plin de nunti la restaurantele mai mari, nu am rezervat mancarea. Adica am 50 pe lista si ma duc in tura cu 23, nici macar jumate.
Am stat si m-am intrebat pt cine am organizat aceasta intalnire.
Data viitoare voi lua banii de mancare inainte si voi pune si o rubrica in tabelul de inscrieri "nu vreau sa fac parte din grup iar pe traseu ma duc eu singur". Nu e cazul celor 3 colegi care au fost pe clisura, sau celor care din anumite motive au ramas la cazare, nici celor care au plecat acasa nu am ce sa le reprosez. Nu e normal ca jumate din grup sa o ia pe altundeva decat a fost stabilit si asta pt ca nu mai e un grup mare ci 2 sau mai multe mai mici si mai grav nici nu anunta si ma trezesc la primul obiectiv turistic ca ei nus. Saptamana trecuta mi-am luat o amenda de 9 puncte ca am fost sa prospectez o posibila modificare de traseu pt tot grupu si m-am grabit un pic. Pt ce sa se mai agite organizatorii pe viitor, daca continuam asa ?

Ziua de duminica
A fost una grea pt cei care am ajuns la Cibin Fest in Sibiu Frig al naibii pe drum. Eu nici nu m-am gandit sa imi iau manusile de iarna cu mine. Sper ca toata lumea, inclusiv cei extra matinali sa fi avut ceva de mancare. Daca ne straduiam un pic, cei care ne-am culcat tarziu ii prindeam la plecare pe cei care s-au trezit devreme Cat despre cibin, ce s-a intamplat acolo, ramane acolo Nu am uitat ca nu ati vrut sa ma duceti la "masinute" ))))

Concluzile finale
- putini nu am fost, dar tot nu am reusit sa o fac mai ieftina sau la fel de ieftina ca acu 2 ani
- ne-am distrat, ne-am murat cu sulf, ne-am plimbat
- vremea acolo si pe traseu a fost superba
- mancarea exagerat de multa si destul de buna
- cazarea decenta, adica am avut lift cei de la 3 stiu ce zic
- ma declar multumit de metoda de inscriere si plata, fiind a 3 a editie, am testat mai multe variante, asta mi s-a parut cea mai in regula
- pe viitor cand spun ca locurile sunt limitate, chiar sunt, si nu voi mai impartii grupul, deoarece era sa raman fara camere
- tot pe viitor, astia cu alte trasee vor putea sa anunte din timp ca sa nu mai am surprize neplacute
- nota pt mine, pe viitor cine se razgandeste in ultimele zile nu mai vede banii inapoi, eu am facut calculele si comanda de mancare finala de miercuri noaptea, din pacate a trebuit sa tot reajustez si sa reclaculez. Ca sa o citez pe gazda, "mancarea este gatita din timpul zilei, dumneavostra veniti si imi spuneti acum la ora 7 ca nu mai vreti nu stiu cate portii, ce fac cu mancarea? O platesc eu? Iar cu camerele? Vi-am spus frumos ca mai imi trebuie o camera pt cei cu nunta, ati insitat sa le aveti pe toate rezervate si mi-ati spus ca sunt platite toate, sper ca le achitati integral." Iti auzi tot felu de chestii cand esti organizator si trebuie sa dai dreptate ambelor tabere si asta inainte ca lumea sa apuce sa manance ceva dupa o zi lunga pt unii care au venit de departe.
- daca imi trimiteti filmele de pe camere, poate fac in timp util si un filmulet ca io iar am carat camera degeaba dupa mine si nu am pus-o pe casca
- mi-a placut foarte mult ideea de a merge la intalnire de joi. Mai ales pt cei care vin mai multe sute de km, e mult mai simplu, au timp si de odihna si nu vin la intalnire doar pt 2 nopti si un amarat de traseu, daca am cu cine mai facem asa
- sa ne vedem cu bine la urmatoarea, nu uitati ca urmatoarea este vstromski pt cei noi, nu nu este ceva rusesc, este intalnirea noastra de iarna, fara motoare, unde mergem la ski. Nu zic ca ne chefuim, karaoke si alte activitati nocturne, ca dupaia veniti poate prea multi, cum am zis, ski, da

Nu as vrea sa continuam discutia pe un ton negativ, a fost bine si asta e cel mai important . Daca aveti cuvinte de lauda, rostitile, daca aveti ceva de reprosat si nu ati facut-o live pana acum, spuneti, dar nu cred ca e ok sa dezbatem problemele pe care eu le am intampinat ca si organizator, le am expus ca sa stiti si voi de ele nu ca sa despicam firul in 4.
cooldeep
Gold Boarder
graphgraph

Nu am termen de comparatie cu intalnirile din anii trecuti dar mi-a placut foarte mult si promit sa vin de fiecare data, in functie de cum imi permite timpul.
Multumesc si sa ne vedem cu bine!

PS: la Geta, hotelul de lângă, a fost semi-infect. Nu e reproș, just info.
borsulica
Fresh Boarder
graphgraph
Ultima editare: 27/09/2017 15:33 de borsulica.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 3 saptamani Karma: 17
Caius, a fost super ok.
Chestia cu banii ti-am spus-o, ai platit si gata. Daca renunti din timp si poti fi inlocuit primesti banii inapoi, altfel organizatorul plateste locul tau si mancarea ta (care nu se ocupa si nu se manaca dar trebuie paltita).
Si chestia cu primul platit primul servit e deja implementata. Nu inteleg de ce vrei sa inventezi altceva.

Pentru mine a fost super intrunire asa cum ne-ai obisnuit.

Iar pentru restul reprosurilor tale: nu mai pune la suflet, pentru ca numai cei care au organizat vor intelege de ce te-ai necajit.
Vrajitoru
Moderator
Raspunsuri: 1176
graph
Gen: Masculin Resedinta: Sibiu Zi de nastere: 01/15

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 3 saptamani Karma: 2
Salutare, Oameni buni!

Incep cu multumirile de rigoare la adresa organizatorului care a reusit si anul acesta sa ne bucure cu o intrunire reusita!
Apreciez efortul lui Caius pentru organizarea evenimentului si sper sa ne mai pregateasca intruniri asa faine apoi m-am bucurat pt.revederea cu voi toti si sper ca la Vstromski sa fie cel putin la fel de frumos.
Pentru noi ( eu si Miha") totul a fost la superlativ cu un mic regret ca am fost nevoiti sa plecam Sambata dimineata cu noaptea-n cap si nu am reusit sa povestim mai mult.

Multumiri inca odata Caius si toate cele bune pentru toti!
preotu
Senior Boarder
Raspunsuri: 59
graphgraph

Caius? A iesit foarte bine, nu-ti bate capul. Iar daca cineva a fost nemultumit inseamna ca nu se integreaza in familia asta.
In plus cum zicea si Radu: daca nu ai organizat niciodata ceva de genul, n-ai cum sa stii ce implica. Apropo de asta, in 2011 a trebuit sa platesc din buzunar mancarea si cazarea pentru 100 de persoane, la fata locului fiind doar vreo 40, inclusiv organizatorii.
Hai cu V-stromski !!!

Toate bune tuturor.
sasu
Fresh Boarder
Raspunsuri: 8
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 2 saptamani Karma: 5
Salut prieteni!

As dori vad pozele din intalnire.

Exista unele pagina de internetul cu pozele? Puteti sa cineva publicati linkul?
meu călătorii pe motocicletă mici și mari
griba
Senior Boarder
Raspunsuri: 69
graphgraph
Ultima editare: 02/10/2017 23:21 de griba.

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 2 saptamani Karma: 0
Sunt multe poze pe facebook, pe grupul Vstromania.
borsulica
Fresh Boarder
graphgraph

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2017 acum 3 luni, 2 saptamani Karma: 5
Ok, inteleg. Nu folosesc FB.
Dar sotia mea are cont. Ea o sa ajutour imi. O sa incerc gasesc pozele. Care este exact nume de grupul pe FB? Am gasit numai Vstromania Gang dar nu am fost autentificat pe FB.
meu călătorii pe motocicletă mici și mari
griba
Senior Boarder
Raspunsuri: 69
graphgraph

Du-ma susPagina: 12345
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 18 hours, 41 minutes ago
  • Edwarddoott :
  • gospodarul : Hector, fi - ti - ar spam - ul in hardisk :)))
  • Igi : SPAM!
  • griba : Toate este in somn... :)
  • griba : @Giza - Este aproape iarna... :)
  • Giza : ce liniste s - a lasat pe aici...
  • Ovidiu : Mulțumiri anticipate
  • Ovidiu : Poate sa mi zică cineva unde as putea găsi o protecție toba eșapament inferioara cea neagra pentru un DL 650 din 2006
  • Ovidiu : Acu m - am prins
  • Ovidiu : Buna tuturor!
  • Ovidiu : Hep! poate cineva sa mi spună de de und
  • Igi : Suzuki, SW - Motech, Givi
  • marian.galba : Salut! Stie cineva de unde pot procura un cric central pt vstrom ?
  • Alexandrul : Piesele sunt noi, le vand deoarece cand am comandat am pus de doua ori in cosul de cumparaturi. Multumesc
  • Alexandrul : Salutare grup, este cineva interesat de un simering si tija impingatoare pentru un ambreiaj de DL1000?
  • CARAMAN : faza scurta H7 si faza lunga H9
  • Igi : In nici un caz H4!
  • UnOm Domino : H4 cred
  • CARAMAN : Salutaree, ce becuri sunt pe far la Vstromul 1000, an 2015??
  • CARAMAN : Daca nu are cine face reglajul, am de vanzare un Vstrom1000 rosu din 2015, 43500 km, fulloption!
  • CARAMAN : salutare, cine face o reglare de suspensie ca la carte la Vstrom 1000 la care i am pus arcuri hyper pro, fata /spate?
  • griba : Memeutza?
  • griba : Salut Marius, are you here?
  • gospodarul : Neata. Aceasta este o mesagerie pe care o poti folosi pt diverse intrebari, fara a mai deschide/citi un topic
  • grigore1 : Buna dimineata! M - am zapacit putin ,,,,,,,,,care este diferenta intre forum si fluxul acesta? Sa aveti o zi buna!
  • Vrajitoru : Mamaaaaaa, cat am pierdut din conversatiile astea. Roman fluviu!
  • gospodarul : Daca esti Vstromist, sau daca nu esti si te incadrezi la celelalte categorii (uita - te pe prima pagina a topicului) astept sa ma contactezi la 0746791989. Gospo
  • gospodarul : @lwig Salutare !
  • lwiq : salut. si pe mine ma intereseaza daca mai sunt locuri (2 pers, camera dubla))
  • RZW : Gospo - Raspunde la Mail te rog :)
  • gospodarul : Sunt locuri pt toata lumea, man. Relax !! Imediat se rezolva bubita. ;)
  • Stefrusu : Salut! Imi aproba si mie cineva contul? sau nu mai sunt locuri pt inscriere,macar sa stiu... Zi buna!
  • Stefrusu : Salut!
  • Alexandrul : ...Pana acum nu am sesizat sa faca asa zgomot. Sa fie din cauza uleiului slab sau sunt paranoic ? MULTUMESC
  • Alexandrul : Salutare, am un DL1000 si la schimbarea vitezelor cutia este zgomotoasa,uleiul ce am in ea este de anul trecut dar am facut cu ea maxim 1000 km ...
  • Edu tzu : Poti sa te duci, pana unde vrei din cauza cloncanitului. O sa te obisnuiesti cu el dupa o vreme, asa ca bucura - te de drum si strica banii pe benzina.
  • adiana : Edu tzu ms pt sfat ... ideea este ca vreau sa fac un tur pana in Italia si am vrut sa nu am probleme ... de cloncanit face numai la gropi mari ....
  • Edu tzu : Adiana, cloncanitul e specific, nu doar la a ta. Poti schimba arcurile in furca pentru ceva mai multi bani, dar cred ca mai bine faci servisarea standard si bucura - te de ea. NU se rupe nimic acolo. Gasesti pe forum destule de amanunte despre cine ce si cum a incercat sa rezolve problema.
  • adiana : ms ..Playerone
  • Playerone : Adiana, iti recomand www.motofly.ro
  • adiana : am o problema cu furca de fata cloncane la gropi dl650 .... stie cineva unde se poate reconditiona
  • adiana : Buna
  • Playerone : Multumesc , Igi !
  • bunicutza : stie cineva cum pot face rost de un suport de parbriz...am incercat azi sa il ridic si din pacate e crapat
  • bunicutza : salutare
  • Nyk0009 : An fab 2008
  • Igi : Vezi ca e un topic si in primul post gasesti toate detaliile.
  • Playerone : Salut. Cum se face inscrierea pt. intrunirea de la Lacul Rosu?
  • xtx : @Nyk0009 - daca ai vstrom 650 model 2012+, am eu unul de vanzare
  • Nyk0009 : Salut as vrea si eu un parbriz inalt

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

Ultimele comentarii