Cauciucuri

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
zece d rosu
Mesaje: 71
Membru din: Joi Mai 31, 2018 2:42 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Cauciucuri

#11 Mesaj de zece d rosu » Mar Sep 25, 2018 11:17 am

Metzeler NEXT sunt printre cele mai bune alegeri. Am avut vreo 2 seturi pe Vstrom, inclusiv in tura de NordKapp si pe asfalt (inclusiv, mai ales UD) sunt THE BEST !!!
Durata de viata este acceptabila, sari de 10.000 km cu ele, spre max. 15.000 km.
Bafta!

Avatar utilizator
turistu
Mesaje: 17
Membru din: Mar Aug 28, 2018 4:25 pm

Re: Cauciucuri

#12 Mesaj de turistu » Mar Noi 27, 2018 4:59 pm

Pentru mers ok pe strada si ocazional pe macadam / pamant compactat am Heidenau K76. Pe drum, sunt ok dar "canta" un pic mai ales la viteze de autostrada. Pe ud sunt ok, am prins un curs pe MotorPark pe ploaie si m-am aplecat destul de mult cu ele.. mai mult decat as m-as fi aplecat vreodata pe strada. Cu toate ca a plecat foarte putin fata la un moment dat.. Ca longevitate ar trebui sa duca ~15k. Depinde cum mergi. solo / cu pasager sau casa dupa tine.

Astept sa incerc Pirelli Rally STR ca urmatorul set. Din review-uri si pareri par a fi "za ultimat compromaiz"

EDIT: Legat de combinatia ta de Next fata + Anakee 2 spate, nu cred ca e cea mai inspirata. Personal nu prea sunt fan de amestecat gumele pe mobra, dar daca vrei sa o faci pt. off, guma fata ar tb sa fie mai grippy decat spatele.

Frentzi
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 28, 2018 9:22 am

Re: Cauciucuri

#13 Mesaj de Frentzi » Mar Feb 26, 2019 11:04 pm

Yo am montat dunlop trailsmart max si sunt bune rau pe ploaie, acum au 4 mii si cred ca na duc pe la 15. Contitrail atack 2 am avut un set si m-au dus 15 mii si asta ca am vstrom 1000. Acum au iesit atack 3 dar nu stiu cum or fi
Pt offroad ar mai fi tourance karoo street care sunt foarte bune probate pe miar de un coleg si vb numa de bine de ele

Scrie răspuns