V-stromania & Friends Toamna 2019

Mesaj
Autor
cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

V-stromania & Friends Toamna 2019

#1 Mesaj de cooldeep » Joi Aug 22, 2019 3:00 pm

Intalnirea de toamna a posesorilor si fostilor posesori de v-stroame, cat si a prietenilor lor va avea loc le Herculane, hotel Golden Spririt, am mai avut acolo o intalnire si ne-a placut :) deci mai mergem.

Data 19-22 septembrie 2019

Joi sosire participanti
Vineri traseu off road, toata valea cernei cu vestitul drum national 66A cu urcare si coborare prin vestitul drum din pasul Valcan, in functie de vreme, de starea participantilor ne vom adapta, km intre 170-210
Sambata traseu lung dar fain :) iar depindem de vreme de nr de participanti, si de cei care fac nota discordanta cu grupul :) ideea e ca vor fi undeva la maxim 340 de km daca va fi complet traseul din care 290 cu trafic lejer.
Duminica ... fiecare spre ce directie vrea :)

Evident toata lumea vine cu rezervorul plin seara, nu alimentam pe drum in grup, doar singuri si asta cu riscul de a va pierde si de a nu va bucura de varianta propusa.

Preturile includ mancarea, accesul la sauna bazine.
185 lei / persoana / noapte in camera dubla sau twin (370 lei de cuplu)
180 lei / persoana / noapte in camera tripla (daca se sta 3 si doar 1 camere mai sunt disponibile)
270 lei / persoana / noapte singur singurel in camera
100 lei / persoana / pe zi mancarea de dimineat si de seara, accesul la bazine cu noi, !!! pt cei cazati in alte unitati de cazare !!!, si asta doar dupa ce se ocupa hotelul.

Iar pt un cuplu care doreste sa fie romantic mai avem o camera cu jacuzii. In loc de 370 lei pe noapte costa doar 420 lei, adica pt 50 de lei in plus pe noapte un cuplu poate trai momente de tandrete intr-un cadru de lux :) Primul venit, primul servit, si evident pastram discretia totala, adica aceasta camera poate fi a oricui si ceilalti din grup sa nici nu stie :P

Pt cei care nu vor mai prinde locuri in acest hotel, va trebui sa va gasiti singuri cazarea, de recomandat sa o luati fara mic dejun deoarece aveti micul dejun inclus in aia 100 de lei ce ii veti achita la hotel Golden Spririt. Vom discuta acest subiect doar dupa ce acest hotel va fi plin.

Pt orice discutii legate de acesta intalnire, facturi, voucehre de vacanta, familii ce vor sa ocupe o tripla, camera cu jacuzzi, sau orice alta problema ce o intampinati nu uitati sa ma contactati. Stiti cum sa dati de mine.

Inscrierile vor incepe curand iar plata se va face dupa 1 sept. Primii platiti vor ocupa camerele mai confortabile de la etajele superioare, iar apoi incet incet se va coboara in jos spre camerele mai putin confortabile si mai mult galagioase.

Sa ne vedem cu bine si updaturile vor aparea pe parcurs :) tineti aproape :)

_______________
Update 2 sept:

Am dat drumuri la formularul de inscriere si la plati drept urmare va rog sa va inscrieti cat mai repede


Si sa faceti plata cat puteti de repede.
Ultima oară modificat Vin Sep 25, 2020 2:04 am de către cooldeep, modificat de 7 ori în total.

Avatar utilizator
Radu
Mesaje: 71
Membru din: Mar Oct 02, 2018 2:20 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#2 Mesaj de Radu » Joi Aug 22, 2019 4:48 pm

Super! :)

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#3 Mesaj de Vrajitoru » Joi Aug 22, 2019 5:52 pm

Hai cu nunta!

LE: iar peste 300 de km mai Caius?
Si 170 offroad e mult. Stiu asta din experienta recenta.

Avatar utilizator
botezu'
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mai 31, 2018 11:47 am

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#4 Mesaj de botezu' » Joi Aug 22, 2019 9:04 pm

iu iu iu iu iuuuuu!

Avatar utilizator
botezu'
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mai 31, 2018 11:47 am

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#5 Mesaj de botezu' » Joi Aug 22, 2019 9:06 pm

Vrajitoru scrie:
Joi Aug 22, 2019 5:52 pm
Si 170 offroad e mult. Stiu asta din experienta recenta.
Pai la valoarea noastra... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#6 Mesaj de Vrajitoru » Joi Aug 22, 2019 9:28 pm

Botezule, vrei sa iti pun filmuletul in care ziceai ca ti s-au terminat bateriile? Dupa 130 de km de off. :)))))

Avatar utilizator
botezu'
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mai 31, 2018 11:47 am

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#7 Mesaj de botezu' » Joi Aug 22, 2019 9:56 pm

Aia a fost ziua in care am dat motorul de mai multe ori sau aia in care l-am dat de mai putine ori pe jos? :)))

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#8 Mesaj de Levi » Joi Aug 22, 2019 10:07 pm

Vrajitoru scrie:
Joi Aug 22, 2019 9:28 pm
Botezule, vrei sa iti pun filmuletul in care ziceai ca ti s-au terminat bateriile? Dupa 130 de km de off. :)))))
Tovarăși, zău că nu m-ar deranja să știu un traseu concret și nișcăi detalii despre drum. "Off" poate fi un forestier soft, sau unul dificil, sau un real off, cand te dai jos de pe drum și
acolo n-ai ce căta fără "sculă" și experiență. De obicei la noi "off" e perceput oarecum "deformat", ca un forestier acceptabil. Ceea ce in facto nu este off. Deci despre ce vorbim? Că mă prezint de joi (sabia lui Damocles, întruchipat de nevastă : )) ), da-mi ies bube de la off var. 2 și 3. Cheers!

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#9 Mesaj de cooldeep » Vin Aug 23, 2019 1:19 am

44 de km neasfaltati pe un drum clasificat national DN66A, daca ploua nici nu putem intra pe el din cauza exploatarilor, daca nu ploua va fi floare la ureche urmati de alti 20 de km de piatra, care aia se pot face teoretic pe orice vreme. Hai sa vedem cum va fi vremea si sa nu ne pripim. Va voi duce prin locuri faine ca deobicei adaptate la conditiile meteo. Sper sa nu patim ca acum 2 ani sa ne ploua o saptamana intreaga plus zilele de joi vineri sambata. Ne vom adapta atunci si nu are nici un rost sa bat in cuie un traseu de acum, caci anu trecut l-am schimbat cu cateva ore inainte de plecare, ca sa ocolim cat mai mult ploile si a fost foarte bine.

Iar despre cei peste 300 de km, probabil va fi si o varainta de 240, cum spuneam, rabdare si vedem ce vom face.

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#10 Mesaj de cooldeep » Vin Aug 23, 2019 2:28 am

Cine doreste sa vada carei traseul propus pt ziua de joi sa deschida linkul de mai jos si sa selecteze una din culorile . Atentie ca daca calculati cu google nu o sa va dea km astia iar OSM ul nu ruteaza peste lacul iorgovanu nici in ruptu capului
Ca idee avem asa de vazut, Cheile Corcoaiei, Izbucul Cerna, Cheile Sohodolului, Pasul Valcan, Defileul Jiului. Toate astea pot fi atinse in mai multe combinatii si in mai multe ipostaze daca ne permite sau nu vremea.
Repet nu va speriati de km aia care sunt acolo ca nu sunt reali plus de asta traseul este reconfigurabil din orice punct in functie de dificultatiile intalnite.

https://drive.google.com/open?id=1mr1v_ ... sp=sharing

Nu nu nu sunt reali km :)))))))))))))))) https://goo.gl/maps/Gdbsyu47Qm1h8dBK8 (pe acest traseu voi merge doar daca am cu cine, cel putin 1 motor in afara de al meu, asta daca permite timpul dupa ce iesim de pe cheile sohodolului si asta daca am reusit sa facem si nationalul ala ...) Dar repet daca ploua nu facem mai nimic asa ca chiar nu are rost de acum sa facem planuri. De vazut avem ce vedea :P

Scrie răspuns