VStromania - Maramures - "debut" sezon 2020

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
adrrianosasu
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 31, 2018 1:56 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#91 Mesaj de adrrianosasu » Lun Mar 16, 2020 8:00 pm

De acord cu Vraji...

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#92 Mesaj de cooldeep » Lun Mar 16, 2020 8:09 pm

Parerea mea este ca nu i dracu chiar asa de negru si ca ar mai trebui sa avem rabdare cel putin o saptamana si apoi vedem ce facem. Deocamdata trebuiau sparti niste bani si nu aveau cadru legal. Cei din sistemul medical stiu foarte bine despre ce vb.

Daca situatia o impune anulam si recuperam cat se poate de mult din bani, iar daca nu se poate recupera integral, noi toti ceilalti care nu am platit inca, vom contribui cu cat e nevoie. Cine nu va contribui nu va mai putea rezerva ever ceva in acest grup.

Avatar utilizator
khrys
Mesaje: 59
Membru din: Lun Aug 27, 2018 2:57 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#93 Mesaj de khrys » Lun Mar 16, 2020 10:19 pm

Buna tuturor,
situatia nu este optima din pacate, insa vom face tot ce se poate sa fie cat mai bine pentru toti.

Am vorbit cu cei de la pensiune saptamana trecuta joi, si mi-au spus ca din toate grupurile care au rezervat in perioada asta, suntem ultimii care nu am anulat rezervarea.
Sunt constienti ca exista posibilitatea sa nu mai aiba clienti o perioada. Deocamdata mi-au spus ca avansul dat poate ramane avans pentru o alta data, si vom vedea in viitor cand putem reprograma intalnirea.

S-au platit 4000 ron avans, restul banilor sunt in contul meu.

In functie de optiunea majoritatii, pot cere anularea si eventual rambursarea avansului. Dupa voi vedea cu fiecare cum ii returnez plata (vor fi niste "penalizari" legate de transferurile bancare, deocamdata s-au "pierdut" cate 5 ron la fiecare transfer catre mine). Pana acuma cei de la pensiune au fost profesionisti, sper sa nu fie probleme de acum incolo in comunicarea / colaborarea cu ei.

Propun sa asteptam inceputul / mijlocul saptamanii viitoare, si luam atunci o decizie.

Va stau la dispozitie pentru informatii daca e nevoie.

Numai bine,
Cristian Gabor

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#94 Mesaj de Levi » Mar Mar 17, 2020 12:15 am

Opinez așa:
- da, să dăm un verdict doar săptămâna viitoare;
- dc da, se ține (deși cred că situația se va complica, mai ales dacă apare și mortalitatea - nu cred că avem cum evita asta) fiecare cântărește și se decide în timp util dc vine sau nu.
- dc nu (nasol pt toți, regretabile și eforturile făcute de organizator), în caz că se mai poate ieși/circula propun să păstrăm totuși weekendul pt o tură în semn de solidaritate și să facem niște mici 'v-stromanii locale', să zicem cu max 10 motoare. O pădure, o slană măcar. O V-stromania fragmentată, dar solidară.. sigur, putem țipa poze și pe grup, în spiritul V-stromaniei, iar cea mai bună poză ia o sticlă de văr.. : ))..
- dc nu se ține, banii se pot 1. recupera (cred că nu prea au tupeul să nu returneze având în vedere că renunțăm din cauze pur obiective, forțați practic de statul român) sau 2. amânăm pe toamnă și rămâne avansul la ei - știu că există ceva idei deja pt toamnă, dar eu cel puțin aș opta pt Maramu. Pt vară cred că e cam mică locația;
- Khrys, să ne pui liniștit taxele pe care le plătești în plus, e absolut normal;
- tricourile din pct meu de vedere pot rămâne, indiferent de deznodământ, e și asta o amintire dintr-un moment mai complicat, cum credeți și voi;
- zeii să vă ocrotească, io mi-am ridicat clopu'.

Avatar utilizator
Radu
Mesaje: 71
Membru din: Mar Oct 02, 2018 2:20 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#95 Mesaj de Radu » Mar Mar 17, 2020 7:18 am

Și eu sunt de părere să așteptăm până săptămâna viitoare.

madalin
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 01, 2018 12:41 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#96 Mesaj de madalin » Mar Mar 17, 2020 9:27 am

Si eu sunt de parere sa pastram avansul si sa decalam Vstromania de deschidere la toamna. E cel mai responsabil lucru pe care ar trebui sa il facem. Ganditi-va la faptul ca suntem aproximativ 50 de oameni din toata tara care stau si mananca in aceeasi locatie 3 zile.

Avatar utilizator
borsulica
Mesaje: 23
Membru din: Joi Mai 31, 2018 9:03 am

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#97 Mesaj de borsulica » Mar Mar 17, 2020 10:03 am

De acord cu amanarea/anularea. Ca si comunitate, cred ca este normal sa promovam responsabilitatea. Si, cel putin azi, cel mai responsabil lucru este sa stam dracului cuminti...
Parerea mea!

Avatar utilizator
grigore1
Mesaje: 35
Membru din: Mar Sep 11, 2018 2:56 am

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#98 Mesaj de grigore1 » Mar Mar 17, 2020 10:09 am

Salutare! Vroiam sa vin chiar daca nu ma inscrisesem / platisem urmind sa gasesc solutii local.
Daca se muta pentru o perioada mai indepartata si mai calda , am sanse sa ajung si eu si poate si altii ca mine.
Pina atunci , sedere linistita cit mai departe de orice fel de contact!

ambro
Mesaje: 36
Membru din: Mar Iun 19, 2018 12:56 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#99 Mesaj de ambro » Mar Mar 17, 2020 12:04 pm

Eu zic sa nu ne grabim in a lua o decizie. Sa vedem evolutia cazurilor si sa speram intr o stagnare daca nu o scadere a lor pana la sfarsitul saptamanii.

Edu tzu
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 02, 2018 10:55 pm

Re: VStromania - Maramures - debut sezon 2020

#100 Mesaj de Edu tzu » Mar Mar 17, 2020 12:22 pm

Sunt de acord cu: amanarea evenimentului, avansul sa ramana la pensiune și replanificarea lui la o data mai sigura, dupa ce se linistesc apele. Urmarind curba crizei (cu sau fara scenarii optimiste, pesimiste, conspirationiste), dupa etapa cresterii "aritmetice" (trasabilitatea pacientilor si contact direct) urmeaza cresterea "exponentiala" (contactele contactelor). Noi la asta ajutam cel mai mult stand pe curul nostru acasa o vreme. Am mai scris 20 de randuri dar nu vreau sa bat recordurile lui Caius :mrgreen: (care apropo rusine ca n-ai platit. Lasa ca vin eu la urmatoarea organizata de tine si inca cu banii pe card, nu cash). No, am zis! Sa vedeti raspuns acum ca i-am ridicat mingea la fileu!
Apropo mi-e cam dor de voi...din septembrie stau pe tusa!

Scrie răspuns