V-stromania Open 2021

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-stromania Open 2021

#181 Mesaj de cooldeep » Dum Apr 11, 2021 8:40 pm

Hai ca a fost bine. 😁

Dar grupul pitesti/ploiesti, ce o fi. Nu.

Danielica
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 31, 2020 10:57 pm

Re: V-stromania Open 2021

#182 Mesaj de Danielica » Dum Apr 11, 2021 9:08 pm

Ce pot sa zic...jos palaria pentru organizare, desfasurare si mai ales pentru oameni.
Ma inclin, pe data viitoare !

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#183 Mesaj de Levi » Dum Apr 11, 2021 9:35 pm

Adaug pt corectitudine că m-a sunat acum Adi Sinescu, el așa tine minte că și-a cerut scuze pt camera amintită când l-am sunat, eu nu rețin așa ceva, dar nu pot exclude.

KING
Mesaje: 37
Membru din: Lun Noi 19, 2018 12:53 pm

Re: V-stromania Open 2021

#184 Mesaj de KING » Dum Apr 11, 2021 10:33 pm

Va țucă King 😃. Vă multumesc că vă cunosc, oameni faini 👍.
Plagiat: imi ridic clopul Levi 😂😉

Iovu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 03, 2018 6:58 pm

Re: V-stromania Open 2021

#185 Mesaj de Iovu » Lun Apr 12, 2021 12:07 am

Salutare! Ca sa fie treaba clara.... " punctul negru" - reprezinta 8 persoane din Pitesti. Pitesti, nu Ploiesti. Acest grup a participat la evenimentul din acest weekend pentru ca... de vreo 5 ani, de cand v-am cunoscut pe o parte dintre voi, le-am tot spus tuturor va aceasta comunitate este una foarte misto, cu oameni de calitate. Si le-am tot spus acest lucru pana cand o parte dintre prietenii mei au vrut sa participe la o intalnire marca Vstromania. Da Levi, da Caius, poate ca aveti dreptate, sau poate ca nu. Poate ca acesti oameni au platit la fel toti ceilalti si poate ca ar fi avut si ei ceva de spus. Dar nu, nu au spus nimic.
Raman la parerea ca aceasta comunitate este una demna de toata aprecierea, dar va rog ca totusi sa nu aruncam vorbe aiurea. Va doresc o seara frumoasa!

Iovu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 03, 2018 6:58 pm

Re: V-stromania Open 2021

#186 Mesaj de Iovu » Lun Apr 12, 2021 12:15 am

cooldeep scrie:
Dum Apr 11, 2021 8:40 pm
Hai ca a fost bine. 😁

Dar grupul pitesti/ploiesti, ce o fi. Nu.
[/qu
cooldeep scrie:
Dum Apr 11, 2021 8:40 pm
Hai ca a fost bine. 😁

Dar grupul pitesti/ploiesti, ce o fi. Nu.
ote

Pitesti, Caius. Ca sa nu existe dubii

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#187 Mesaj de Levi » Lun Apr 12, 2021 8:55 am

Iovu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:07 am
Salutare! Ca sa fie treaba clara.... " punctul negru" - reprezinta 8 persoane din Pitesti. Pitesti, nu Ploiesti. Acest grup a participat la evenimentul din acest weekend pentru ca... de vreo 5 ani, de cand v-am cunoscut pe o parte dintre voi, le-am tot spus tuturor va aceasta comunitate este una foarte misto, cu oameni de calitate. Si le-am tot spus acest lucru pana cand o parte dintre prietenii mei au vrut sa participe la o intalnire marca Vstromania. Da Levi, da Caius, poate ca aveti dreptate, sau poate ca nu. Poate ca acesti oameni au platit la fel toti ceilalti si poate ca ar fi avut si ei ceva de spus. Dar nu, nu au spus nimic.
Raman la parerea ca aceasta comunitate este una demna de toata aprecierea, dar va rog ca totusi sa nu aruncam vorbe aiurea. Va doresc o seara frumoasa!
Salut! Nu tineam sa mai zic ceva despre subiect, dar daca insistati, hai, sa fie "treaba clara".
Da, V-stromania este o gasca extrem de faina. Atata timp cat reusim sa o pastram asa.
Ca m-am suparat pe voi nu e secret. Ca a fost Vulpe super intelegator, e o treaba, dar pe mine ca organizator nu asta ma intereseaza.
Ati avut un coleg atat de beat, incat s-a culcat intr-o camera care nu era a voastra. Mai rau, a si plecat toata sambata cu cheia. Pe alte drumuri, ca nu ati venit cu noi. Dar cel mai mult m-a deranjat cand seara la cina dupa ce ati venit (era Sinescu si colegul despre care vorbim), am intrebat cum s-a intamplat, daca a predat cheia, daca a deranjat patul/paturile, iar omul radea ca o .., deci efectiv il durea in cot de toata intamplarea.
Nici scuze nu si-a cerut. Eu n-am auzit asa ceva. Eu fix la asta m-am referit cand am zis de scuze, ca Sinescu a zis-o sau nu la telefon la pranz, nici nu avea relevanta in acel moment.
Ca ati scos boxa dupa miezul noptii, sa mearga muzica pt toata valea, iar e un lucru superb. Ok, v-ati oprit cand v-a rugat Vraji, dar de ce trebuie sa ajungem in situatiile astea?
Nu neg nici faptul ca discutia despre nationalitatea mea cu unii dintre voi, ca sunt luat la rost daca apar tara in caz de razboi, si alte de astea - nu sunt neaparat pe placul meu. Doar eu stiu cate probleme legate de discriminare am avut in trecut.
Si mai zic o chestie, fara vreo urma de dramatism. Nu stiu daca voi mai organiza vreodata vreo V-stromanie, dar daca nu, exista mai multe motive si unul sunteti voi.
Adevarul e ca organizarea inseamna un stres, un efort, chiar si o investitie de bani (pt ca vrei nu vrei, tot consumi combustibilul pt niste drumuri), dar toata treaba se face pt ca oamenii sa se simta bine intr-o atmosfera de familie. Iar tipul asta de discutii pe care la avem acum nu e o rasplata pt care merita sa te dai peste cap.
Toate cele bune!

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#188 Mesaj de Levi » Lun Apr 12, 2021 10:55 am

Va transmit ultimul mesaj al proprietarului pensiunii dupa ce l-am anuntat ca am ajuns cu totii bine acasa:

"Sa fiti sanatosi!!! Doamne ajuta sa ne revedem cu bine!!!"

Oare ce vrea sa zica? : ))
Am senzatia ca i-a placut tare de noi.

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-stromania Open 2021

#189 Mesaj de Vrajitoru » Lun Apr 12, 2021 11:33 am

Levi, "jos clopul". Partea cu bautura la liber a fost o noutate si a mers foarte bine la oameni. Mancare destula si foarte buna. Am vazut de mai multe ori ca se reumpleau platourile daca se mai dorea acest lucru. Foarte frumos. S-a vazut de departe ca patronul nu e chitros deloc. Bravo lui. Suspectez ca o sa ii mearga bine si in continuare. ;)
Intrunirea a fost dorita si a fost o reusita mare.

Vreau sa pun si eu putin degetul pe rana si sa fac o mentiune: la rugamintea mea sa opreasca muzica, pentru ca e un atractant pentru autoritati (iar noi nu dorim sa contribuim la bugetul statului), efectiv mi-au intors spatele (nu tin minte sa imi fi si zis ceva). Dupa care eu m-am dus la Sasu sa il rog sa rezolve el problema ca sunt oamenii cu care a venit si de care raspunde, iar rezolvarea a fost sa dea muzica mai incet nu sa o opreasca de tot. E asa de greu de inteles zicala: casa mea regulile mele? Daca mergi la cineva acasa incerci sa nu iti stergi pantofii pe covorul din sufragerie.
Iar comentariul lui Iovu de mai sus " Da Levi, da Caius, poate ca aveti dreptate, sau poate ca nu. Poate ca acesti oameni au platit la fel toti ceilalti si poate ca ar fi avut si ei ceva de spus. Dar nu, nu au spus nimic." as vrea sa il comentez:
1. Caius si Levi au dreptate: Nu se face nici cu camera si nici cu boxa.
2. Discutia despre nationalitatea lui Levi si care parte o sa o tina in caz de razboi e total deplasata si asteptam scuze pentru asta.
3. Or fi platit la fel ca toti ceilalti dar aici nu e vorba despre bani. E vorba de legaturile care sunt intre noi de faptul ca noi ne intalnim cu placere unii cu altii.
4. Asa cum am spus noi de ei, as fi curios ce au ei de spus despre noi. Cine i-a deranjat si cu ce.
Eu, fiind mai din topor, o sa si spun lucrurilor pe nume: Iovu si Sasu va asteptam cu drag la intruniri dar prietenii vostri nu rezoneaza cu acest grup. Stiu ca o sa va suparati si imi cer scuze, dar e realitatea.

----------------------
Pt. Levi ca de la organizator la organizator: stiu ca nu poti dar tot iti zic: nu pune la suflet.

lceu
Mesaje: 21
Membru din: Joi Aug 02, 2018 8:23 pm

Re: V-stromania Open 2021

#190 Mesaj de lceu » Lun Apr 12, 2021 11:57 am

acu am vazut unde a ajums discutia....

un lucru ma enerveaza tare si nu ma abtin

ideea/mentalitatea invocata ca o scuza sau orice altceva cum ca daca am platit sunt deja boss
da! toti platim! asa si?
in nicio plata nu este inclusa libertatea de a face ce poftesti dupa bunul plac si nicio plata nu este justificare in sensul asta.
catatul asta de mentalitate este izvorul marlanismului care ne inconjoara

sper ca s-a inteles corect ce am vrut sa spun...

Scrie răspuns