V-stromania Open 2021

Scrie răspuns
fabio

Re: V-stromania Open 2021

#81 Mesaj de fabio » Lun Feb 01, 2021 9:20 am

Levi scrie:
Joi Ian 28, 2021 2:48 pm
Momentan toate camerele din locatia principala sunt ocupate si platite.
Dc mai plateste cineva de acum incolo, primeste camera la cabanuta din vecini.
Altfel? Va mananca-n k'uhr? :D
Daca nu ne manca nu aveam motociclete! :))))))

john

#82 Mesaj de john » Vin Feb 05, 2021 6:59 pm

Salut! Ințeleg că nu ar mai fi camere la locația principală...Imi poți da detalii minime despre condițiile de cazare din acea cabană de care amintești? Câte camere ar mai fi disponibile ( dacă mai sunt) și ce fel de paturi ( twin, duble, single etc) Ideea e că, alături de mine ar mai interesat interesat un amic ( care a mai participat ) ce este posibil să vină însoțit de soție. Deci , detaliile contează :). Mulțumesc!

Levi

#83 Mesaj de Levi » Sâm Feb 06, 2021 11:02 am

john scrie:
Vin Feb 05, 2021 6:59 pm
Salut! Ințeleg că nu ar mai fi camere la locația principală...Imi poți da detalii minime despre condițiile de cazare din acea cabană de care amintești? Câte camere ar mai fi disponibile ( dacă mai sunt) și ce fel de paturi ( twin, duble, single etc) Ideea e că, alături de mine ar mai interesat interesat un amic ( care a mai participat ) ce este posibil să vină însoțit de soție. Deci , detaliile contează :). Mulțumesc!
Condițiile sunt similare celor din hotel. Paturi sunt și duble, și simple, vă alegeți cum dormiți. Camere mai sunt acolo, când se termină oprim înscrierile.

mihaif2000

#84 Mesaj de mihaif2000 » Sâm Feb 06, 2021 12:10 pm

pot sa ma inscriu la o camera single din a doua pensiune?

Levi

#85 Mesaj de Levi » Sâm Feb 06, 2021 5:23 pm

mihaif2000 scrie:
Sâm Feb 06, 2021 12:10 pm
pot sa ma inscriu la o camera single din a doua pensiune?
Nu, există o înțelegere cu proprietarul (același) despre nr maxim de single-uri, ele fiind toate date.

Vrajitoru

#86 Mesaj de Vrajitoru » Lun Feb 08, 2021 2:46 pm

Levi, parerea mea e sa incepi negocierile cu mutarea evenimentului in weekendul VStromaniei mari.
Nu cred ca pana in Aprilie sa fie libertate sa mergem acolo in grup asa mare. Daca ocuparea pensiunii trebuie sa fie de 30% o sa fie nasol. Si parca nu as vrea sa apar la ProTV la stirile senzationale de la ora 5 :)
Si nici sa dau statului mai multi bani decat ii dau acum. Nu zic ca e imposibil, dar zic ca ar fi fain sa intrebi omul daca se poate muta evenmentul in cazul in care nu il putem tine in aprilie.

Leo

#87 Mesaj de Leo » Lun Feb 08, 2021 6:51 pm

Libertatea nu se da, se exercita ! Daca se asteapta "vremuri mai bune" acelea nu o sa vina nici in Aprilie si nici in vara. Sunt nou p'aici, nu stiu cum s-a facut anul trecut in aceleasi conditii "pandemice" dar cred ca nu trebuie sa ne blocam din cauza asta. Cum altii stau sute(sau mii) de oameni in acelasi spatiu in fabrici ore intregi in 3 schimburi cred ca putem sta si noi 2 nopti respectand anumite conditii minime. Daca pensiunea e mai retrasa ar trebui sa fie ok. Mai depinde si de proprietarul pensiunii si de cat de speriat este de "virusu' " vietii !
SIBIU
V-Strom 650XT L7

Vrajitoru

#88 Mesaj de Vrajitoru » Lun Feb 08, 2021 7:07 pm

Libertatea se exercita in limitele legii.
Exact asta spuneam: nu vreau sa dau mai multi bani la stat decat dau acum. Mie nu imi e teama atat de imbolnavire cat de amenzi.
Fii convins ca in grupul asta sunt mai multi oameni care respecta legea decat care nu respecta. Si sa fac politistii din Albac sa ia prime de pasti... nu vreau!
Doar unul de pe langa, ciudos ca vecinul are oaspeti si face bani, sa sune la 112 si ne-a rezolvat.

Leo

#89 Mesaj de Leo » Lun Feb 08, 2021 7:27 pm

Te inteleg. Nici eu nu vreau. Conditii legale (sau ideale) pentru astfel de lucruri anul asta n-o sa fie ! Dar daca nu riscam si plecam de la premisa ca suna cineva la 112 sau alte posibile patanii atunci acest eveniment este compromis din start ! Chiar si numai pentru faptul ca planeaza asupra lui prezumtia de ilegalitate ! Lucrurile sunt simple : riscam toti sau cedam temerilor si abandonam ? Aceasta-i intrebarea cum ar zice varu' Shakespeare :). Mi-am spus doar parerea, mai departe sa decida organizatorul.
SIBIU
V-Strom 650XT L7

Levi

#90 Mesaj de Levi » Mar Feb 09, 2021 9:04 am

Inainte de toate vreau sa va rog sa aveti in vedere ca pe acest forum sunteti in spatiul public, se vede din China pana-n Alaska.
Orice opinie care sugereaza ocolirea, fortarea legii, nu poate fi un pct de vedere pt grupul V-stromania.

Vraji, m-ai spart, zici ca suntem conectati telepatic.. Fix ieri ma gandeam la problemele astea si am mai aruncat o privire pe legi.
Intr-adevar, anul trecut cand am discutat cu pensiunea, am sperat sa se relaxeze mai mult lucrurile pana acum. Aspectul cu gradul de ocupare, asezare la mese par mai mult probleme care tin de organizarea pensiunii, nu de client. Ei stiu cate paturi, cate mese au, cum se organizeaza. Exista insa in legea 55 / 2020 un articol ref. la contraventii:
Cap III, Art 65, k): "participarea persoanelor fizice la mitinguri, demonstrații, procesiuni, concerte sau la alte tipuri de întruniri, în spații deschise, ori la întruniri de natura activităților culturale, științifice, artistice, religioase, sportive sau de divertisment, în spații închise, interzise în conformitate cu art. 5 alin. (3) lit. a);"
E complexa treaba, ne incadram, nu ne incadram, noi nu ne intrunim sa stam la gramada, ca la concerte, botezuri, nunti sau evenimente de gen. Ne cazam, ne plimbam, teoretic e altceva.
Dar adevarul e ca si un carnat de 60 de motoare poate da de banuit unora care nu ne cunosc..

By the way, eu nu sunt organizator, doar am sugerat un loc unde va puteti caza.. : ).. Dc ne intalnim, fiecare va veni pe propria raspundere si are responsabilitatea de a respecta legile in vigoare.

Vad zilele astea dc pot afla ceva si va comunic. Problema e ca prima data ar trebui sa stim ce vrem... Pot si renunta de tot si va primiti toti banii inapoi.

Scrie răspuns