V-stromania Open 2021

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#41 Mesaj de Levi » Mie Ian 13, 2021 10:14 am

Din cauza numărului foarte mare de înscriși va trebui să suspendăm înscrierile.
Va trebui când am timp să verific și situația banilor etc.
Mulțumesc pt înțelegere.

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#42 Mesaj de Levi » Mie Ian 13, 2021 10:18 am

Levi scrie:
Mie Noi 25, 2020 6:17 pm
Am stat pe ganduri daca sa dau sa nu detalii in aceasta faza despre prima V-stromanie din 2021, avand in vedere acest context de nesiguranta dat de virusul pluii. Am decis ca da, poate mai mult sa mai uit si eu de zilele acestea..

Putina introducere, scotocind prin bagajul personal de amintiri. Valea Ariesului e o zona care-mi unge sufletul cu aduceri-aminte speciale. Pana-n adanci batraneti nu voi uita cum m-am aventurat si dormit in pestera monitorizand colonii de lilieci, cum am stat suspendat in corzi pe peretele vertical al unui ghetar pentru prelevarea unor probe, cum ne-am lasat pe Aries la vale cu barci gonflabile, fiind vorba ca poate ne insoteste ministrul mediului de atunci la o tura de rafting (era sa zic draughting), cum ne-am zbatut prin zapada mare pana la brau ca sa ajungem intr-un loc unde sa ne "scufundam" sub pamant intr-o alta lume, de o rara frumusete.
Sau cum intr-o iarna un cal alb musculos (ma rog, Fat Frumos cam lasa de dorit la varsta lui) a scos din zapada (era sa zic kkt, m-am abtinut) un Land Rover neputincios cu tot cu a lui tractiune 4x4 si gume de zapada..
Ei bine, aceasta este zona unde sper ca ne vom reintalni pentru a deschide sezonul 2021.

Perioada:
9-11.04.2021

Locatie:
Am ales un loc situat pe un varf de deal inconjurat de un peisaj care bucura sufletul, cu vedere spre Valea Ariesului.
Este vorba despre Perla Apusenilor din Plesesti. Avem terasa, avem foisor, mai trebuie indispensabili in caz ca e mai chilly.. :D
Film de prezentare: https://vimeo.com/433978295
Acces: La doar 1,5 km in sus de la intersectia unde iese Transursoaia in Albac este un pod nou. Se trece peste rau si se urca pe un drum neasfaltat de 2 km, pensiunea e bine semnalizata, ratacirea-i exclusa (pt oamenii normali.. : )).. ). Sunt cateva curbe si portiuni mai abrupte, asa ca va rog sa procedati cu grija. Drumul se intretine, poate va fi chiar mai ok decat acum. Oricum, unii pb. vor savura putin "off" inainte sa ajunga, iti da senzatia ca ajungi intr-o locatie mai retrasa. Deci, cu atentie.. ;)

Cazare, masa, preturi:
urmeaza..
Ce va spun este ca: am intrat intr-o camera, a fost relativ moderna, curata, dar fara fite; mancarea am testat-o si opinez asa: e mancare (tot) fara fite, dar e buna, satioasa si - conform promisiunilor - din belsug.
*Pretul negociat este de 305 lei / pers. / doua nopti in cazul camerelor duble, respectiv 355 lei / pers. / doua nopti in cazul camerelor single (acestea sunt limitate la max. 10)
Pretul contine cazare, masa, ceva bauturica (suc, bere, vin, palinca, afinata), foc de tabara.

Traseul de sambata:
Avand in vedere perioada/locatia, nu voi putea stabili traseul decat in ultimul moment, dupa verificari pe teren. In principiu, daca ne permit conditiile, este posibil sa fie si drum neasfaltat undeva intre 0-30 de km. :twisted: Repet, dc ne permit conditiile (nu e zapada, gheata). Dc nu, ramanem pe asfalt si asta e.
Sa aveti plinul facut, sa nu demaram ziua cu niste cozi pe la benzinarie.

Inscrieri:
*Din cauza numărului mare de înscriși și ținând cont de toata situația, va trebui să suspendăm înscrierile. Mulțumesc pt înțelegere.
Situatia cu cei inscrisi se poate urmari aici:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Banii se pot vira in contul Raiffeisen RO50 RZBR 0000 0600 0876 6935, Levente Nagy.

Reguli de participare:
1. Ai V-Strom si ai mai venit la intruniri: esti indreptati sa vii
2. Ai V-Strom si e prima ta intrunire: esti indeptati sa vii (vezi ca nu intri sub incidenta punctului 4).
3. Ai avut V-Strom si ai venit la intrunirile vechi deci te cunoaste lumea: esti indreptatit sa vii.
4. Faci parte din 1. sau 3. si ai 1 prieten bun cu care te dai poti sa il aduci si pe el. Va rog sa va alegeti cu grija prietenii ca sa fie in acord cu restul lumii.
5. Nu ai si nu ai avut V-Strom dar ai mai participat la intrunirile noastre ca si in cazul 4. si ne cunosti: poti sa vii.

Habar nu am cum va fi situatia virusologica, dar dc ne permite legea si se tine intrunirea, este evident ca cei care au simptome dubioase (chiar dc sunt neconfirmati), ar trebui sa ne onoreze cu prezenta doar la V-stromania de vara. De asemenea, dc la cineva apar simptome pe parcursul intrunirii, sa fie responsabil si sa se autoizoleze urgent. Cred ca suntem toti de acord cu aceste reguli elementare.
No, deocamdata imi ridic clopu'.

* = update

KING
Mesaje: 37
Membru din: Lun Noi 19, 2018 12:53 pm

Re: V-stromania Open 2021

#43 Mesaj de KING » Mie Ian 13, 2021 3:12 pm

Intreb, nu dau cu parul :) Oare nu era OK sa continue inscrierile pe o "lista de asteptare", pentru a exista o prioritizare in cazul in care cineva din "lista inchisa" renunta ?

Avatar utilizator
fok
Mesaje: 16
Membru din: Joi Ian 03, 2019 3:57 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: V-stromania Open 2021

#44 Mesaj de fok » Mie Ian 13, 2021 3:43 pm

Si La mine plata a fost facuta inca de ieri :)
Tek'ma'te

Bacila Doru
Mesaje: 6
Membru din: Dum Dec 16, 2018 1:46 pm

Re: V-stromania Open 2021

#45 Mesaj de Bacila Doru » Mie Ian 13, 2021 3:49 pm

Achitat si la mine.

cteleman
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iun 12, 2018 4:29 pm

Re: V-stromania Open 2021

#46 Mesaj de cteleman » Mie Ian 13, 2021 6:31 pm

Achitat și aici

Avatar utilizator
mariod
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iun 22, 2018 3:53 pm

Re: V-stromania Open 2021

#47 Mesaj de mariod » Mie Ian 13, 2021 6:56 pm

KING scrie:
Mie Ian 13, 2021 3:12 pm
Intreb, nu dau cu parul :) Oare nu era OK sa continue inscrierile pe o "lista de asteptare", pentru a exista o prioritizare in cazul in care cineva din "lista inchisa" renunta ?
De acord cu asta. Se pare ca nu am primit notificari (pe modul "nu sunati, verific eu din cand in cand") si lista deja e plina, asa ca la prima camera dubla libera (ocupata de mine si pasagera) te rog sa ma ai in vedere daca se poate :D

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#48 Mesaj de Levi » Mie Ian 13, 2021 9:02 pm

mariod scrie:
Mie Ian 13, 2021 6:56 pm
KING scrie:
Mie Ian 13, 2021 3:12 pm
Intreb, nu dau cu parul :) Oare nu era OK sa continue inscrierile pe o "lista de asteptare", pentru a exista o prioritizare in cazul in care cineva din "lista inchisa" renunta ?
De acord cu asta. Se pare ca nu am primit notificari (pe modul "nu sunati, verific eu din cand in cand") si lista deja e plina, asa ca la prima camera dubla libera (ocupata de mine si pasagera) te rog sa ma ai in vedere daca se poate :D
Luci, Mario, putintica rabdare. Am nevoie de niste informatii pe care inca nu le am.
Recunosc, m-a luat prin surprindere faptul ca in cateva ore (o dupamasa si o dimineata) am ajuns la numarul maxim de la celelalte deschideri, cand inscrierile tineau si vreo doua luni de zile.
Comunitatea e in continua crestere. S-ar putea ca deschiderile - in ritmul asta - sa tinda incet spre ceea ce stiam noi 'de vara'..
Iar pofta de intrunire.. dp un douazeci-douazeci.. e la cote maxime.
Maine iar ma 'tavalesc' in zapada, noroaie, ape (deci deconectat), dar zilele astea sper sa pot veni cu ceva vesti.

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#49 Mesaj de Levi » Mie Ian 13, 2021 9:22 pm

Il rog pe Zamfir Ionut (inscris la open) sa-mi dea un mesaj in privat sau sa se prezinte aici pe scurt. Sau dc il stie cineva, sa graiasca. Din pacate nu il cunoastem si inainte de a accepta inscrierea, se impune o verificare cf. regulamentului de participare. Hai, ca nu muscam. Mersi.

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-stromania Open 2021

#50 Mesaj de Vrajitoru » Joi Ian 14, 2021 10:38 am

Levi scrie:
Mie Ian 13, 2021 9:22 pm
Il rog pe Zamfir Ionut (inscris la open) sa-mi dea un mesaj in privat sau sa se prezinte aici pe scurt. Sau dc il stie cineva, sa graiasca. Din pacate nu il cunoastem si inainte de a accepta inscrierea, se impune o verificare cf. regulamentului de participare. Hai, ca nu muscam. Mersi.
In legatura cu asta : am verificat pe forum si nu exista userul Jon (trecut la nickname), iar persoana Zamfir Ionut nu este in grupul VStromania.
Ca sa ii fie acceptata participarea sa ia legatura cu organizatorul.

Scrie răspuns