Service garantie

Moto-tehnicus, fie ca e Vstrom de 650 cc sau de 1000 cc, sau ca este alt motor..poate e o informatie utila ambelor tipuri.
Mesaj
Autor
trasan
Mesaje: 22
Membru din: Mar Iun 23, 2020 6:57 pm

Service garantie

#1 Mesaj de trasan » Dum Feb 13, 2022 1:38 pm

Salutare!
Deschid topicul acesta in speranta ca ajut si pe altii ca mine, cu fobie de suruburi; totodata va propun sa veniti cu informatii noi, pentru a-i incuraja atat pe cei care ofera servicii bune cat si pe cei care si le doresc.
Avem in comunitate oameni priceputi si binevoitori, dar cand e vorba de revizii in garantie, cu tot ajutorul lor, trebuie sa ajungi la un service autorizat.
Ca sa nu vorbesc de rau pe cineva, va prezint experienta pozitiva pe care am avut-o chiar ieri:
- revizie ulei si filtru, 17k
- deviz: ulei si filtru Suzuki, inspectie sumara (stare generala, lant, buson ulei pentru resturi), de/montare scut, manopera, drumul pana la service
- relationare: atitudine in general binevoitoare, am asistat la revizie, am primit raspuns la intrebari, mi s-a oferit uleiul neutilizat
- cheltuieli totale, inclusiv benzina pentru minitura de 200km: 500 lei
- localizare: Est Bike Brebu (Campina, Prahova).
Desigur, nu e nimic special fata de normalitate si sper ca fiecare sa poata compara cu experientele proprii si sa aleaga ce e mai bun.

Avatar utilizator
MariusTIG
Mesaje: 36
Membru din: Mar Feb 11, 2020 12:14 pm
Localitate: București

Re: Service garantie

#2 Mesaj de MariusTIG » Joi Apr 13, 2023 11:32 am

Salutare. Eu am avut o experienta nu tocmai placuta la Brebu. Probabil sunt la inceput si nu au toate sculele necesare. Si „mecanicul” cred ca era tot la inceput. In schimb d-nul Adrian de nota 10.
O recomandare se service ptr revizia de 20k ? Daceco, Bardak .... ?

David C
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 23, 2023 1:52 pm

Re: Service garantie

#3 Mesaj de David C » Lun Mai 22, 2023 10:35 am

Salut. Pentru cei din zona Moldovei (Iasi, Piatra Neamt etc.), unde a-ti fost sa faceti revizia in garantie?
Din cate vad, cea mai apropiata optiune vad sa fie Est Bike Campina, dar pentru mine e la aprox. 300 km distanta (5 ore).

Avatar utilizator
MariusTIG
Mesaje: 36
Membru din: Mar Feb 11, 2020 12:14 pm
Localitate: București

Re: Service garantie

#4 Mesaj de MariusTIG » Lun Mai 22, 2023 2:00 pm

Salut. La sfarsitul cartii de garantie ai o pagina cu nume si tel de service-uri agreate

Scrie răspuns