Vstromania & Friends de Toamna 2018

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
emilian_rks
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 30, 2018 10:14 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#71 Mesaj de emilian_rks » Lun Sep 10, 2018 2:29 am

Caius,
chiar nu trebuie sa iti faci griji pentru ziua de Vineri. Eu nu am citit foarte atent desfasurarea evenimentului si aveam impresia ca vom manca la un restaurant pe traseu. Cum noi nu am stat la Gladna si nu am cotizat, nici nu aveam pretentia sa primim sandwich-uri sau croissant. Am cumparat niste sandwich-uri din peco Resita si a fost totul ok. Pe Sambata am venit pregatiti de acasa cu sandwich-uri.
Faptul ca nu am reusit sa merg in rand cu voi si v-am zis la 3Ape sa nu ma asteptati se datoreaza faptului ca nu am mai mers de ceva vreme cu pasager si dupa o tranta de acu 2 ani cand eram amandoi pe moto in noapte, m-a determinat sa merg extra precaut cu pasager.

Toate astea fiind zise, noua ne-au placut foarte mult turele si ne-am simtit bine.
Daca se tine si la anul venim negresit, mai avem cel putin 2 trasee in Poiana Rusca, dar la anul le vom verifica inainte de intrunire!
Multumim frumos pentru tot!

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 396
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#72 Mesaj de Vrajitoru » Lun Sep 10, 2018 10:33 am

Caius,
As avea ceva de comentat la epicul, si de acum cunoscutul, rezumat facut de tine la intrunirile tale:
1. Tabelul de cheltuieli, faptul ca tii bonurile, justificarea banilor: cine doreste sa stie cum au fost cheltuiti banii de intrunire are 2 optiuni: urmatoarea intrunire o face el sau zboara din grup in secunda 2. Sa motocicleasca cu altii.
2. Tot tabelul de cheltuieli: unde e motorina/benzina pentru masinile care au facut transportul la alimente/bauturi sau ati gasit modelele care merg cu aer. (asta asa ca sa inchid gura carcotasilor - daca od fi vreunii)
3. Nu ai nici un motiv sa iti ceri nici o scuza nimanui. A fost o intrunire super asa cum stii sa faci.
4. Referitor la Wild-Stromania (care sa fie facuta vara ca sa nu ne fie corturile ude in fiecare seara) - daca vrem sa o facem in salbaticie va trebui ca fiecare sa se organizeze cu mancarea. E ca si cum am pleca toti de acasa singuri si nu ne-am intalni cu nimeni.

Si acum sa imi trag si eu un mea culpa:
1. Pentru Landlord ca am gura mare si i-am facut praf karma in sat. Cred ca i s-a dus buhul la ce nebuni cu gura mare a avut acolo.
2. Am dormit putin si destul de rau, am motociclit mult, am obosit (ca am o varsta) si seara am baut putin si m-am ciupit iute. Pe cine am deranjat sa ma scuze.

Concluzionez:
1. Caius: BRAVOOOOO!!!! Inca odata ai rupt gura targului.
2. V-Stromisti: orice motocicleta imi iau dupa V-Strom nu plec din gasca asta.
3. Am invatat ce ar trebui sa imi iau ca sa pot merge la cort in conditii mai bune (poate dorm si eu legat 4 ore).
4. O sa mai vin.

Multumesc tuturor ca sunteti prietenii mei!

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 396
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#73 Mesaj de Vrajitoru » Lun Sep 10, 2018 11:52 am


cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#74 Mesaj de cooldeep » Mar Sep 11, 2018 4:11 am

Vraji, cum sa nu obosesti cand am motociclit vineri 6 ore jumate iar sambata 8 ore. Ziua de sambata a fost una destul de grea, pt toata lumea atat pt aia imbatraniti cat si pt aia intineriti :) Ce poate fi mai fain sa ajungi la tabara de baza si toata lumea sa zambeasca, sa fie euforica in continu si sa nu ii dispara nimanui acel ranjet de pe fata. Si de data aceasta mi-au iesit calculele privind estimarea traseului, doar ca urcarea de la Zolt pe tabla era de 22% iar conform masuratorilor din gpx a fost de 20%. In urmatorul link gasiti exact traseele, atat ziua de vineri cat si cea de sambata varianta offroad https://drive.google.com/open?id=1vWctY ... sp=sharing
Trebuie sa recunosc ca inclusiv eu m-am resimtit si pe drum spre casa mi am dat seama ca daca offul propus pe duminica ar fi fost unu asemnator celui de sambata nu prea as fi fost in stare. Dovada e ca in loc sa pun traseul ieri in raportul epic a trebuit sa mai treaca o zi ca sa ma pot ocupa :)

Da, tin bonurile pt ca voi mi-ati incredintat mie personal niste bani pe care sa ii administrez si ati avut si aveti incredere in mine ca fac lucruri faine. Treaba aceasta se numeste transparenta si vine de pe vremea cand eram aveam/am anumite functii prin anumite asociatii. Chiar a fost pe baza de donatii si daca ar fi avut cineva probleme financiare si nu ar fi putut dona cat ceilalti as fi preferat sa vina sa dea mai putini bani si sa fie acolo cu noi. Aici imi permiteam ca organizator sa accept asaceva, dar cand am fost in ograda altora, de exemplu acum 2 ani la rasnov nu am putut sa imi permit asaceva. Au fost discutii ca cum sa vin sa stau la cort si sa dau si bani pt asta. Nu au fost comentarii placute, iar spre deosebire de acum 2 ani pot spune ca acum nu am avut carcotasi si totul a decurs ca la carte. Mi-ar fi placut ca landlordul si bucatorul sa fie un pic renumerati financiar, dar ei s-au simtit bine, au ajutat cu tot ce au putut si pana la urma a iesit ceva de poveste. Una din masini merge pe gaz nu pe aer, alta a fost sponsorizata de firma, alta consuma foarte putin, iar cealata nu e o problema, e cu corporatisti :) .

Mai stiti cand am spus acum o luna #festin? A fost unul pe cinste. Sa va mai spun un mic secret. A iesit totul asa de fain pt ca totul a fost facut cu pasiune. Pasiunea mea e sa va arat unele din drumurile pe care "stiu eu un drum". Landlordul are pasiunea de a se simti inconjurat de oameni faini si de ce nu a ii gazdui. Bucatarul care e defapt are alt job in timpu zilei/saptamanii impartaseste aceasta pasiune cu prietenii lui, mai gateste din cand in cand in scopuri caritabile, iar de data asta a venit pe la noi :) . Fetele :roll: ... ce sa zic de fete... dragele de ele, pasiunea lor sunt barbatii lor. Indiferent ce fac derbedeii, ele sunt acolo, alaturi de ei. Defapt asta nu mai e pasiune. E dragoste.

Las aici o poza dupa plecarea voastra unde sunt eu cu "spiridusii" mei, ca doar asa i-ati botezat :)
spiridusii (Small).jpg
spiridusii (Small).jpg (98.34 KiB) Vizualizat de 5041 ori

Avatar utilizator
zece d rosu
Mesaje: 71
Membru din: Joi Mai 31, 2018 2:42 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#75 Mesaj de zece d rosu » Lun Sep 17, 2018 1:59 pm

100 % de acord cu Vraji si un MARE, MARE MULTUMESC lui Caius, care oricand si la orice ora ma las pe mana lui cu ce organizare vrea el sa faca, fara sa ma intereseze absolut nici un detaliu logistic.
Am fost atat de obosit dupa tura lunga de off, ca m-am relaxat pe asfalt si am iesit intr-o curba dupa mure (vorba fratelui meu)....eroare de incepator, dar il facem pe Silver la fel cu era, chiar mai bine....

Va pupa 10!

:) :) :)

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#76 Mesaj de cooldeep » Mie Feb 27, 2019 4:23 am

Sa punem la arhiva aici si filmul de la intalnire :) Cu multumirele de rigoare trimise catre cei implicati in realizarea lui :)

https://www.youtube.com/watch?v=dPg_ue3nwKE

Scrie răspuns