V-stromania & Friends Toamna 2019

Mesaj
Autor
cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#51 Mesaj de cooldeep » Joi Sep 26, 2019 12:29 pm

Da Vstromania de toamna s a incheiat.
Raportul financiar il gasiti pe https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =229962022 fiecare cat si cum a contribuit si daca sunteti curiosi chiar cine si cu cate vouchere a platit. Este defapt o fila copie a inscrierilor, oricum detalii tehnice. Banii sunt toti la hotel. dar astea sunt detalii tehnice neimportante :) pana la urma am avut toti loc si am avut cu totii multa mancare.
Scuzele vin de la hotel pt lipsa apei calde de sambata noaptea si duminica dimineata, s-a defectat siguranta de la boilere, ei functionand ziua pe panouri solare.

Cateva concluzii legate de traseu.
In ambele zile am plecat mai tarziu decat planificat pt ca vremea s a jucat cu noi si am asteptat sa mai urce niste grade in termometre, iar vineri am stat dupa sanviciuri care au fost cu mult peste asteptari.

Ziua de off am planuit o pt mai multi km, dar pt ca grupul nu a facut fata a trebuit sa renuntam la tot ce era planificat si am facut o cocomarla pe acolo, unii intorcandu se pe asfalt si altii mai traversand un deal. Frumos a fost, dar nu a fost ce ne am propus. Din punctu meu de vedere daca este o persoana care nu poate tine pasul cu grupul trebuie sa revina la astfel de activitati dupa ce mai capata experienta. Adica eu nu m as duce sa ii incurc pe altii. Nu m am gandit ca este nevoie de regula pt asaceva, chiar am crezut ca toti care se aventureaza in asaceva stiu la ce se expun. Dar cum invatam zilnic cateceva, pe viitor voi fi usor mai atent.

Ziua de sambata cu plimbarea pe la morile de apa, cascada, teatru, clisura a fost una reusita. Km au fost la limita, adica inca 10-20 in plus si ar fi neplacuti. Ca si traseu am ales drumuri cat se poate de neaglomerate. Am virat rapid stanga pe un drum de beton de pe drumul naitonal cu prima ocazie. Nu am vazut vreun motiv sa mai mergem cativa km buni sa urcam un deal p eserpentine in spatele camioanelor si apoi sa il coboram, caci de depasit la atatea motoare nici nu se putea pune problema. Fiind o gasca mare cu stiluri diferite de conducere, am avut destule puncte de regrupare si fiecare a mers in principiu cum a dorit. Am depasit timpul planificat cu o ora si ceva, datorita celor care nu au putut sa mearga pe beton si datorita povestilor de la teatru, care au durat si au durat :) Per total primii ajunsi la hotel au fost la ora 18.00 iar ultimii la 19.00 iar cina era planificata la 20.00 . Personal sunt foarte incantat de cum a iesit, desi multi ar fi vrut sa mai stea pe acolo si pe dincolo si pe acolo, nu se putea :) timpul era prea scurt. Sper ca ati apucat cu totii sa scoateti roamingul de date si nu a platit nimeni nimic in plus.

Mancarea a fost asa si asa, dar a fost rapid, relativ ieftin si nu am pierdut mult cu mancatu. Noroc ca cei cu food truckul cu care vorbisem sa vina sa ne dea de mancare pe clisura (vazand ca am 60+ d eparticipanti) nu au putut sa vina, ca la 39 cati am fost (23 la prima numaratoare la morile de apa) nu prea picam bine. Nota pt mine sa scad cel putin 1/3 din nr d eparticipanti la ziua de plimbare pt cei care se trag pe cur. De data asta nu a fost problema si nu a trebuit sa platim nimic in plus pt portiile lipsa. Adica aveam 63 pe lista am comandat 55 de meniuri. DAR nu a fost frumos cum s a intamplat. Si este a doua oara cand se intampla la herculane sa se imparta grupul, data viitoare din nou au fost altii care au facut nota discordanta. Dar voi face o rubrica la urmatoarea inscriere de genul vi cu noi cu grupul sau vin de capul meu.

Per total conform spuselor voastre la fata locului si pe fb, a fost o intalnire reusita. Sa ne vedem cu bine la urmatoarea.

Avem deschiderea, speram in Maramu si apoi avem cea mare care inca nu avem nici organizator nici locatie. Si nu, nu o voi organiza eu pe cea mare.

PS: cineva spunea ca e prea lunga atatea zile. Dragilor ati imbatranit :) :) :) :) Cea de toamna daca o voi face tot pe atatea zile o voi face :) si cei care vin de departe stiu ce spun. E foarte greu sa mergi 600 de km vineri, apoi 2-300 sambata si apoi duminica spre casa alti 600.

PS2: initial scrisesem 3 randuri nu stiu cum s a facut iara km postul :)

fabio
Mesaje: 64
Membru din: Mar Aug 21, 2018 3:39 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#52 Mesaj de fabio » Vin Sep 27, 2019 9:23 am

Las-o incolo de treaba ca am luat 4 kg in 3 zile. A crescut consumu la agregat. @Levi, pai ce recenzii ai vrea, sa se planga lumea ca a fost bine? Se fac recenzii cand e naspa. Acum stam si ne luptam cu kg si cu amintirea bailor si a masajelor. Nu avem timp de recenzii. :))))))

Avatar utilizator
Radu
Mesaje: 71
Membru din: Mar Oct 02, 2018 2:20 pm

Re: V-stromania & Friends Toamna 2019

#53 Mesaj de Radu » Dum Sep 29, 2019 3:25 pm

Organizarea foarte bună, atenția la detalii, grija pentru ca fiecare să se simtă bine, traseele (ma refer la cel de asfalt, unde am fost, dar si off-road-ul despre care am auzit si am vazut), oprirea la cel mai vechi teatru și la celebrele Mori de apă, mâncarea variata, multă si bună (of, of, of, ce greu dai kilogramele jos!), "Verii" de toate felurile si din toate locurile si mai ales, Oamenii!... Adică voi toți! Ne-am simțit foarte bine și abia așteptăm astfel de întâlniri. Felicitări, Caius! Contati pe noi!

Scrie răspuns