Wild-Stromania 2020

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#61 Mesaj de cooldeep » Vin Aug 07, 2020 6:55 pm

Pai rezumatul il face organizatorul :) la treaba aia de anu trecut m am bagat la review caci au fost trecute niste limite :)
Dar zic si io parerea mea. Cum bine a observat Sorana, a fost mai degraba endurostromania decat wildstromania. Eu ma bucur ca am avut masina de suport in prima zi ca altfel nu era prea roza treaba cu bagajele mele. Treaba cu padurea spanzuratiilor(de la King citire) nu a fost ceva fun. Faptul ca au cedat 2 sau 3 ambreaje nu este decat o dovada ca aceste trasee au fost peste ce pot mobrele noastre duce. In timp ce miarele s au descurcat, 650urile, cele 2, au cam gafait. ca e sau nu vina lor ca au lasat sau nu joc la ambreaj, este discutabil. Noroiul lipit in aripa din fata, iar nu este ceva de care sa imi spun ca imi place. Faptul ca mache a plecat cu cel putin o costa fisurata, iar io cu o glezna luxata nu prea e in regula.
Mi as dori ca la urmatoarele editii sa fie trasee mai normale la care sa nu rupem mobrele in halu asta.
Am un singur lucru de reprosat la ziua 1 ca nu a fost apa pe traseu de baut nici unde. Reprosul nu e organizatorului sau participantiilor si direct catre traseu :) Cum sa mergi o zi intreaga, sa faci baie in noroaie si sa nu gasesti un izvor sa bei o apa.
Am primit niste trackuri si le am pus intr-o harta, sa ramana asa ca amintire :)
Pana data viitoare :P

https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#62 Mesaj de Vrajitoru » Vin Aug 07, 2020 7:20 pm

Fara nici o suparare au fost exprimate niste temeri. Daca eram, de exemplu, aia care am ramas a doua zi, faceam 1/3 din timp fara discutie.
Referitor la 650 : intreaba-l pe vis-a-vis cum e!!!
Totul e de la skill si trebuie ca fiecare sa isi asume ca s-a supraevaluat sau evaluat corect.
Nici mie nu mi-a fost usor dar imi asum.
De apa am zis pe grup!!!

Avatar utilizator
vis-a-vis
Mesaje: 36
Membru din: Lun Aug 20, 2018 8:54 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#63 Mesaj de vis-a-vis » Vin Aug 07, 2020 10:28 pm

Mie mi s-a părut așa. Urcarea pe Baiului, ușoară spre medie. Coborârea pe Orjogoaia, să zicem (cu indulgență), medie. Urcarea pe Tabla Buții ușor peste mediu, din cauza șleaurilor și a înclinației. Eu am patinat cam mult ambreiajul din cauză că nu rămânea destul spațiu între mobre și chiar nu le am cu echilibrul atât de bine. Pe ultima porțiune când a fost liber, am mers ață până sus... Restul de segmente au fost banale, iar alea de viteză le-am urât maxim, din cauza prafului. Chiar am și tras pe dreapta la un moment dat că eram prea iritat :D
Nu-s mobrele foarte potrivite pentru off-road mai agresiv, dar nivelul nostru crește pe an ce trece. Cei ce vor veni direct la ediția 5 vor avea multe de recuperat. Antrenament specific înainte, echilibru și mers în scărițe, gume cu crampoane și mai ales presiune scazută în ele. Maaaxim 1,5 bari. Asta e... Despre coasta fisurată, omu' a dat înainte pe barba lui. A căzut de foarte multe ori și pe drept sau la mici bălți. Departe de a fi răutăcios, nu e vina mobrelor că s-a tărăgănat atât. Unii sunt făcuți pentru genul ăsta de trasee, alții nu...

samuraimache
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iul 21, 2018 1:09 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#64 Mesaj de samuraimache » Sâm Aug 08, 2020 10:17 am

bai, nimeni n'a avut ceva fisurat. in rest, de acord cu Vraji si Vis-a-vis. long story short: Caius, am fost depasiti de situatie iar ptr data viitoare invatam sa tinem pasul sau ne uitam la video dupa. cheers!

manoliu_alex13
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 16, 2020 11:59 am

Re: Wild-Stromania 2020

#65 Mesaj de manoliu_alex13 » Mar Aug 11, 2020 3:45 pm

Salutare!!

Daca tot se vorbeste de "review", ma bag si eu, chiar daca is nou pe aici.
Traseul-lung, fain, tehnic, cu unele portiuni grele (dar de aia nu face toata lumea offroad, nu? :P )

Organizare-nimic de reprosat.

Cat despre timpi si faptul ca s-a mers foarte greu pe unele portiuni....Eu cred ca fiecare trebuie sa se uite la el, sa faca o mica introspectie si sa se gandeasca unde s-a gresit. Parerea mea e ca nu e vina motoarelor. Nu e vina nimanui. E doar lipsa experientei in asa ceva. Dar nimeni nu s-a nascut invatat. Cred ca toti trebuie incurajati si ajutati, ca nimeni nu s-a nascut "zeu".

Daca am ceva de zis care sa ajute pe oricine, indiferent de skill: Bagaje mai putine, mult mai putine. Cu cat esti mai usor, cu atat este mai usor.
Si al doilea lucru- Invartiti roata. Cat mai mult te dai, atat de usor devine.

Altfel, sa ne vedem sanatosi, mi-a parut bine si sper sa ma mai luati cu voi :)

Alex

BOBO
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Iul 06, 2019 10:50 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#66 Mesaj de BOBO » Vin Aug 14, 2020 11:12 pm

Salutare,eu va spun ca am fost super multumit de tot cea ce sa intamplat acolo in cele 3 zile, mai ales cand a trebuit sa ajutam si sa fim ajutati si vreau sa le multumesc la toti pentru ajutorul pe care mi l-au acordat( in ziua de vine tin sa spun ca am consumat toti cei 6l de apa + 1l de apa la sosire)
VA MUTUMESC PENTRU EXPERIENTA DIN CELE TREI ZILE
VA RESPECT

KING
Mesaje: 37
Membru din: Lun Noi 19, 2018 12:53 pm

Re: Wild-Stromania 2020

#67 Mesaj de KING » Lun Aug 17, 2020 3:23 pm

In primul rand multam ca m-ati primit (la varsta , oasele si "muschii" mei) :))) In al doilea rand multam de ajutor si sper sa mai am loc in frigider :))) In al treilea rand / tehinc : urcarea bolovanoasa mi-a placut si nu m-as da in laturi la altele cu acelasi grad de dificultate / padurea m-a epuizat total, mai am o caruta de invatat. In al patrulea rand : nici nu ma gandesc sa chiulesc la anul :))))))) Concluzie : challenge si oameni de nota 10 :))))))))

Scrie răspuns