Prima motocicleta noua

Mesaj
Autor
David C
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 23, 2023 1:52 pm

Prima motocicleta noua

#1 Mesaj de David C » Sâm Mai 20, 2023 8:47 pm

Salut,

Numele meu este David si doar ce am luat in primire un V-Strom 650 XT de la Timisoara, adusa pe roti pana in Piatra Neamt. Este prima mea motocicleta noua, upgrade de la Honda CB500 din 1998 (probabil va fi pusa la vanzare in curand).

Am reusit sa strabat drumul de aproape 550 km spre casa intr-o singura zi, iar acum trebuie sa programez prima revizie pentru ca din cate vad cel mai apropiat service autorizat Suzuki este in Campina la EstBike, si numai cu drumul pana acolo ma apropii de primii 1000km.

Ca prima experienta, a fost super fain, mai ales pe drumuri de munte. Am fost prins si de o ploaie pe autostrada, dar am fost pregatit si am trecut peste. Trebuie sa rezolv cat de curand niste probleme observate, turbulente cauzate de parbriz (bate fix in frunte cand stau normal) si scaritele prea sus (glezna nu sta la 90 de grade).

Singura mea intrebare pentru moment ar fi daca mai sunt alte serviceuri autorizate Suzuki in afara de cele de la dealerii autorizati, poate gasesc undeva mai aproape?

P.S. Abia astept sa o pot tura un pic dupa ce mai fac cativa km.

vstrom-1.jpg
vstrom-1.jpg (357.89 KiB) Vizualizat de 954 ori
vstrom-2.jpg
vstrom-2.jpg (421.3 KiB) Vizualizat de 954 ori

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Prima motocicleta noua

#2 Mesaj de Vrajitoru » Dum Mai 21, 2023 8:36 am

Bine ai venit.

Avatar utilizator
grigore1
Mesaje: 35
Membru din: Mar Sep 11, 2018 2:56 am

Re: Prima motocicleta noua

#3 Mesaj de grigore1 » Dum Mai 21, 2023 7:59 pm

Sa te bucuri de ea!

Scrie răspuns