V-stromania Open 2021

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
adrrianosasu
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 31, 2018 1:56 pm

Re: V-stromania Open 2021

#191 Mesaj de adrrianosasu » Lun Apr 12, 2021 12:00 pm

Cati am fost, 100? Pana acum doar 3 deranjati de “punctul negru”.Nici macar gazda care era in masura sa-si spuna oful cel mai tare, nu a avut nimic de reprosat, s-a spart o bere, a dat unul muzica putin mai tare, a incurcat unul o camera cu toate ca Vulpe, cel care era cazat acolo a inteles faza si am discutat intr-un mod elegant.Ceva aproape normal la o intalnire de genul. Levi, Caius, Vraji, cu ultimul dintre voi am interactionat cel mai des, ce scoateti voi la suprafata is niste copilarii si asta-i de fapt punctul negru.

Sasu...

Iovu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 03, 2018 6:58 pm

Re: V-stromania Open 2021

#192 Mesaj de Iovu » Lun Apr 12, 2021 12:53 pm

Baieti,
eu nu am vrut sa creez discutii sau tensiuni. Despre problemele mentionate mai sus eu am aflat abia aseara. Da. Am auzit cand Vraji i-a spus lui Sasu ca nu este ok cu boxa de afara dar am crezut ca s-a rezolvat problema si ca nu a generat neplaceri.
Punctul 3 din comentariul tau Vraji: - Sunt perfect de acord ca ne dorim sa ne intalnim cu drag. Lucru pe care l-am spus si in primul comentariu. Tot in primul comentariu am spus ca mie imi place extrem de mult aceasta comunitate si ca de fiecare data am povestit cu mare drag tuturor cunoscutilor despre Vstromania.
Problema banilor am mentionat-o pentru ca vineri seara am fost 9 persoane. La mine in camera am dormit 3 presoane. A treia persoana a achitat suma aferenta unei nopti, dar nu a primit lenjerie pentru canapea si a trebuit sa doarma imbracat . Nu am considerat ca aceasta ar fi fost o problema de reclamat aici. Se intampla sa apara si probleme atunci cand organizezi un eveniment cu atat de multi oameni si cu atat de multe modificari in ceea ce priveste participarea unor oameni. Spun acest lucru pentru ca si noi am fost printre cei care i-au solicitat lui Levi pe ultima suta de metri sa mai adauge participanti.
Aseara eram agitat cand am citit " etichetarea" si am facut comentariul respectiv.
Personal imi pare rau daca au existat neplaceri insa nu sunt de acord cu faptul ca s-a pus o eticheta NEAGRA.
Da, discutia despre nationalitatea lui Levi, daca a existat, este foarte urata si imi cer scuze personal pentru acest lucru, daca asa a fost.
Chiar nu imi doream sa existe o discutie de acest gen.

Iovu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 03, 2018 6:58 pm

Re: V-stromania Open 2021

#193 Mesaj de Iovu » Lun Apr 12, 2021 12:58 pm

lceu scrie:
Lun Apr 12, 2021 11:57 am
acu am vazut unde a ajums discutia....

un lucru ma enerveaza tare si nu ma abtin

ideea/mentalitatea invocata ca o scuza sau orice altceva cum ca daca am platit sunt deja boss
da! toti platim! asa si?
in nicio plata nu este inclusa libertatea de a face ce poftesti dupa bunul plac si nicio plata nu este justificare in sensul asta.
catatul asta de mentalitate este izvorul marlanismului care ne inconjoara

sper ca s-a inteles corect ce am vrut sa spun...
te asigur de faptul ca nu sunt nici MARLAN SI NICI CARCOTAS!! " CATATUL ASTA DE MENTALITATE" pe care il am imi dicteaza ca trebuie sa iti raspund civilizat.
Asa ca " BOSS" te asigur ca nu ai inteles nimic din ceea ce am vrut sa spun. Multumesc insa pentru atentia pe care ai acordat-o comentariului meu.
Cu deosebit respect!

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-stromania Open 2021

#194 Mesaj de Vrajitoru » Lun Apr 12, 2021 1:15 pm

adrrianosasu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:00 pm
Cati am fost, 100? Pana acum doar 3 deranjati de “punctul negru”.Nici macar gazda care era in masura sa-si spuna oful cel mai tare, nu a avut nimic de reprosat, s-a spart o bere, a dat unul muzica putin mai tare, a incurcat unul o camera cu toate ca Vulpe, cel care era cazat acolo a inteles faza si am discutat intr-un mod elegant.Ceva aproape normal la o intalnire de genul. Levi, Caius, Vraji, cu ultimul dintre voi am interactionat cel mai des, ce scoateti voi la suprafata is niste copilarii si asta-i de fapt punctul negru.

Sasu...
Imi pare rau ca asta e parerea ta. Dar gresesti. Doar 3 au avut 'curaj' sa spuna asta, nu doar 3 au fost deranjati.
Gazda nu are nimic de-a face cu asta. Responabilitatea pentru grup e a organizatorului. Gazda, daca ar fi fost deranjata de ceva il chema pe organiztor si il ruga sa rezolve.
Iar ala care organizeaza nu ar trebui sa fie deranjat de asemenea chestii. El deja si-a batut capul sa faca sa fie totul bine. De ce sa nu se distreze si el cu prietenii?
Organitorii acestor evenimente fac asa pentru ca vor si nu au nici un motiv pecuniar ca sa justifice sa stea geana pe oameni si in weekendul cu pricina. Au cel mai mare drept sa se distreze impreuna cu restul lumii.

Iar rezolvarea o fi fost eleganta in viziunea ta dar Levi a fost deranjat, si nu ma mir dupa discutia pentru care eu inca astept scuze de la voi. LE: bravo Iovu pentru abordare si scuze.

Poate pentru voi sunt copilarii dar motivul pentru care grupul asta e asa de fain e pentru ca noi nu le vedem astea ca si copilarii ci ca derapaje si le sactionam. De aia lumea e asa sincronizata si fiecare este atent sa nu deranjeze pe altii (chiar daca suntem ca osu') . Dar, daca te consoleaza asta, nu sunt primii. Au mai fost cazuri.
Iovu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:53 pm
Baieti,
eu nu am vrut sa creez discutii sau tensiuni. Despre problemele mentionate mai sus eu am aflat abia aseara. Da. Am auzit cand Vraji i-a spus lui Sasu ca nu este ok cu boxa de afara dar am crezut ca s-a rezolvat problema si ca nu a generat neplaceri.
Punctul 3 din comentariul tau Vraji: - Sunt perfect de acord ca ne dorim sa ne intalnim cu drag. Lucru pe care l-am spus si in primul comentariu. Tot in primul comentariu am spus ca mie imi place extrem de mult aceasta comunitate si ca de fiecare data am povestit cu mare drag tuturor cunoscutilor despre Vstromania.
Problema banilor am mentionat-o pentru ca vineri seara am fost 9 persoane. La mine in camera am dormit 3 presoane. A treia persoana a achitat suma aferenta unei nopti, dar nu a primit lenjerie pentru canapea si a trebuit sa doarma imbracat . Nu am considerat ca aceasta ar fi fost o problema de reclamat aici. Se intampla sa apara si probleme atunci cand organizezi un eveniment cu atat de multi oameni si cu atat de multe modificari in ceea ce priveste participarea unor oameni. Spun acest lucru pentru ca si noi am fost printre cei care i-au solicitat lui Levi pe ultima suta de metri sa mai adauge participanti.
Aseara eram agitat cand am citit " etichetarea" si am facut comentariul respectiv.
Personal imi pare rau daca au existat neplaceri insa nu sunt de acord cu faptul ca s-a pus o eticheta NEAGRA.
Da, discutia despre nationalitatea lui Levi, daca a existat, este foarte urata si imi cer scuze personal pentru acest lucru, daca asa a fost.
Chiar nu imi doream sa existe o discutie de acest gen.
Din comentariul asta vreau sa abordez prima data doar chestia cu eticheta neagra: poate ca intr-adevar nu e 100% cea mai buna descriere, i-am putea spune sincope in comunicare?
Pe urma e de inteles ca nu ati fost multumiti ca o persoana a dormit pe o canapea imbracata si fara lenjerie pe pat dar nici nu era in locatia principala. Si probabil nu ati comentat si pentru faptul ca oricum a fost altul care a beneficiat de alte paturi. Se intampla, dar o dregi, nu te faci suparat. Eu nu incerc sa ii tin partea lui Levi, dar si eu am partea mea de organizari si stiu e frustrant ca tu incerci sa faci mutari in ultimele zile si tot aia pe care i-aia ajutat iti dau la gioale.
Multa lume nu pate intelege toate astea pana nu face o intrunire asa de mare. MA gandeam ca nu ati avut de mancare, ca nu a fost caldura si ati dardait de frig sau ca a fost slaba palinca.

Eu zic sa ne oprim aici si sa inchidem cu concluzia ca a fost o super intrunire si ca mai vrem sa ne vedem.
Fuck Covid!

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#195 Mesaj de Levi » Lun Apr 12, 2021 1:26 pm

Iovu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:53 pm
..
- Problema banilor am mentionat-o pentru ca vineri seara am fost 9 persoane. La mine in camera am dormit 3 presoane. A treia persoana a achitat suma aferenta unei nopti, dar nu a primit lenjerie pentru canapea si a trebuit sa doarma imbracat . Nu am considerat ca aceasta ar fi fost o problema de reclamat aici. Se intampla sa apara si probleme atunci cand organizezi un eveniment cu atat de multi oameni si cu atat de multe modificari in ceea ce priveste participarea unor oameni. Spun acest lucru pentru ca si noi am fost printre cei care i-au solicitat lui Levi pe ultima suta de metri sa mai adauge participanti.
- nu sunt de acord cu faptul ca s-a pus o eticheta NEAGRA.
- Da, discutia despre nationalitatea lui Levi, daca a existat, este foarte urata si imi cer scuze personal pentru acest lucru, daca asa a fost.
- despre a noua persoana nu am stiut, pur si simplu a aparut la intrunire fara sa fi anuntat organizatorul. La noi toate paturile aveau lenjerie, inclusiv cele nefolosite, n-aveam cum ghici ca situatia e altfel in camera voastra, dc nu mi-a zis-o nimeni.
- gresit, nu v-am pus o eticheta neagra, desi vad ca va place sa insistati pe ea. V-am dat punct negru pt anumite intamplari, e o exprimare simbolica. Nu e nimic grav, asa vorbesc si cu copiii mei cand fac o nefacuta.. : )).. (acu' sper ca nu va atacati si intelegeti ca v-am facut pe voi copii..)
- ok.

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-stromania Open 2021

#196 Mesaj de Levi » Lun Apr 12, 2021 1:33 pm

adrrianosasu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:00 pm
Cati am fost, 100? Pana acum doar 3 deranjati de “punctul negru”.Nici macar gazda care era in masura sa-si spuna oful cel mai tare, nu a avut nimic de reprosat, s-a spart o bere, a dat unul muzica putin mai tare, a incurcat unul o camera cu toate ca Vulpe, cel care era cazat acolo a inteles faza si am discutat intr-un mod elegant.Ceva aproape normal la o intalnire de genul. Levi, Caius, Vraji, cu ultimul dintre voi am interactionat cel mai des, ce scoateti voi la suprafata is niste copilarii si asta-i de fapt punctul negru.

Sasu...
Multumesc pt raspuns, pt mine e o demonstratie ca nu avem un sistem de gandire asemanator. Cu toate astea, iti doresc numai bine.
Pt mine subiectul nu mai prezinta interes nici acum, nici pe viitor.


In rest da, ramanem cu gandul pozitiv ca a fost o V-stromanie foarte reusita, facuta in conditii nu tocmai obisnuite/usoare, dar care a mers direct la suflet si a reusit sa ne incarce.
V-am tzucat pe frunte.

Iovu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 03, 2018 6:58 pm

Re: V-stromania Open 2021

#197 Mesaj de Iovu » Lun Apr 12, 2021 2:00 pm

Vrajitoru scrie:
Lun Apr 12, 2021 1:15 pm
adrrianosasu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:00 pm
Cati am fost, 100? Pana acum doar 3 deranjati de “punctul negru”.Nici macar gazda care era in masura sa-si spuna oful cel mai tare, nu a avut nimic de reprosat, s-a spart o bere, a dat unul muzica putin mai tare, a incurcat unul o camera cu toate ca Vulpe, cel care era cazat acolo a inteles faza si am discutat intr-un mod elegant.Ceva aproape normal la o intalnire de genul. Levi, Caius, Vraji, cu ultimul dintre voi am interactionat cel mai des, ce scoateti voi la suprafata is niste copilarii si asta-i de fapt punctul negru.

Sasu...
Imi pare rau ca asta e parerea ta. Dar gresesti. Doar 3 au avut 'curaj' sa spuna asta, nu doar 3 au fost deranjati.
Gazda nu are nimic de-a face cu asta. Responabilitatea pentru grup e a organizatorului. Gazda, daca ar fi fost deranjata de ceva il chema pe organiztor si il ruga sa rezolve.
Iar ala care organizeaza nu ar trebui sa fie deranjat de asemenea chestii. El deja si-a batut capul sa faca sa fie totul bine. De ce sa nu se distreze si el cu prietenii?
Organitorii acestor evenimente fac asa pentru ca vor si nu au nici un motiv pecuniar ca sa justifice sa stea geana pe oameni si in weekendul cu pricina. Au cel mai mare drept sa se distreze impreuna cu restul lumii.

Iar rezolvarea o fi fost eleganta in viziunea ta dar Levi a fost deranjat, si nu ma mir dupa discutia pentru care eu inca astept scuze de la voi. LE: bravo Iovu pentru abordare si scuze.

Poate pentru voi sunt copilarii dar motivul pentru care grupul asta e asa de fain e pentru ca noi nu le vedem astea ca si copilarii ci ca derapaje si le sactionam. De aia lumea e asa sincronizata si fiecare este atent sa nu deranjeze pe altii (chiar daca suntem ca osu') . Dar, daca te consoleaza asta, nu sunt primii. Au mai fost cazuri.
Iovu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:53 pm
Baieti,
eu nu am vrut sa creez discutii sau tensiuni. Despre problemele mentionate mai sus eu am aflat abia aseara. Da. Am auzit cand Vraji i-a spus lui Sasu ca nu este ok cu boxa de afara dar am crezut ca s-a rezolvat problema si ca nu a generat neplaceri.
Punctul 3 din comentariul tau Vraji: - Sunt perfect de acord ca ne dorim sa ne intalnim cu drag. Lucru pe care l-am spus si in primul comentariu. Tot in primul comentariu am spus ca mie imi place extrem de mult aceasta comunitate si ca de fiecare data am povestit cu mare drag tuturor cunoscutilor despre Vstromania.
Problema banilor am mentionat-o pentru ca vineri seara am fost 9 persoane. La mine in camera am dormit 3 presoane. A treia persoana a achitat suma aferenta unei nopti, dar nu a primit lenjerie pentru canapea si a trebuit sa doarma imbracat . Nu am considerat ca aceasta ar fi fost o problema de reclamat aici. Se intampla sa apara si probleme atunci cand organizezi un eveniment cu atat de multi oameni si cu atat de multe modificari in ceea ce priveste participarea unor oameni. Spun acest lucru pentru ca si noi am fost printre cei care i-au solicitat lui Levi pe ultima suta de metri sa mai adauge participanti.
Aseara eram agitat cand am citit " etichetarea" si am facut comentariul respectiv.
Personal imi pare rau daca au existat neplaceri insa nu sunt de acord cu faptul ca s-a pus o eticheta NEAGRA.
Da, discutia despre nationalitatea lui Levi, daca a existat, este foarte urata si imi cer scuze personal pentru acest lucru, daca asa a fost.
Chiar nu imi doream sa existe o discutie de acest gen.
Din comentariul asta vreau sa abordez prima data doar chestia cu eticheta neagra: poate ca intr-adevar nu e 100% cea mai buna descriere, i-am putea spune sincope in comunicare?
Pe urma e de inteles ca nu ati fost multumiti ca o persoana a dormit pe o canapea imbracata si fara lenjerie pe pat dar nici nu era in locatia principala. Si probabil nu ati comentat si pentru faptul ca oricum a fost altul care a beneficiat de alte paturi. Se intampla, dar o dregi, nu te faci suparat. Eu nu incerc sa ii tin partea lui Levi, dar si eu am partea mea de organizari si stiu e frustrant ca tu incerci sa faci mutari in ultimele zile si tot aia pe care i-aia ajutat iti dau la gioale.
Multa lume nu pate intelege toate astea pana nu face o intrunire asa de mare. MA gandeam ca nu ati avut de mancare, ca nu a fost caldura si ati dardait de frig sau ca a fost slaba palinca.

Eu zic sa ne oprim aici si sa inchidem cu concluzia ca a fost o super intrunire si ca mai vrem sa ne vedem.
Fuck Covid!
Perfect de acord cu tine Vraji. Intrunirea chiar a fost una reusita. Nici eu nu incerc sa tin partea nimanui, vreau doar sa nu existe disensiuni sau lucruri gresit intelese. Toti suntem oameni si este posibil sa gresim la un moment dat in viata, dar asta nu inseamna ca suntem oameni rai.

Va doresc toate cele bune!

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-stromania Open 2021

#198 Mesaj de cooldeep » Mar Apr 13, 2021 12:36 am

adrrianosasu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:00 pm
... Pana acum doar 3 deranjati ... Ceva aproape normal la o intalnire de genul.
Levi, Caius, Vraji, ..., ce scoateti voi la suprafata is niste copilarii...
Nu, nu e normal sa existe "probleme" generate de participanti cu alti participanti sau cu organizatorii,
Cei 3, sunt top 4 ca nr de organizari de intalniri, iar cei 3 impreuna au organziat aproape 50% din intalniri, daca nici parerea noastra nu conteaza, atunci nu stiu, ar trebui sa se ocupe altii de organizare, altii care nu vad unele lucruri ca si "copilarii". Fiecare din acesti 3 organizatori si-au pus amprenta asupra ce este a ajuns astazi sa fie vstromania, un loc plin de prieteni si de oameni faini, care vin sa se simta bine si sa se plimbe impreuna.
Vrajitoru scrie:
Lun Apr 12, 2021 11:33 am
Daca mergi la cineva acasa incerci sa nu iti stergi pantofii pe covorul din sufragerie.
Eh, aici e discutabila treaba, dar daca unii se pot lua de Levi ca ar avea nush ce nationalitate, o spun si aici, cu riscul de a supara poate pe unii, de data asta nu in gluma, dincolo de carpati nu se descalta lumea cand intra la tine in casa, pt ei e ceva normal sa intri incaltat, la noi aici (transilavania, ardeal, banat) este regula, te descalti si daca ai sosestele rupte, caci de asta avem hol in casa. Deci problema nu e la ei, e la noi, caci noi avem pretentia ca cei care vin sa se plieze pe grup. Eu nu am nimic cu nimeni, dar au venit un grup la intalnire, au fost ei de ei, cercul lor, bisericuta lor care nu a interactionat cu nimeni, iar comportamentul a fost unul de club moto nu de vstromania. Mai ales pe vremuri de astea muzica, la fel ca si pozele pe FB cu participarea nu erau de dorit si asta nu trebuia sa o repete sau sa o spuna cineva. Eu mi-as fi dorit sa interactionez cu grupul, aveam chiar un interes ascuns :) , imi doresc de ani de zile sa fac un test ride cu 1000XR, dar daca ei au fost un grup inchis cum sa merg sa vb cu ei sau cum sa am "curajul" sa cer "o tura" :)
Levi scrie:
Lun Apr 12, 2021 8:55 am
Pe alte drumuri, ca nu ati venit cu noi. Dar cel mai mult m-a deranjat cand seara la cina dupa ce ati venit (era Sinescu si colegul despre care vorbim), am intrebat cum s-a intamplat, daca a predat cheia, daca a deranjat patul/paturile, iar omul radea ca o .., deci efectiv il durea in cot de toata intamplarea.
De afara, din povesti, ca nu am fost de fata la nici una din intamplari, grupul acesta l-a tratat pe Levi ca pe cel mai fraier din curtea scolii, l-au prins acolo la inghesuiala si au inceput cu mistoruile ba ca nu i roman, ba a ras de el cand era ceva de discutat/rezolvat. Asa ceva nu se face!
Am spus-o de fiecare data. Organizatorul este cel care trebuie sa stie tot, cine vine, cand vine, daca cineva nu mai vine, daca intarzie, daca cineva vine cu altcineva decat a anuntat, daca vine cu mai multi, adica 3 in loc de 2 sau 9 in loc de 7 sau orice alte cifre, chiar daca dorm in aceasi camera, chiar daca doar manaca cu grupul, iar pt ca organizatorul face treaba asta fara o foloasa materiala singurul lucru cum putem rasplati un organizator, oricare ar fi el, este sa ii oferim respect.

Acum explicati-mi voi mie (nu doar cei implicati in discutia asta) si nu e discutie acum punctuala ci e la modul general. Daca un grup vine intre noi, stau in cercul lor, doar ei la masa lor, nu participa la activitatile grupului, nu participa la tura de sambata, atunci care este rostul prezentei unui astfel de grup printre noi ?
Vrajitoru scrie:
Lun Apr 12, 2021 11:33 am
Partea cu bautura la liber a fost o noutate si a mers foarte bine la oameni.
Nu e chiar o noutate :) , acolo la open, la pocaiti :) cand ai venit doar sambata seara, acolo era un munte de doze de bere :) deci cumva Levi recidiveaza cu beutura :)
Si daca tot discutam de beutura, se stie cat beau eu si ca nu sunt de acord cu "plata" bauturii la comun, am eu motivele mele, dar asta nu inseamna ca daca majoritatea decide ceva nu ma supun. Dar, cand au plecat "la culcare" cei din grupul in discutie, vreo doi oameni (nici nu conteaza cifra) au plecat la culcare luand la pachet vreo 2-3 beri de caciula luate din frigider. Nu conteaza nr berilor, conteaza gestul. Na daca tot e platit, sa consumam, si sa nu consumam in grup acolo cat ne trebuie, una doua trei, ci sa facem paguba... Nu pot fi de acord cu un astfel de comportament, imi pare rau, si condamn vehement un astfel de comportamente. La fel cum condamn orice scandal care este iscat pe tema bauturii. Ca au mai baut unii dintre noi, se stie, ii stim :) dar nu e o scuza ca "la bautura" faci nu stiu ce. Exact genul acesta de oameni sunt la festivalurile moto, iar participantii niste bikeri adevarati. Vstromania nu este asa si ma bucur ca am descoperit aici niste oameni tare faini cu care rezonez eu cu ei, si ei cu mine in comportamentul pe care il avem, dar din pacate o parte din acel grup a fost exact ce urasc sa vad. Conteaza sau nu parerea mea, nu stiu si nici nu conteaza, e doar o parere personala :)
Iovu scrie:
Lun Apr 12, 2021 12:07 am
Poate ca acesti oameni au platit la fel toti ceilalti si poate ca ar fi avut si ei ceva de spus. Dar nu, nu au spus nimic.
La intalnirea din toamna m-am intalnit eu cu o problema. Ca daca au platit 2 o camera, pot sa vina si 3 ca doar camera e platita. Pana nu organizezi ceva nu ai cum sa intelegi ca plata asta este egala pt toti, iar tu ca organizator esti interfata intre tot grupul si gazde. Tot grupul daca face "prostioare", doar organizatorului i se arata obrazul de catre gazda. Iar organizatorul este acel om care se asigura ca tot ce a platit grupul se onoreaza, ca daca ceva nu merge bine, gazda isi schimba atitudinea si apoi seara mai primesti ciuciu de mancare. Daca tot grupul sta 2 in camera nu 3, te conformezi, daca anunti ca vi X oameni si tu apari X+n, in principiu iti asumi inclusiv ca acel "n" "n+1" sa nu aibe loc la intalnire si sa se caseze in alta parte. Dar raman cu nedumerirea asta cu venitul la intalnirile astea, parca ar fi un party de adolescenti unde mergi din chef in chef. Tocmai asta nu este aceasta comunitate. Aici vi in primul rand ca ai vstrom sau ai avut si pt ca iti plac calatoriile si oamenii de aici.

________________________________________________

Acum ca am terminat de raspuns la unele subiecte :) sa imi spun si eu parerea. Am incercat in ultimul mesaj sa scriu cel mai scurt mesaj scris de mine vreodata pe forum, adica sa laud organizatorul si sa spun ca a fost un wend reusit, iar printr un cuvant sa spun ca daca ar fi sa votez daca mai vreau sa mai participe pe viitor cineva in situatia data, evident votez nu. Nu mi-a iesit :) a fost nevoie sa vin cu clarificari :)
Ca deobicei Levi face bine ce face si face al naibii de bine si sper ca aceasta sa nu fie ultima tinuta de el, indiferent de problemele intampinate acum. Sunt chiar invidios pe el pt pretul scazut pe care a reusit sa il obtina, dar fiecare se descurca in felul lui :) Raportul pret calitate a fost unul absulut corect, spre excelent chiar, si ca si participant nu am de ce ma plange, ca si carcotas pot gasi cateva aspecte :) dar nu vi le spun :)
Acu cu traseele... pana una alta saptamana trecuta a fost un record in alaska pt grade cu minus in aprilie, de cand se tine socoteala, -45, iar in slovenia un record pe ultimii 100 de ani cu vreo minus 23 de grade peste noapte in sud. DAR, a fost un wend excelent, desi vineri un picut frig, sambata a fost binisor, iar duminica a fost splendid. Prefer de zeci de ori o astfel de vreme decat ploaia aia de am mancat o in fiecare zi acum 2 ani. Zonele muntoase clar nu sunt pt motociclit pe coclauri in aprilie, dar aceasta intalnire are farmecul ei si o astept cu nerabdare pe urmatoarea. De data asta am facut eu nota discordanta cu grupul, adica am fost cel care a divizat grupul in doua, aia care au mers in continuare pe asfalt si aia care au mers printr-o balta :) Sper ca nu am deranjat pe nimeni :) , dar la 11 fix am fost pe motor gata de plecare, am reusit sa fiu punctual.
Si daca tot e sa vb de traseu, am auzit pe cineva care se plangea ca nu mai avea benzina decat pt 100 de km, nu spun numele public :) dar ma bucur ca nu ne am oprit cu totii in vreo benzinarie.
Personal nu am nimic cu nimeni. Strict personal nu mi-a placut faza cu muzica, faza cu spartul de pahare/sticle, faza cu berea la plecare si faptul ca nu am reusit sa intreb de 1000XR decat duminica dimineata la plecare.
Oricum se vede clar pe noi ca suntem neintalniti si nesocializati, adica vineri la 4 juma cand ne am dus la culcare nu eram doar 5 oameni ci eram un numar destul de mare :) ne asteptat de mare pt orele acelea, si era cat pe ce sa ne culcam ca la vstromski, iar aici era clar dupa rasarit :) si nu pot sa nu remarc, am plecat inaintea sibienilor :) adica nici ei nu se dadeau dusi :) caci de regula ei sunt printre primii care pleaca :)
Tui mama lui de covid, nu avem nici o poza de grup. :(

Dragilor sa ne vedem cu bine la urmatoarea, oricand va fi aia. Deocamdata nu am vesti bune pt cea de vara, nu stiu cati din voi ati da 2400 lei de cuplu (eu sigur nu sunt pt asa preturi, negociat de la 3mii totusi), dar rahatul asta de virus ne cam baga bete in roate ca sunt ocupate toate cazarile si daca se da cumva drumu la nunti, anul asta o sa ne putem vedea doar la nasul meu pe pajiste.

fabio
Mesaje: 64
Membru din: Mar Aug 21, 2018 3:39 pm

Re: V-stromania Open 2021

#199 Mesaj de fabio » Mar Apr 13, 2021 9:43 am

Eu v-am spus si ati sarit pe mine, dar va repet ca am rabdare: daca cineva nu e in stare sa se integreze in gasca si trebuie sa vina cu prieteni (nevstromisti) de acasa ca sa se simta bine, nu mai bine nu vine? Ce daca sunt prieteni cu respectivul vstromist? Ati ajuns fix la vorbele mele. :D :D
Si da, am si eu ceva cu ungurii: nu ii mai suport, de cate ori ma duc in ungurime incearca sa ma omoare. Toarna mancare in mine pana m-i se face rau.

Buna ziua Levi... multumim a fost minunat. Mai vrem.

PS @Caius: am gresit ca nu am intrebat cat de lunga e tura si cu ocazia asta am inteles si algoritmul autonomiei, pe urcare arata 100km pe coborare 200. Face socoteala pe ultimii km nu long range ca cea veche. Na, prima iesire cu agret nou, nu le stii chiar pe toate. Si nu as fi oprit niciodata grupul sa bag eu benzina. M-am dus si am bagat si i-am prins din urma. :P :P :P

ambro
Mesaje: 36
Membru din: Mar Iun 19, 2018 12:56 pm

Re: V-stromania Open 2021

#200 Mesaj de ambro » Mar Apr 13, 2021 12:57 pm

Va salut.
Doresc sa ii mulțumesc și sa îl felicit pe Levi pt organizare. Sper ca într-o zi sa pot organiza și eu o întâlnire la fel de reușita. Da, eu sunt cel care a făcut reclamația cu privire la mâncare. Sa mergi în jur de 369km, descheiat la pantaloni, sa îi ții cu mana când te opresti pt a alimenta dar și cu teama sa nu iti pocnească fermoarul de la greaca nu este ușor de gestionat.😳 Sa fii gurmand e boala grea și cred ca încep sa nu mai rezonez cu acest grupul. Sa vii la întrunire doar pt mâncare e de rau. AȘA ca eu am sa ma exclud din acest grup imediat după întrunirea din vara organizata de Casiu 🤪.

Scrie răspuns