V-Stromania 12

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

V-Stromania 12

#1 Mesaj de Vrajitoru » Joi Mai 20, 2021 12:01 pm

UPDATE MARE!!!!
Avem poligon Sambata 19.06.2021
Pachetul de baza este asa:
Pranz: 5 mici, paine, mustar.
5 talere, 5 cartuse, arma, instructor care asista fiecare tragator.
--------------------------------------------------------
50 RON / pers
Pachet ulterior:
5 talere, 5 cartuse, arma, instructor care asista fiecare tragator.
-------------------------------------------------------
25 lei

O sa va sun pe fiecare in parte ca sa stiu un numar cat mai fix de persoane si sa anunt la poligon.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Update 21.05.2021:
Inscrierile sunt oprite pana luni.
A mai ramas o camera si un loc cu Costi Teleman in camera.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cititi toata postarea!!!
...ca LUNI E LIBER!!!! pentru aia care au marcat pana duminica si se vede ca nu au citit toata postarea!
Salut dragilor,

Am reusit, in ultimul moment, sa facem ceva pentru intrunirea din vara.
Ea se va tine la Complexul Darina
https://darina.ro/en/darina-touristic-center
https://www.google.ro/maps/place/Comple ... dGVs?hl=ro
Avem rezervate peste 50 de camere (100 persoane), daca ne iese sa le ocupam pe toate e ok.
Intrunirea se tine in perioada: 18-21 Iunie (de vineri pana luni)
Tarifele sunt urmatoarele:
- 120 camera / noapte in regim double
- 90 camera pe noapte in regim single
- mic dejun 20 lei / pers - omleta, ochiuri, branzaturi, mezeluri, ceai, cafea, unt, gem, fructe.
- cina 40 lei / pers
Majoritatea camerelor sunt twin asa ca nu e problema cu dormitul.

Intrarea vineri cu cina:
- ceafa tiganeasca cu cartofi copti la cuptor si salata de varza
- clatite

Sambata:
- cina: gordon bleu de pui cu orez cu legume si salata verde asortata
- desert: Vargabeleș

Duminica:
- cina: gratar asortat ceafa si piept de pui, cartofi prajiti si salata de sfecla rosie cu hrean
- desert: papansi (unu)


Micul dejun se serveste intre 8-10.
Cina se serveste la ora 20 pe o terasa exterioara (cea dinspre piscina).

Locatia are piscina. Daca timpul permite ca sa se faca renovarile la piscina o sa avem si apa in ea.... daca bunutzul nu vrea sa facem baie o sa dea ploaie pana atunci si oamenii nu o sa poata pregati piscina.
Intrarea la piscina e la latitudinea fiecaruia si e 30 de lei de persoana/zi.

Motocicletele vor fi parcate pe terenul de fotbal sau pentru cei care se nimeresc la casute pot fi parcate in fata casutelor.

Din motive de intarziere si de organizare la viteza va rog sa ma tineti comentariile pentru voi, iar daca e in meniu ceva ce nu va convine se poate servi masa a la carte cu costul aferent, binenteles.
Locatia are evenimente si sambata si duminica, dar noi suntem pe o terasa diferita. Aia care va stiti recalcitranti la bautura va rog sa nu beti alcool. Limonada face minuni.
Camere sunt de toate felurile si o sa vad cum le impart. La fel: comentariile se fac in punga si se arunca la gunoi (nu la ala reciclabil). ;)

De ture se va ocupa "Caius-stiu eu un drum!". Expresia lui a fost: "esteee timp!", asa ca nu va agiati cu traseele si sa ne pregatim de bere la piscina (plina sau goala).

Inregistrarea se face aici: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform
Verificarea datelor si vizualizarea sumei se face aici: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =126501783
Locul este confirmat doar prin plata integrala.
Plata se face in contul:
RO46 RZBR 0000 0600 2266 2451
Radu Prie
La detalii va rog sa scrieti ceva care care va identifice in tabel ca sa stiu pentru cine ati platit. Pe multi va stiu dar vor fi multi noi.

Doritorii sa participe sa citeasca postul urmator ca va contine informatii importante!!!!

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-Stromania 12

#2 Mesaj de Vrajitoru » Joi Mai 20, 2021 12:01 pm

Reguli de participare:
1. Ai V-Strom si ai mai venit la intruniri: esti indreptati sa vii
2. Ai V-Strom si e prima ta intrunire: esti indeptati sa vii (vezi ca nu intri sub incidenta punctului 4).
3. Ai avut V-Strom si ai venit la intrunirile vechi deci te cunoaste lumea: esti indreptatit sa vii.
4. Faci parte din 1. sau 3. si ai 1 prieten bun cu care te dai poti sa il aduci si pe el. Va rog sa va alegeti cu grija prietenii ca sa fie in acord cu restul lumii.
5. Nu ai si nu ai avut V-Strom dar ai mai participat la intrunirile noastre ca si in cazul 4. si ne cunosti: poti sa vii.

Important
Avand in vedere ca intrunirea se face intr-o locatie in care mai sunt si alte persoane, va rog din suflet sa aveti un comportament decent. Nu vreau sub nici o forma sa ne facem de rusine si sa ne arate lumea cu degetul.
Comunitatea asta a fost facuta cu multa truda de VStromisti vechi si a tinut sa fie asa prin munca lor. Conform unei expresii clasice: sa nu ne cacam dintii.

Cei care nu au mai venit sa isi completeze numele in asa fel incat sa ii pot identifica pe VStromania.

lceu
Mesaje: 21
Membru din: Joi Aug 02, 2018 8:23 pm

Re: V-Stromania 12

#3 Mesaj de lceu » Joi Mai 20, 2021 12:20 pm

Achitat.

BOBO
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Iul 06, 2019 10:50 pm

Re: V-Stromania 12

#4 Mesaj de BOBO » Joi Mai 20, 2021 12:37 pm

Platit

Avatar utilizator
sică37
Mesaje: 28
Membru din: Mie Mai 30, 2018 2:11 pm

Re: V-Stromania 12

#5 Mesaj de sică37 » Joi Mai 20, 2021 12:55 pm

Platit
O viata sanatoasa, pe doua roti !

Avatar utilizator
Radu
Mesaje: 71
Membru din: Mar Oct 02, 2018 2:20 pm

Re: V-Stromania 12

#6 Mesaj de Radu » Joi Mai 20, 2021 1:00 pm

Achitat!

Avatar utilizator
zece d rosu
Mesaje: 71
Membru din: Joi Mai 31, 2018 2:42 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: V-Stromania 12

#7 Mesaj de zece d rosu » Joi Mai 20, 2021 1:14 pm

10 - achitat

KING
Mesaje: 37
Membru din: Lun Noi 19, 2018 12:53 pm

Re: V-Stromania 12

#8 Mesaj de KING » Joi Mai 20, 2021 1:18 pm

Achitat

sasu
Mesaje: 18
Membru din: Lun Noi 19, 2018 12:07 pm

Re: V-Stromania 12

#9 Mesaj de sasu » Joi Mai 20, 2021 2:03 pm

Stors si io contu' :-)

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: V-Stromania 12

#10 Mesaj de Levi » Joi Mai 20, 2021 3:05 pm

Vraji, deja stii, dar dupa ce eu am tot primit mesaje de genul asta acu vreo doua luni, lasa-ma sa zic si eu in sfarsit: achitat! : ))
Curios ce trasee scoate Caius din palarie. Pb tre' sa papam niste km dc vrem sa ajungem in locuri mai oxigenate. Ceea ce nu-i o problema. Mai ales ca suntem disciplinati, frumosi, destepti si, mai ales, modesti.. :lol:

Scrie răspuns